Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka císař a tambor – Nejlepší Pohádka Před Spaním

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Koza s Ušima císaře (The Goat with the Emperor's Ears)

Byl jednou jeden císař, který měl jediného syna. Ten syn byl velmi hravý a zamilovaný do hudby. Jeho největší touhou bylo se stát vynikajícím tamborem a hrát v císařské armádě. Pohádka císař a tambor vypráví o jeho dobrodružství, které ho přivede do císařského dvora a na konec mu přinese nejen slávu a úspěch, ale také lásku nejkrásnější princezny v zemi.
Once upon a time (Jednou za čas) in a small village (v malé vesnici) there lived a young boy named Tambor (Tambor). He was an excellent drummer and loved nothing more than to play his drum wherever he went.

One day, Tambor heard that the emperor (císař) was visiting a neighboring town (sousední město). The emperor was known to be a great lover of music, and Tambor thought that this would be the perfect opportunity to show off his skills.

So, Tambor set out on a long journey (dlouhá cesta) to the town where the emperor was visiting. When he arrived, he found that hundreds of other musicians had also come to perform for the emperor.

Tambor wasn’t discouraged though, and he decided to play his drum anyway. As he played, the crowd began to gather around him, drawn in by his rhythmic beats and infectious energy.

Suddenly, the emperor himself appeared, intrigued by the commotion (pobouření). He was amazed (ohromen) when he saw Tambor playing his drum, and he declared that Tambor was the best musician he had ever heard.

Tambor was overjoyed (radostný) and honored (ctihodný) by the emperor’s praise, and he was invited to play at the emperor’s palace (palác) that evening.

That night, Tambor arrived at the palace and was shown to the grand ballroom (velký sál). There, he saw that the emperor had invited all of the other musicians who had performed earlier that day.

Tambor wasn’t deterred though, and he began to play his drum with even greater gusto than before. The other musicians were amazed by his skill, and they began to join in, creating a beautiful symphony of sound.

The emperor was overjoyed (nadšený) by the music, and he declared that Tambor should be made the court musician (dvorní hudebník). From that day forward, Tambor played for the emperor whenever he desired, and he lived out the rest of his days in the lap of luxury and adoration.

And so (a tak), Tambor proved that even a humble drummer from a small village could win the heart of an emperor with his music. The end (konec).

Ponaučení z Pohádka císař a tambor

Tento pohádkový příběh ukazuje, že i když máte malé počáteční šance na úspěch, můžete to dokázat zápalem a tvrdou prací. Tambor byl pouze mladým bubnováním z malé vesnice, ale díky své lásce k hudbě a odhodlání, se mu podařilo získat pozornost a uznání císaře. Nestačilo mu být dobrý, chtěl být nejlepší, a to je to, co ho posunulo na vrchol. Kromě toho, Tambor ukázal, že nemusíte být z vysoké společnosti, abyste se dostali do dvorských kruhů. Ačkoli se naů. Ačkoli se na něj druzí dívali jako na nobodys, jeho vášeň a talent ho dostal na místo dvorního hudebníka. Tento příběh ukazuje, že většina překážek může být překonána pomocí odhodlání, kreativity a práce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka