Krátké české pohádky před spaním pro děti

Hada-žena a Král Ali Mardan

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou královna, která měla jen jediné přání – mít dítě. Po mnoho let se snažila otěhotnět, avšak všechny její pokusy byly marné. Jednoho dne se objevila tajemná víla jménem Hada-žena a slíbila královně, že jí splní milované přání. Královna nakonec porodila syna a pojmenovala ho Ali Mardan. Avšak víla Hada-žena po královně chtěla za odměnu to nejcennější, co měla – svého syna. A tak začíná naše pohádka o královské rodině, tajemné víle a statečném Ali Mardanovi.
Hada-žena a Král Ali Mardan: Klasický pohádkový příběh o lásce a odvaze

Pohádky jsou vždycky plné kouzel a tajemství, což je důvod, proč se příběhy jako Hada-žena a Král Ali Mardan staly klasickými. Tento příběh má všechny prvky dobré pohádky: láska, odvaha, zrada a vítězství nad zlem. Určitě se dočtete o celé řadě pohádkových postav, včetně nádherné princezny, zlobivých draků a statečného krále.

1. Co je to Hada-žena?

Hada-žena je postava z klasických pohádek, která bývá obvykle zobrazována jako had s lidskou hlavou. Podle legenda může hada-žena přijmout lidskou podobu a použít své mocné kouzelnické schopnosti, aby pomohla hrdinům, kteří se pokouší porazit zlo.

2. Kdo je Král Ali Mardan?

Král Ali Mardan je statečný, ale trochu jinak myslící král, který se pokouší uniknout z područí zla, které převzalo kontrolu nad jeho královstvím. S pomocí Hada-ženy sahá po odvaze a síle, aby své království vrátil zpět do jeho rukou.

3. Ztracené Království

Ali Mardan vyrůstal ve vile svého otce, který mu namlouval o ztraceném království. Král Gonser, který kdysi vládl a vlastnil velký kus země, vždycky doufal, že se jeho syn Ali Mardan navrátí a převezme vládu nad zemí. Naneštěstí však ne všechno šlo podle plánu, a království bylo rychle převzato zlou silou.

4. Pomoc Hada-ženy

Když se Ali Mardan dozvěděl o ztraceném království a o tom, jak zla síla ovládla jeho lid, rozhodl se, že pro to něco udělá. Rozhodl se tedy, že vyhledá pomoc Hada-ženy, kterou slyšel, že má moc nad draky a nad všemi kouzly.

5. Cesta za Hada-ženou

Cesta za Hada-ženou byla dlouhá, temná a plná nebezpečných pastí. Ali Mardan si musel poradit s mnoha překážkami a potížemi na své cestě, ale s odvahou a vytrvalostí se mu nakonec podařilo dostat až do hory, kde měla Hada-žena své sídlo.

6. Setkání s Hada-ženou

Na vrcholu hory se setkal s krásnou Hada-ženou ve své lidské podobě. Vysvětlil jí svůj úkol a požádal ji o pomoc. Hada-žena se na něj podívala a s úsměvem řekla: „Nemusíš se obávat, Ali Mardan, pomohu ti vrátit království zpět do tvých rukou“.

7. Odešel do války

Ali Mardan se s Hada-ženou vrátil zpět do svého království, aby se postavil zlu, které ho přepadlo. Vytáhl všechny síly a vstoupil do války s nepřátelskými vojsky. S každým bojem Ali Mardan dokazuje, že je zrozený hrdina.

8. Vzpomínka na otcův život

Zmrtvýchvstalý duch jeho otce mu v rámci nebezpečného souboje připomněl, jakou hodnotu má lidský život a proč byla válka nezbytná. Pro Ali Mardana to bylo velké poučení a rozhodl se, že království bude vládnout krok za krokem a bude hledat mír nad válkou. Zdálo se, že jeho rozhodnutí dalo dobrý směr, ale zůstalo mu poslední velké překvapení.

9. Poslední bitva

Poslední bitva byla nejtěžší. Přestože Ali Mardan a jeho armáda bojovali statečně, zdálo se, že zlo má pevnou ruku nad všemi. Drakové, kteří se objevili na bojišti, byli příliš silní a příliš mnoho. Pillars šel do boje s valnou dávkou zbraní a Hada-žena použila své kouzla, ale to stále nestačí.

10. Výhled na vítězství

Když už to vypadalo, že bitva bude ztracena, Hada-žena se změnila v hada a spustila se do boje. Když dokázala porazit draka s jedním silným úderem ocasu, zbytek draků byl nucen opustit bojiště. To umožnilo Ali Mardanovi a jeho armádě nakonec zvítězit.

11. Královské zákony

Po vítězství se Ali Mardan rozhodl, že bude vládnout knihou a bude hledat mír, aby tak započal své rozhodnutí to vládnout soudobým krokem. Ve svém království si přál zachovávat tradiční zákony a zákony, které chrání svobodu jurisdikce jeho lidu.

12. Láska pro princeznu

Když válka skončila, Ali Mardan se setkal s krásnou princeznou, kterou zamiloval na první pohled. Požádal ji o ruku a ona mu byla milosrdná a přijala jeho nabídku. Společně žili šťastný život, plný lásky a poctivosti.

Hada-žena a Král Ali Mardan jsou klasickým příběhem o lásce a odvaze, který nabízí velkou dávku naděje a inspirace pro všechny, kteří touží po dobrém a harmonickém životě. Pokud hledáte příběh, který je plný magie a dobrodružství, Hada-žena a Král Ali Mardan je skvělou volbou.

Ponaučení z pohádky pro děti

Hada-žena a Král Ali Mardan je klasická pohádka o lásce a odvaze. Příběh vypráví o statečném králi, který se rozhodne vrátit své ztracené království zpět do svých rukou. S pomocí Hada-ženy, zvládne králi Ali Mardan porazit zlo, které ovládlo jeho království. Na konci této bitvy král pochopí, že i když válka může být nevyhnutelná, láska a mír jsou vždy lepší volbou. Král poté setkává s krásnou princeznou a společně žijí šťastný život. Tento příběh nás učí, že odvaha a vytrvalost jsou důležité, že láska může překonat všechny překážky a že mír a harmonie jsou vždy nejlepší cestou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka