Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o ztraceném království (A Fairy Tale about a Lost Kingdom)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou krásná země plná barev a radosti, kde vládl spravedlivý král. Jeho království bylo poklidné a šťastné a lidé z něj měli rádi. Avšak jednoho dne se zázrakem stalo něco strašného – království zmizelo beze stopy! Nikdo nevěděl, co se stalo. Všichni lidé a všechna zvířata, která předtím žila v zemi, zmizeli společně s ní. Tato dramatická událost zanechala krále zcela ztraceného a zoufalého. To však nebylo všechno, co se stalo. Král věděl, že někde tam venku musí být ztracené království a začal se vydávat na nebezpečné dobrodružství, aby se ho pokusil najít. Tato pohádka vypráví o jeho neuvěřitelné cestě, během které musel překonávat mnoho překážek a vypořádat se s výzvami, aby se mu podařilo najít ztracené království a obnovit krásu a radost do země.
Pohádka o ztraceném království: Jak království přežilo a znovu se sjednotilo

Bylo jednou království, které bylo obklopeno kopci a řekami. Toto království bylo pro svou krásu a bohatství velmi obdivováno ostatními královstvími, ale po mnoho let bylo také pronásledováno válkou a násilím. Jednoho dne se však stalo něco strašného: zlé síly napadly království a zbavily ho všeho jeho bohatství a krásy. Království bylo ztraceno.

Hlava I: Pohroma království

Království bylo kdysi známé pro svou prosperitu a bohatství, ale zároveň i pro svou krásu a moudrost svých vládců. Lidé z království byli stateční, ochotní a velmi dobře se dokázali bránit vásím útokům svých nepřátel. Prostě řečeno, byli to lidé, na které se mohly ostatní spojit.

Jednoho dne se však stalo to, co nikdo nečekal. Zlé síly napadly království a navzdory ačkoliv se podařilo mnoho obráncům bojovat, na konci byli stále přemoženi a království spadlo do rukou jeho nepřátel. Ti království vyloupili a vyhrabali všechny jeho poklady, které byly kdysi oplývaly, a co zbylo, bylo pouze množství dokonale zničených budov, spálených polí a opuštěných domů.

Hlava II: Život v troskách

Po válce se lidé z království ocitli s ničím. Ztratili svá domova, svá bohatství, své přátele a rodiny. Museli žít v odloučení, ve skromných domech a s minimálními zdroji. Stále však ukrývali v sobě naději na to, že se jednoho dne království obnoví a vrátí se jim zpět vše, co ztratili. Byli rozhodnuti obnovit svou naději a trvali na tom, že když budou dostatečně trpěliví a namáhavě pracují, mohou obnovit svou zemi.

Hlava III: Obnovení království

Po mnoha letech od té doby, co bylo království zničeno, se objevila šance na obnovu. Skupina odvážných a moudrých lidí se rozhodla, že je čas opět získat své království zpět. Po dlouhé a obtížné cestě dorazili k jednomu z vrchů, odkud bylo vidět celé království. Bylo to velmi depresivní, protože tam už nebyla žádná světla ani žádné stopy života.

Ale lidé nevzdávali naději. Rozhodli se dát dohromady společnost, kterou by dokázali spojovat síly a živit jeden druhého. Postavili nové opevnění na základech starého, takže lidi mohli být v bezpečí před nepřáteli. Vysadili nové rostliny, které byly arómové a na které bylo lahodné se dívat.

Hlava IV: Návrat krále

Krátce poté, co byla obec opět obnovena, se objevil magický hlas, který cítil lidmi. Kdosi je zval zpět do svých pokojů a splnil celou řadu neuvěřitelných činů. Chtěl je naučit, jak zacházet s královskou mocí, aby se cítili jak královské síly, tak i královské zodpovědnosti. Lidé byli nadšeni, že by mohli mít svého vlastního krále, ale zároveň byli rozhodnuti, aby si svůj titul královny nebo krále vydělali. Nakonec se ukázalo, že někteří z nich se skutečně stali králem, takže lidé mohli být znovu sjednoceni pod svým vládcem.

Hlava V: Sjednocení království

Když se vrátil král, první věc, kterou se rozhodl udělat, bylo sjednotit království. Vypracoval plán na obnovu starých vesnic, zlepšení silnic a mostů a postavení nových budov pro to, aby se lidé z království mohli vrátit k normálnímu životu. Povedlo se mu to, ale za velkou oběť a velkou práci. Lidé z království ctili svého krále a byli rozhodnuti učinit maximum, aby ho udrželi u moci.

Krásná země, která byla kdysi tak bohatá a prosperující, byla opět obnovena. A na konci bylo jasné, že lidé mohou vybudovat království zpět, když se spojí a tvrdě pracují. Tento příběh ukazuje, že s pomocí odvážných a moudrých lidí je možné překonat nástrahy a překonat ty nejtěžší výzvy.

Závěr

Příběh o ztraceném království může být inspirací pro mnoho lidí k tomu, aby nevzdávali své sny. Inspiruje nás k tomu, abychom se nepoddávali nástrahám osudu a naději, že s trochou štěstí a tvrdé práce mohou být návratu věci, které nám byly odepřeny. Pohádka o ztraceném království nás učí, že život je o cestě, ne o cíli, a že se světlo objevuje tam, kde ho nečekáme.

Ponaučení z pohádky pro děti

Příběh o ztraceném království nás učí, že se můžeme spolehnout na odvážné a moudré lidi, aby nám pomohli překonat nejtěžší výzvy. Pokud se spojíme a tvrdě pracujeme, můžeme obnovit to, co bylo ztraceno. Lidé z království byli stateční a rozhodnutí obnovit svou zemi. I po válce a ztrátě všeho, co měli, nevzdávali naději a svým krokem, odvahou a trpělivostí se jim podařilo postavit království zpět.

Když se spojíme a navzájem si pomáháme, můžeme překonat překážky a obnovit to, co je důležité. Království se nakonec vrátilo do své krásy a bohatství díky králi, který sjednotil lidi a vedl je k obnově své země. Tento příběh nás učí, aby jsme nevzdávali naději a bojovali i v těch nejtěžších situacích a výzvách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka