Krátké české pohádky před spaním pro děti

Filoméla a Progna: Zpěv ptáků

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna krásná ptačí dívka, která se jmenovala Filoméla. Narodila se jako Progna, a tak měla dar zpěvu jako žádný jiný pták v lese. Její melodie by se rozléhaly daleko za hranicemi lesa, a všichni, kteří ji slyšeli, zůstávali omráčeni její nebeskou písní. Avšak Filoméla nebyla šťastná, protože se narodila s křídly, která ji neposkytla schopnost létat. A tak začala hledat způsob, jak získat zpět svou volnost a létání. Tuto pohádku jsme nazvali „Filoméla: Zpěv ptáků.“

Filoméla a Progna: Zpěv ptáků

Dávno, v dobách, kdy se ještě víra v magii a kouzelné bytosti nevytratila z našich srdcí, žila v jednom království krásná princezna jménem Filoméla.

Filomélin zpěv

Filoméla byla nejen krásná, ale měla i úžasný hlas. Dokázala zpívat tak nádherně, že by ji poslouchali i sami ptáci. A tak se stalo, že jednoho dne si ji všimla i Progna, nejkrásnější z ptáků.

Progna se zamiloval do Filomély

Progna byl velmi okouzlující pták s nádherným peřím a zářivýma očima. Okamžitě se do Filomély zamiloval a snažil se jí svým zpěvem nějak upoutat.

Filoméla byla na Ptáka protržená. Nikdy předtím neslyšela tak krásný zpěv. A tak se začala s Probou stýkat a během chvíle spolu rozvinuli nádherné přátelství.

Nebezpečí

Jenže život vždy není plný růží a Filomélu brzy sužovaly starosti. Její otec, král, se rozhodl, že je čas pro ni najít si manžela. A tak začal po celém království vyhlásit soutěž, ve které se Filoméla měla rozhodnout, který ze tří zahraničních králů se stane jejím manželem.

Během úplňku, kdy mohla Filoméla své srdce svěřit pouze noci, se Progna snažil svou milovanou princeznu utěšit tím, že jí zpíval a tak ji pomohl překonat všechny starosti.

Progna riskoval vše kvůli Filoméle

Ale soutěž, ve které se měl zvolit nový manžel Filomély, byla nevyhnutelná. A tak se Filoméla musela rozhodnout mezi třemi uchazeči. Ale nic z toho ji nemohlo přesvědčit, že by měla změnit svůj život a zanechat svého nejlepšího přítele.

Progna, který cítil, jak moc mu na Filoméle záleží, nechtěl dopustit, aby ji opustil. A tak se rozhodl, že zkusí setkat se s králem a svému drahému příteli pomůže. Riskoval vše a vydal se po nebezpečné cestě do královského paláce. Snažil se přesvědčit krále, aby dovolil Filoméle, aby si zachovala svůj svobodný život a nenechala se svazovat manželstvím.

Finále

A jak to celé dopadlo? Snažení ptáka Progny nakonec přineslo ovoce a král se rozhodl, že princezna může zůstat svobodná. Filoméla a Progna se mohli radovat z toho, že bude možné pokračovat v jejich krásné vztahu a že je nic neoddělí.

Od té doby se Filoméla stala legendou, která ukazuje, jak důležité je srdce a láska v životě každého z nás.

Ponaučení z pohádky pro děti

Filoméla byla krásná princezna s úžasným hlasem, kterým dokázala zpívat tak nádherně, že ji poslouchali i ptáci. Jednoho dne si ji všiml Progna, nejkrásnější z ptáků, který se do Filomély okamžitě zamiloval. Snažil se jí svým zpěvem nějak upoutat a nakonec se jim podařilo rozvinout nádherné přátelství.

Filoméla však měla sužující starosti, když její otec vyhlásil soutěž, ve které se musela rozhodnout, který ze tří zahraničních králů se stane jejím manželem. Během úplňku jí Progna utěšoval svým zpěvem, ale nakonec se Filoméla musela rozhodnout mezi třemi uchazeči.

Progna nechtěl ztratit svou nejlepší přítelkyni, a tak se rozhodl riskovat a snažil se přesvědčit krále, aby dovolil Filoméle, aby si zachovala svůj svobodný život a nenechala se svazovat manželstvím. Nakonec se jeho snažení vyplatilo a král povolil, aby princezna zůstala svobodná.

Tento příběh nám ukazuje, jak je důležité naslouchat svému srdci a nevzdávat se toho, co nás dělá šťastnými. Také nás učí, že pravá láska překoná i nejtěžší překážky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka