Krátké české pohádky před spaním pro děti

Cesta Passaconaweye do nebe (Passaconaway’s Ride to Heaven)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dlouho, dlouho před našimi časy byl král s nesmírnou mocí. Jeho jméno bylo Passaconaway a jeho kouzla dokázala obměkčit i ty nejtvrdší srdce. Jednoho dne se rozhodl vystoupit z kruhu moci a odletět na věčnost. Prokázal však ještě jednou svůj obrovský vliv, když se rozhodl svou cestu na nebesa absolvovat na zádech svého kouzelného koně Cesta Passaconaweye do nebe. Toto je příběh o tom, jak se Passaconaway rozhodl opustit naši zemi a jak cestoval k nebesům na zápěstí svého kouzelného zvířete.
H2: Cesta Passaconaweye do nebe
H3: Kdo byl Passaconaway

Když se řekne jméno Passaconaway, většina lidí v Česku bude mít problém s tím, aby ho poznala. Pro někoho to může být neznámé jméno, ale pro některé obyvatele Nové Anglie je to hrdina, který byl uctíván jako mocný náčelník a léčitel. Jeho příběh je prostoupen mnoha legendami a mýty, jedním z nich je i Cesta Passaconaweye do nebe.

H3: Původ příběhu

Příběh Cesta Passaconaweye do nebe pochází z tradic a legend původních obyvatel Nové Anglie. V tomto příběhu je Passaconaway vylíčen jako mocný náčelník, který ovládá nejen své lidi, ale též přírodu. Když se obyvatelé Nové Anglie stali křesťany, příběh byl přizpůsoben tak, aby byl sladěn s křesťanským náboženstvím.

H3: Příběh Cesta Passaconaweye do nebe

Jednoho dne Passaconaway se svými lidmi cestoval na západ směrem k horám. Když dorazili na místo, náčelník vstoupil do jeskyně, která se nacházela uprostřed hor. Když se vrátil z jeskyně, za sebou zanechal ohromující záři. Jeho lidé věděli, že náčelníkovi se něco stalo.

Passaconaway jim sdělil, že ho navštívili zástupci nebeského království, kteří mu nabídli závod do nebe. Passaconaway si musel vybrat svého nenarozeného syna, který měl být jeho společníkem na cestě.

Passaconaway připravil svého syna na cestu do nebe. Před ním nařídil postavit dva lidi, kteří zastávali roli svatého Petra a svatého Pavla. Ti měli syna zkoušet na různých místech na cestě. Pokud by syn nepochodil ve zkouškách, nemohl by být přijat v nebeském království.

Syn si nejlépe vedl na cestě do hor, ale když dorazili na samý vrchol, kde se nacházelo nebeské království, syn úplně ztratil kuráž. Passaconaway mu však dal rady a syn tak překonal strach a spolu s náčelníkem vstoupil do nebeského království.

H3: Význam příběhu

Příběh Cesta Passaconaweye do nebe reflektuje nejen kulturu původních obyvatel Nové Anglie, ale také zmiňuje důležitost cti a odvahy. Passaconaway byl pro svůj lid hrdinou, člověkem, který se nebál postavit se nástrahám, a v případě Cesta Passaconaweye do nebe dokázal vydávat na cestu i svého syna.

Celkově Cesta Passaconaweye do nebe reflektuje autoritu náčelníka a jeho schopnost učit své lidi, ale také ukazuje, že nejen duchovní svět, ale i ten pozemský jsou pevně propojeny.

H2: Závěr

Příběh Cesta Passaconaweye do nebe patří k nejznámějším legendám původních obyvatel Nové Anglie. Jedná se o fascinující závěr života mocného náčelníka Passaconaweye, který získal respekt a obdiv svých lidí jak pro svůj odvážný postoj, tak pro své vědomosti a schopnosti. Jeho příběh je ale také ukázkou důležitosti rodinných hodnot a opory v nejtěžších situacích.

Ponaučení z pohádky pro děti

Cesta Passaconaweye do nebe je příběhem o hrdinovi a náčelníku původních obyvatel Nové Anglie, Passaconawayovi, který se snaží poznat tajemství života. Když se mu zjeví zástupci nebeského království, nabídnou mu, že se může zúčastnit závodu do nebe se svým nenarozeným synem. Passaconaway a jeho syn procházeli různými zkouškami během cesty do nebes, a přišla na ně velká zkouška na samém vrcholu. Syn Passaconaweye cítil strach, ale díky radám svého otce překonal své obavy a vstoupil s ním do nebeského království.

Tento příběh reflektuje kulturu a tradice původních obyvatel, ale ukazuje také, jak důležité jsou charakterové vlastnosti člověka, jako jsou ctižádost, odvaha a schopnost překonat své strachy a nedostatky. Celkově je to inspirativní příběh pro všechny, kteří hledají vnitřní klid a snahu poznat tajemství života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka