Krátké české pohádky před spaním pro děti

Chudák rolník v nebi (Poor Farmer in Heaven)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden chudák rolník, který se pokaždé snížil svým sousedům a snažil se žít svůj život co nejlépe mohl. Jednoho dne se mu však na jeho úpěnlivou modlitbu ukázal anděl a odnesl ho do nebe. To, co se stalo tam nahoře, se stalo nejen pro něj, ale i pro všechny tiše utišené a nevypadající lidi na světě. A tak začal příběh Chudáka rolníka v nebi, který se stává katalyzátorem pro přeměnu života i pro ostatní.

Chudák rolník v nebi: Když se chudý muž dostane do nebe

H2: Náročný život chudého rolníka

Hned na začátku této pohádky se seznámíme s hlavním hrdinou, kterým je chudý rolník. Tento muž pocházel z malé vesnice kdesi v Čechách a celý svůj život strávil tvrdou prací na svém poli. Pro rolníka nebyla žádná práce příliš těžká, vždyť žil od svého dětství mezi polem a když dospěl, rozhodl se, že se věnuje zemědělství na plný úvazek.

Bohužel však jeho tvrdá práce nebyla tak profitabilní, jak by si rolník přál. Neustále se potýkal s problémy, jako jsou sucha, špatné sklizně, potřeba nakupovat další produkty, aby se vůbec uživil, a nedostatek peněz na vzdělání svých dětí. Tento chudák rolník měl celoživotní touhu změnit svůj status quo a vymanit se ze svého chudého života.

H2: Smrt a vstup do nebe

Jednoho dne se rolník stal obětí nehody a bohužel zemřel. Po jeho smrti však přišel nečekaný moment, kdy se jeho tvrdá práce vyplatila. Protože byl poctivý a pracoval tvrdě na svém poli, byl mu odpuštěn i každý drobný hřích a dostal se do nebe.

Když přišel do nebe, byl to pro něj úplně nový svět, který neznal. Byl zmatený, ale zároveň nadšený a otevřený tomu, co bude nadále následovat. Ale jakmile se podíval na své okolí, zjistil nečekanou věc. Byl nejen v nebi, ale také se stal jedním z nejbohatších lidí v nebeském městě.

H2: Úklid po dně v nebeském městě

Pro rolníka bylo úplně nové vidění tohoto světa a toho, jak bohatí lidé vypadají a jaké mají zvyky. Cítil se ohromený, zároveň však stále svůj. Když se dostal na trh v nebeském městě, viděl spoustu zlatých věcí a diamantů a nevěděl, co s tím vším dělat. Nakonec se rozhodl, že se bude starat o tyto věci a rozhodl se začít s úklidem v nebeském městě.

H3: Nepoměr bohatství a chudoby

Rolník se neučil nic jiného než pracovat, takže bylo pro něj přirozené uklízení v nebi. I když viděl nesrovnalosti mezi bohatými a chudými lidmi, rozhodl se, že bude užitečný jako uklízeč. Poté, co se ujistil, že každý kus diamantu je umístěn přesně tam, kam patří, začal vidět velký rozdíl mezi těmi, kteří žili v hojnosti, a těmi, kteří žili v chudobě.

Jako chudý rolník se nikdy nemohl těšit z tolika jídla, oblečení a dokonce ani školní vzdělání pro své děti. Teď viděl, jak jsou bohatí lidé obklopeni luxusem a mají naprosto vše, co si jen dokážou přát. To mu však nedalo spát, protože věděl, že jeho bohatství pochází z tvrdé práce a tak by to mělo být pro všechny.

H2: Od chudého rolníka k bohatému dárci

Po mnoha týdnech úklidu ve světě nekonečných diamantů a zlatých věcí se chudý rolník začal cítit trochu uvolněnější a byl pozván ke stolu mezi bohatými lidmi na večeři. Kvůli své neuvěřitelné skromnosti si nevšiml, že je někdo tak chudý a všichni si ho vzali jako rovnocenného. Po této večeři se rolník cítil uvolněnější a mnohem více uspokojený než kdy předtím.

Jeho úžasná práce jako uklízeč mu také přinesla obrovské bohatství, takže nakonec se stal jedním z nejbohatších lidí v nebi. Aby však své bohatství nechuťá, rozhodl se založit charitativní organizaci a rozdávat své bohatství těm, kteří ho potřebují.

Synové a dcery chudého rolníka měli výhody ze svého otcova bohatství, protože dostali kvalitní vzdělání a užili si mnoho věcí, které si nikdy dříve nemohli dovolit. Ale i když se chudák rolník stal bohatým, zůstal stále skromný a pracoval každý den. Jeho neustálá pracovitost byla dodnes velmi uctívána a oceňována.

H2: Chudák rolník v nebi – ponaučení

Tato pohádka má velmi hluboký smysl pro každého, kdo ji čte. Z tohoto příběhu si můžeme odnést ponaučení, že tvrdá práce a pevná vůle nás mohou dovést kamkoliv, a to dokonce do nebe. Nikdy se nesmíme vzdát a musíme věřit, že to dobré přijde. Někdy stačí jen jedna chytrá myšlenka nebo jednoduchá akce, která nás dostane z chudoby. Proto se snažme alespoň jednou denně usmát a nevzdávat se, protože někdy se dřina a tvrdá práce bohatě vyplatí, a to dvojnásobně.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka „Chudák rolník v nebi“ je příběhem chudého muže, který celý život tvrdě pracoval na svých polích, ale neměl žádný výnos. Když zemřel, dostal se do nebe a stal se bohatým díky svému poctivému životu. Avšak místo toho, aby si užíval luxusu, rozhodl se pomáhat ostatním a založil charitativní organizaci. I když se stal bohatým, zůstal stále skromný a pracoval každý den. Z této pohádky můžeme odnést ponaučení, že tvrdá práce a pevná vůle nás mohou dovést kamkoliv, a že se nesmíme vzdát a musíme věřit, že dobré věci přijdou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka