Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o Srdcerváčském kopci

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna Pohádka o Srdcerváčském kopci. Tento kouzelný kopec se nacházel na okraji lesa a byl proslulý tím, že z něj bylo možné vidět nejen celé království, ale i samotné nebe. Tuto krásu si užívali všichni obyvatelé okolních vesniček. Ale když se jednoho dne objevila mocná čarodějnice, Srdcerváčský kopec se stal místem tajemných a nebezpečných dobrodružství pro všechny, kdo se na něj odvážili vydat.

Pohádka o Srdcerváčském kopci

Úvod

Byla jednou jedna úchvatná hora, která se jmenovala Srdcerváčský kopec. Tato hora byla zdrojem mnoha pověstí a legend. Lidé věřili, že na vrcholu hory se tají něco zvláštního a tajemného.

Popis kopce

Srdcerváčský kopec byl vysoký a strmý. Byla na něm hustá zeleň a kamenné stěny. Na vrcholu kopce se nacházel velký skalní viklan, o kterém lidé tvrdili, že je to hlavní zdroj kouzla, které se z hory šíří.

Legendy a pověsti

Srdcerváčský kopec byl plný pověstí a legend. Jedna z nich se týkala mladé dívky jménem Adéla. Ta se jednou rozhodla, že půjde o víkend s kamarádkami na výlet na Srdcerváčský kopec. Když dorazily na horu, zašly až na vrchol. Tam Adéla uviděla velkou skálu, na které byl napsaný nápis „Pij a skoč“.

Adéla ani její kamarádky si nevzpomínaly, kde se nápis vzal. Rozhodly se však, že to musí být nějaký druh výzvy. Adéla se rozhodla nápis poslechnout a napiť se z láhve, kterou si přinesla. Když dopila, ze skály se náhle zjevil duch a na Adélu se zlostně podíval.

„Dala jsi mi dostatečný důvod, abych ti udělal peklo.“ řekl duch a zmizel. Rozespalé Adéla se zhroutila a zemřela.

Od té doby se na horu nikdo neodvážil. Lidé si říkali, že na vrcholu kopce je mocné kouzlo, které ublíží každému, kdo se ho dotkne.

Podobné legendy

Srdcerváčský kopec nebyl jediná hora v regionu, která byla zdrojem pověstí a legend. Lidé v okolí mluvili o dalších horách, stejně jako o jeskyních a řekách. Například v řece, která protékala Srdcerváčským kopcem, se podle pověsti pohybovala kouzelná ryba, která plná kouzelných moci a síly.

Závěr

I když Srdcerváčský kopec byl zdrojem mnoha nebezpečných pověstí, stále dokázal přitahovat pozornost lidí. Těm, kteří se odvážili jít na vrchol kopce, se naskytla úchvatná panoramata výhledů. Ačkoliv se na vrcholu nacházelo kouzlo, lidé věřili, že pokud si mají respekt a dodržují tradice, mohou najít klid a radost v krásách hory.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Srdcerváčském kopci nás učí, že některá místa mohou být plná tajemství a nebezpečí. Lidé by měli ctít tradice a pokud se rozhodnou navštívit tato místa, měli by se jich bát a být opatrní. V příběhu vidíme, že pokud nerespektujeme zvyky a nápisy na skále, může to mít fatální důsledky. Pohádka také ukazuje, že kromě Srdcerváčského kopce existuje v regionu mnoho dalších míst plných legend a pověstí. Nicméně, ačkoliv jsou některá místa plná magie a zjevení, můžeme nalézt krásu v běžném životě, pokud se o ni snažíme a máme respekt k okolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka