Krátké české pohádky před spaním pro děti

Benito a kouzelné kouzlo

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna pohádka o malém klukovi jménem Benito, který se narodil v malé české vesničce. Benitův osud se od začátku odvíjel pod zvláštními znameními – dokázal totiž vidět a cítit magii všude kolem sebe. Odpoután od tohoto světa se ocitl v úplně novém a kouzelném světě, kde má mocné kouzelné schopnosti. Stejně jako jeho předchůdci, byl Benito čarovný a dokázal svými kouzly zázračné věci. Při tom všem však musel čelit mnoha nebezpečím a naučit se řídit své magické schopnosti. Tento příběh je plný kouzel, dobra a zla, a bude vás držet v napětí od prvního slova až do samotného konce. Připravte se na dobrodružství s Benitem a jeho kouzelným kouzlem!

Benito a kouzelné kouzlo

Kapitola 1: Benito

Byl jednou jeden chlapec jménem Benito. Žil sám se svými rodiči v malé vesničce u lesa. Benito byl velmi zvídavý a rád objevoval nová místa a zvířata v lese.

Jednoho dne se vydal na procházku a narazil na starého muže, který seděl na vyvýšeném kameni. Muž se jmenoval Karel a byl místní kouzelník.

Benito byl fascinován Karlovými kouzly a prosil ho, aby mu ukázal nějaké. Karel mu odpověděl, že nejdůležitější kouzlo musí Benito najít sám.

Kapitola 2: Cesta za kouzlem

Benito se rozhodl, že se vydá na cestu za kouzlem. Vydal se do vzdáleného města, kde měl žít moudrý kouzelník, který by mu mohl pomoci najít kouzlo.

Po dlouhé a namáhavé cestě dorazil Benito do města a našel kouzelníka. Kouzelník mu řekl, že kouzlo, které hledá, se nachází v tajemném lese, kde žije nebezpečný drak.

Benito se rozhodl, že si troufne a půjde do lesa. Cestou se setkal s krásnou princeznou, která také hledala kouzlo. Společně se rozhodli, že půjdou do lesa společně.

Kapitola 3: Dračí jeskyně

Po dlouhé cestě dorazili Benito a princezna k jeskyni, kde měl drak sídlit. Rozhodli se, že se pokusí draka porazit, aby se dostali ke kouzlu.

V jeskyni se museli utkat s drakem, který byl velmi silný a nebezpečný. Nakonec se jim však podařilo porazit draka a získat přístup k pokladu.

V pokladu našli kouzlo, které hledali. Bylo to kouzlo štěstí, které bylo schopné přivést štěstí každému, kdo ho použil.

Kapitola 4: Návrat domů

Benito se společně s princeznou vrátili z lesa a cestou si uvědomili, že kouzlo štěstí nemusí být největší poklad na světě.

Benito se rozhodl, že vrátí kouzlo Karlovi a nechá ho, aby ho dal někomu, kdo ho potřebuje více.

Karel byl šťasten a ocenil Benitovu šlechetnost. Velmi si vážil jeho odvahy a statečnosti a řekl mu, že i bez kouzla štěstí je Benito velmi šťastný chlapec.

Benito se cítil velmi uspokojený a šťastný, že se mohl naučit tak mnoho nových věcí a poznat nové přátele. A tak žil dlouho a šťastně a nikdy nezapomněl na Karlův důraz na vlastní hledání kouzla.

Závěr

Příběh Benita a kouzelného kouzla ukazuje, že někdy je nejdůležitější věcí v životě odvaha a statečnost. Benito se nevzdal, když se setkal s nevídanými překážkami a nakonec získal cenné poznání.

Ponaučení z pohádky pro děti

Benito a kouzelné kouzlo je příběh, který nás učí, že nejdůležitější věcí je odvaha a statečnost. Benito se vydal na cestu za kouzlem štěstí a překonal mnoho překážek, než ho nakonec objevil. Nakonec zjistil, že kouzlem štěstí není nejcennější věcí, ale důležitější je mít odvahu a být šťastný bez něj.

Benito také ukázal svou šlechetnost tím, že se vzdal kouzla ve prospěch někoho, kdo ho potřebuje více. Tento příběh nám dává rozhodnutí, že místo toho, abychom se soustředili na hledání kouzelného řešení svých problémů, bychom se měli soustředit na vlastní odvahu a šťastný život bez kouzel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka