Krátké české pohádky před spaním pro děti

Příběh Benita a kouzelného jablka (The Story of Benito and the Enchanted Apple)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Někdy dávno v čarovném království žil chlapec jménem Benito. Byl to statečný a dobrý kluk, ale bohužel jeho rodina byla velmi chudá a neměla mnoho peněz na jídlo. Jednoho dne objevil na cestě kouzelné jablko, které bylo schované mezi plody na ovocné stánce. Benito tušil, že jablko není obyčejné, ale nevěděl, jak silné jsou jeho kouzla. Co se stane, když si Benito dovolí ochutnat z tohoto kouzelného jablka? Připravte se na neuvěřitelnou pohádku o Benitovi a kouzelném jablku, které změní jeho život navždy.

Příběh Benita a kouzelného jablka

Začátek příběhu

Benito byl obyčejný chlapec, který žil se svými rodiči v malé vesnici uprostřed lesa. Jeho rodiče byli chudí, ale zároveň pracovití lidé, kteří se snažili zajistit Benitovi co nejlepší budoucnost. Benito se rád staral o zvířata a pomáhal v domácnosti, aby ušetřil svým rodičům co nejvíce peněz.

Kouzelné jablko

Jednoho dne se Benito rozhodl jít do lesa, aby sbíral houby. Když se procházel mezi stromy, narazil na malého skřítka, který mu řekl o kouzelném jablku, které roste na konci lesa. Skřítek mu řekl, že kouzelné jablko má sílu splnit jakýkoliv sen, který si přeje.

Benito se rozhodl, že si jablko najde a splní si svůj sen. Po dlouhém hledání konečně narazil na strom s kouzelným jablkem. Bez váhání si ho utrhl a snědl ho celého.

Benitův sen

Benito si přál být nejbohatším člověkem na světě. Když se probudil, zjistil, že se jeho sen stal skutečností. Všechny jeho problémy zmizely a mohl si dovolit cokoliv, na co si vzpomněl.

Pozitivní a negativní následky

Benito si užíval svého bohatství, ale brzy zjistil, že s velkou mocí přichází velká zodpovědnost. Lidé okolo něj začali žádat o pomoc a on si uvědomil, že jeho bohatství může pomoci mnoha dalším lidem.

Na druhé straně však Benito začal být velmi náročný a chamtivý. Neustále chtěl víc a víc peněz, aby si splnil všechny své sny. Začal ignorovat své přátele a rodinu a stal se z něj mizantrop.

Lehce se vrátí k prvnímu stavu

Po nějaké době Benito pochopil, že bohatství a množství peněz nejsou to nejdůležitější v životě. Začal dávat více pozornosti svým přátelům a rodině a snažil se pomáhat lidem, kteří o to potřebovali.

Brzy si uvědomil, že jeho původní sen byl špatně formulovaný a že by si měl přát spíše štěstí a zdraví pro své blízké. Po nějaké době se mu tento sen také splnil a Benito se stal šťastným a spokojeným člověkem.

Závěr

Příběh Benita a kouzelného jablka nás učí, že peníze a bohatství nejsou nejdůležitější v životě a že můžeme pomáhat lidem kolem nás bez ohledu na to, jak jsme bohatí. Benito se ze svých chyb poučil a našel opravdové štěstí a spokojenost v malých věcech.

Ponaučení z pohádky pro děti

Příběh Benita a kouzelného jablka nás učí, že peníze a bohatství nejsou nejdůležitější v životě. Benito se rozhodl najít kouzelné jablko, které mu splní sen. Jeho sen byl být nejbohatším člověkem na světě a ten se mu splnil. Brzy však zjistil, že s velkou mocí přichází velká zodpovědnost. Lidé kolem něj začali žádat o pomoc a Benito si uvědomil, že jeho bohatství může pomoci mnoha lidem. Na druhé straně se stal chamtivým a neustále chtěl víc a víc peněz. Ignoroval své přátele a rodinu a stal se z něj mizantrop. Po nějaké době se však Benito vrátil k tomu, co je důležité a začal dávat více pozornosti svým blízkým a pomáhat lidem v potřebě. Nakonec si uvědomil, že by si měl přát spíše štěstí a zdraví pro své blízké. Příběh nás učí, že opravdové štěstí a spokojenost se nachází v malých věcech a že je důležité pomáhat lidem kolem nás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka