Krátké české pohádky před spaním pro děti

Zlatý Prsten Andvare

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo nebylo jednou za časů, kdy dávno bylo, na území dnešního Česka ležela tajemná země plná kouzel a skrytých pokladů. Mezi tímto bohatstvím patřil i Zlatý Prsten Andvare, který podle legendy dokázal plnit přání každému, kdo jej na prstu nosil. Příběh, který nyní vypravíme, se týká královského syna, jenž se odvážil vydat na nebezpečnou cestu za tímto pokladem a čelit mnoha zkouškám, aby dosáhl svého cíle.“
Zlatý Prsten Andvare – Příběh o magickém prstenu

Hluboko v lese stával malý domek. V něm žil kovář, který se jmenoval Andvare. Byl to mistr svého řemesla a lidé ho obdivovali pro jeho neuvěřitelnou zručnost a schopnost vytvářet umělecké šperky.

Jednoho dne se Andvare rozhodl vyrobit nejkrásnější prsten, jaký kdy byl vytvořen. Použil k tomu veškeré své znalosti a umění, aby prsten vypadal nejen fantasticky, ale aby byl také plný magické síly.

Andvare strávil hodiny a hodiny v kovárně, dokud nevytvořil dokonalý zlatý prsten. Byl obklopen tajemnými runami, které dodávaly prstenu jeho magickou moc.

Když Andvare dokončil své dílo, byl natolik pyšný, že se rozhodl nosit prsten sám. Nemohl uvěřit, jak mocný se cítil, když ho měl na prstech.

Ale brzy zjistil, že jeho prsten je mnohem nebezpečnější, než si původně myslel.

Jeden ze sousedů z Andvareova malého městečka si všiml nádherného prstenu a chtěl ho získat za každou cenu. Andvare nechtěl prsten nikomu darovat a tak se soused rozhodl ukrást ho.

Po několika dnech, když Andvare spatřil svůj prsten na prstu souseda, zjistil, že the magická moc prstenu se obrátila proti němu. Prsten mu dal moc, ale také mohl moc odňat.

Andvare byl zoufalý. Chtěl svůj prsten zpět, ale nevěděl jak. Proto se rozhodl poradit se se starou mudrcovou, která žila v temném lesním stromě.

Mudrce, která se jmenovala Golla, bylo možné nalézt pouze v nejtemnější části lesa. Andvare se vydal na cestu, bez přemýšlení o tom, jak nebezpečná tato cesta byla.

Po dlouhé pěšině dorazil k místu, kde mudrce sídlila. Vstoupil do temného stromu, kde se nacházela mudrcova jeskyně.

Golla byla stará a moudrá žena. Uvítala Andvareovu přítomnost a poskytla mu rady, jak získat svůj magický prsten zpět.

Andvare se musel vydat na cestu do temného lesa a nalézt tajemný pramen vody, který poskytoval magickou moc prstenu. Pak musel následovat řeku až do místa, kde se setká s potokem. Tam musel do řeky vrátit prsten, aby ho magická síla mohla obnovit.

Andvare rozuměl mudrcovým radám a okamžitě se vydal na cestu do temného lesa. Bylo to velmi nebezpečné místo, plné divoké zvěře a zákeřných zlodějů.

Ale Andvare nemohl dovolit, aby prsten zůstal v rukou žádného nečestného člověka. Byl pevně rozhodnut získat svůj magický prsten zpět.

Po několika dnech cesty dorazil Andvare k tajemnému prameni vody. Když se dotkl prstenu v této posvátné vodě, vnímal jeho magickou moc v každém kousku svého těla.

Andvare pokračoval dále podél řeky až dorazil k místu, kde se řeka setkává s potokem. Tam prsten do řeky vrátil, aby jeho magická moc mohla být znovu pořádně oživena.

Když si Andvare vzal prsten zpět jako nově zrozený šperk, cítil se znovu mocný. Byl nesmírně vděčný mudrci Golle, že mu pomohla obnovit jeho magický prsten.

A tak prsten opět patřil Andvarem, který se nikdy nepřestal divit nad jeho magickou mocí.

Tak skončil příběh o Zlatém prstenu Andvare, který ukázal, že magická síla může být nebezpečná, ale zároveň zázračná.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Příběh o Zlatém Prstenu Andvare ukazuje, že magická moc může být nebezpečná, ale zároveň zázračná. Kovář Andvare vytvořil v kovárně prsten s magickými runami a cítil se s ním mocný. Jeho soused o něj projevil zájem a Andvare mu ho nechtěl dát. Soused prsten ukradl a Andvare zjistil, že prstenu nyní hrozí nebezpečí, když není v jeho rukou. Andvare se rozhodl poradit se s mudrcovou Gollou, která mu poradila, aby prsten vrátil do pramene, který ho oživuje. Andvare se vydal na nebezpečnou cestu po temném lese a podél řeky, až našel tajemný pramen. Tam vrátil prsten do pramene a jeho magická moc byla obnovena. Andvare si vzal prsten zpět jako nově zrozený šperk a cítil se mocný znovu. Příběh ukazuje, že moc může být zneužívána, ale i obnovena, pokud je používána správně a s úctou k magickým silám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka