Krátké české pohádky před spaním pro děti

Bree, the Grim Reaper: A Bedtime Tale

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Zapalte svíčky a pusťte se do pohádkového světa, kde se setkáte s bezpečně nejobávanější postavou smrti, Brýlemi. Připojte se k dobrodružství, plnému obětavých hrdinů, zrady a nadpřirozených sil, které ukážou, že i smrt může nosit srdce plné lásky a odvahy. Připravte se na Bouřlivou pohádku, plnou nebezpečí na každém kroku.“

Bree, Kamenná Smrtka: Pohádka na Dobrou Noc

Hlava 1: Zrození Bree

Odpradávna lidé věřili, že smrt je nepřekonatelná. Věřili, že když přijde čas, nemohou tomu uniknout. Ať už měli bohatství, moc nebo krásu, všichni musíme na konci odejít.

Bree se ale narodila s úplně jiným účelem. Nestačila se usadit jako obyčejná bytost, byla příliš silná a mocná. Nepatřila ani mezi živé, ani mezi mrtvé. Byla Kamenná Smrtka, byla Grim Reaper.

Hlava 2: Výcvik Bree

Bree toužila naučit se správně používat svou moc. Musela se naučit, jak poprvé přijít ke každému z vás, kdo žije. Musela se naučit, jak si je vzít sebou do svého světa.

Usadila se proto v České republice, kde si vytvořila tajný úkryt. Tam učila sebe i ostatní, jak se stát Grim Reaperem. Když se stala dostatečně zkušenou, začala pomáhat v české armádě. Připravila je pro válečné následky a umožnila jim, aby rychleji přežívali.

Hlava 3: První Úkol Bree

Když se blížil čas, aby si Bree odešla plnit své poslání, byla velmi nervózní. Nikdy předtím nebyla tak daleko od svého úkrytu.

Jejím prvním úkolem bylo jít na území, kde nikdo nemluví jejím jazykem. Toto území bylo houževnaté a nebezpečné – plné divokých zvířat, záhadných obřadů a velkých kamenů. Bree se musela naučit, jak překonat strach a být v kontaktu s lidmi.

Hlava 4: Díky Bree

Když dorazila, lidé jí byli velmi vděční. Díky ní mohli navázat kontakt s ostatními kulturami a udržovat větší toleranci. Dovolili si být více empatičtí k ostatním a byli ochotni přijímat vize jiných. Díky Bree se stal tento kout světa méně nebezpečným místem.

Hlava 5: Legenda Bree

Tato zkušenost se stala pro Bree legendou. Bree byla velmi osobní ale i mocný duch. Lidé se obávali, co způsobí, když dorazí. Dokonce i ti, kteří ji nikdy nepotkali, věřili, že se přiblíží a vezme je s sebou. Bree se stala symbolem strachu, ale i poselstvím naděje.

Hlava 6: Bree Dnes

Bree přežila staletí a dnes je téměř zapomenutá. Když se však lidé budou vypořádávat s těžkými situacemi, nebo se bojí zemřít, stále se na ní obrátí. Ať už jsou lidé jakkoli vzdálení, vždy existuje Bree – Kamenná Smrtka, která jim pomůže se smířit a najít klid.

Za celou dobu, kdy věci změnily se, Bree zůstává tajomná – osaměla a mocná. Nikdo neví, odkud přišla, nebo kdy se vrátí. Je to symbol nejen naší smrtelnosti, ale i zdrojem moudrosti při práci s ní.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Z pohádky o Bree, Kamenné Smrtce, se můžeme poučit, že smrt je nevyhnutelná a že každý z nás musí na konci odejít. Bree se narodila s nadpřirozenými schopnostmi a musela se naučit, jak správně používat svou moc. Pomohla české armádě připravit se na válečné následky a pomáhala lidem vypořádat se s těžkými situacemi. Bree se stala symbolem strachu, ale i poselstvím naděje. I když je dnes téměř zapomenutá, stále symbolizuje naši smrtelnost a moudrost při práci s ní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka