Krátké české pohádky před spaním pro děti

Andvarův zlatý prsteníček

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna země, kde se vyprávěly příběhy o kouzelných bytostech a tajemných pokladech. Mezi těmito pověstmi patřila i legenda o Andvarův zlatý prsteníček. Tento záhadný prsten měl mimořádnou moc a mnozí již za ním pátrali. Jenže cenný klenot se nacházel v temných hlubinách řeky a držel ho chamtivý trpaslík. Kdo však byl dost odvážný, mohl se pokusit vytrhnout Andvarovi svou největší cennost. Co se však stalo s těmi, kteří to zkusili, to už je jiná historka…

Andvarův zlatý prsteníček: Pohádka vyprávějící o zlatém kruhu, který přináší bohatství a neštěstí

Úvod

Dávno, dávno v dávných dobách, kdy se ještě kouzla dostávala do každodenního života, žil v kouzelných horách trpaslík jménem Andvar. Byl to velice bohatý trpaslík, který měl v hrobě ukradené množství zlata a drahokamů. Jeho nejvzácnějším pokladem však byl zlatý prsteníček, který měl obrovskou sílu a moc.

Andvar a jeho zlatý prsten

Andvarův zlatý prsten byl skutečně kouzelný. Pokud si ho nasadil na prst, stal se nejbohatším a nejúspěšnějším člověkem na světě. Prsten mu přinášel obrovské bohatství, ale také s sebou nesl veliká rizika. Proti sobě totiž stály síly dobra a zla a Andvar měl velkou moc nad oběma.

Pokušení získat Andvarův zlatý prsten přišlo rychle. Mnoho lovců a dobyvatelů se snažilo prsten získat, ale Andvar byl velice opatrný a pečlivě ho střežil. Nakonec se však objevil jeden mocný král, který slíbil Andvarovi nejvyšší bohatství a moc, pokud mu prsten daruje.

Andvar sice nechtěl prsten nikoho předat, ale cítil se tak osaměle a ztraceně ve svém paláci, že nakonec souhlasil a prsten předal králi. Na okamžik se král stal nejbohatším a nejmocnějším mužem na světě, ale to, co se stalo poté, trpaslíka Andvara přimělo k zoufalství.

Zakletý prsten a jeho následky

Jakmile král nasadil Andvarův zlatý prsten, okamžitě se stal posedlým a chamtivým zlatem. Všechno ostatní mu přestalo být důležité a raději nechával umírat své nejlepší přátele a rodinu, jen aby si mohl uchovat své bohatství.

Časem se ale emocionálně stáhl do sebe a zůstal osamělý. Nikdo ho nechtěl mít u sebe, protože věděli o jeho chamtivosti a bezohlednosti. Král se začal více a více chovat jako zvíře než jako člověk. Byl prázdný a ovládaný až do té doby, než se Andvar rozhodl vzít věci do svých rukou.

Andvar se rozhodl králův prsten zaklet. Od té doby se králův život změnil k nepoznání. Jen co se dostal závislosti na zlatě, stal se králem dobrého srdce. A tak Andvarův zlatý prsteníček nakonec přinášel dobro a štěstí místo zla a neštěstí.

Závěr

Pohádka Andvarova zlatého prsteníčku je varováním před chamtivostí a ukazuje, jak duše zahořkne, když se nechá ovládat touhou po bohatství a moci. Taková touha může být velmi nebezpečná a nakonec může vést k neštěstí pro všechny zúčastněné. Vyjádřeno z jiného úhlu pohledu, ukazuje Andvarův zlatý prsteníček, jak moc má zodpovědnost nad ostatními, čímž zdůrazňuje, že všichni mohou mít nevypočitatelný vliv na vývoj světa kolem sebe.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka Andvarův zlatý prsteníček varuje před chamtivostí a poukazuje na to, jak touha po moci a bohatství může duši rozesmutnit. Andvarův prsten přinášel bohatství, ale s sebou nesl také velká rizika. Síly dobra a zla stály proti sobě a Andvar měl velkou moc nad oběma. Nakonec prsten připadl do rukou mocného krále, který se stal posedlým chamtivostí a zlatem. Zanechal své přátele a rodinu jen kvůli bohatství a ztratil vše, co bylo cenné. Andvar se rozhodl králův prsten zaklet, a od té doby se král proměnil z chamtivého zvířete v krále dobrého srdce. Pohádka zdůrazňuje, že každý má zodpovědnost za vývoj světa kolem sebe a že touha po bohatství a moci může být velmi nebezpečná a nakonec vést k neštěstí pro všechny zúčastněné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka