Krátké české pohádky před spaním pro děti

Zlatá střevíce

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno dávno, v jedné zemi daleko, daleko za horami a lesy, žila mladá a krásná princezna. Měla všechno, co si jen dokázala přát. Měla svůj hrad, svého otce, krále, měla pečující služebnictvo a nekonečné obdivovatele. Avšak tou nejdůležitější věcí, kterou v životě potřebovala, byla láska. Toužila po pravé lásce, která by jí naplnila srdce štěstím. A tak začala hledat toho pravého, avšak žádný z velmožů a princů, kteří ji obklopovali, jí nevzbudil city, které hledala. Až jednoho dne se do jejího života dostala Zlatá střevíce…

Zlatá střevíce: Pohádka o krásné princezně a tajemné kouzelné botě

Hlavní postavou této pohádky je princezna, která se jmenuje Zlatá střevíce. Jednou, když procházela parkem poblíž zámku, objevila krásnou kouzelnou botu. Ta se jí tak zalíbila, že si ji obula na nohu a pokračovala dál. Ovšem, když botu chtěla vyzout, zjistila, že jí z nohy nejdou sundat. Botě se jí podařilo k noze přirostnout.

Princezna byla zoufalá. Prosila své služebné, aby jí botu nějak odstranily, ale nikdo nedokázal najít řešení. Také kouzelníci z blízkého města již nemohli pomoci. Zlatá střevíce se tím slabětla a stále víc upadala do útlumu.

Jednoho dne dorazil do zámku tajemný host. Byl to kouzelník se jménem Petr, který slyšel o princeznině problému. Nabídl jí svou pomoc a řekl jí, že botu dokáže odstranit, za podmínky, že se s ním ožení.

Princezna byla ze začátku zdrženlivá, ale později souhlasila. Kouzelník jí řekl, že aby botu sundal, musí se vrátit na místo, kde ji našla, a kouzelnou botu pozměnit tak, aby fungovala na dálku.

Zlatá střevíce souhlasila a společně s kouzelníkem se vydala do parku. Tam kouzelník vykouzlil ze suchých větví krásné střevíce, které měly stejnou kouzelnou moc jako ta původní.

Kouzelník Petr obula princezně střevíce, aby mohla opět chodit. Zlatá střevíce byla šťastná, že je opět plná sil. Ale když se chtěla poděkovat kouzelníkovi, zjistila, že zmizel.

Princezna nevěděla, co se stalo, ale byla šťastná, že se vrátila do normálního života. Obula si střevíce co nejrychleji a vyrazila do města, aby připravila svatbu s kouzelníkem Petrem.

Zpráva o princeznině svatbě se rychle rozletěla po celém království. Lidé se shromáždili před zámkem, aby viděli krásnou Zlatou střevíce a jejího tajemného snoubence. Byla to nejkrásnější svatba, jakou toto království kdy vidělo.

Když se manželé vrátili z líbánků, kouzelník Petr ukázal Zlaté střevíce kouzelnou hůlku, se kterou dokázal nejen vykouzlit střevíce, ale také s ní cestovat kamkoliv v království.

Tak se Zlatá střevíce stala šťastnou a mocnou princeznou, která byla vždycky připravena novým dobrodružstvím. A když lidé ve městě viděli, jak Zlatá střevíce dokáže s kouzelníkem Petrem vykouzlit pravou lásku, věděli, že v jejich království vládnou nejkrásnější pohádky na světě.

*H2: Závěr*

Tato pohádka ukazuje, jak moc dokáže láska udělat zázraky, a jak je důležité nezanedbávat lásku a romantiku v našich životech. Tento příběh o princezně Zlaté střevíci a kouzelníku Petrovi nás učí, že i když něco na první pohled vypadá jako velký problém, může se nakonec všechno obrátit k dobrému. Věřte v lásku a kouzla, a vaše sny se mohou splnit.

*H3: SEO klíčová slova*

zlatá střevíce, pohádka, kouzelná bota, kouzelník Petr, princezna, svatba, láska, království, dobrodružství, romantika.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Zlaté střevíci a kouzelné botě nás učí, že láska dokáže udělat zázraky a že je důležité nezanedbávat romantiku v životě. Princezna Zlatá střevíce se ocitla v těžké situaci, když se jí tajemná kouzelná bota přilepila k noze a nikdo jí nemohl pomoci ji z nohy sundat. Naštěstí se objevil kouzelník Petr, který jí nabídl pomoc za podmínky, že se s ním ožení. Zlatá střevíce souhlasila a společně se kouzelníkem se vydali do parku, kde kouzelník vyrobil ze suchých větví krásné střevíce s kouzelnou mocí. Kouzelník Petr princezně obul nové střevíce a Zlatá střevíce byla zase šťastná a plná síly. Princezna se později stala nejkrásnější nevěstou v celém království, když se vdala za kouzelníka Petra. Pohádka nám ukazuje, že i když něco vypadá velký problém, může se to nakonec obrátit k dobrému, pokud věříme v lásku a kouzla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka