Krátké české pohádky před spaním pro děti

Prokletí tety Rachel (Aunt Rachel’s Curse)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dlouho, dlouho před tím, než se naše babičky a dědečkové narodili, žila v naší zemi stará vikingovská kouzelnice jménem Rachel. Ta měla mnoho tajemství, která si pečlivě hlídala a sváděla mimořádně temné plány. Když však jednoho dne přišla o své mocné kouzelnické schopnosti, proklela celou svou rodinu. Od té doby se tato zlořečení předávají z jedné generace na druhou a staly se součástí legend a pověstí našeho lidu. Tak začíná příběh o Prokletí tety Rachel.

Prokletí tety Rachel: Tragický příběh o kletbě, která zkazila rodinu

Prokletí tety Rachel je pověst, která se předává v jedné malé české vesnici už po mnoho generací. Je to příběh o mocné kletbě, která se postupně dotkla celé rodiny a přinesla jí neštěstí a zkázu. Pro mnoho lidí se jedná o skutečný příběh, který se stal, a nikdo se neodváží zpochybnit jeho pravdivost.

Hlavní postavou příběhu je teta Rachel, která byla v rodině velmi váženou a respektovanou osobou. Měla vliv na všechny členy rodiny a uměla je sjednotit i při nejtěžších situacích. Avšak jednoho dne se stalo něco, co všechno změnilo.

Hlava rodiny, dědeček Jan, se rozhodl prodat část zemědělského pozemku, který rodina vlastnila více než deset let. Jenže teta Rachel byla proti tomuto kroku a považovala ho za zrůdnost. Tvrdila, že prodání pozemku přinese neštěstí a rodina se nakonec ocitne na mizině.

Dědeček Jan ale stál pevně za svým rozhodnutím a pozemek prodal. Brzy poté se v rodině začaly dít nevysvětlitelné věci. Byli to menší neštěstí jako ztráta zvířat, neúroda na polích a podobně. Avšak časem se začaly dít i větší tragédie.

Začalo to tím, že se v obci objevil zloděj, který kradl z majetku rodiny. Podezření padlo na jednoho z kamarádů těch, kteří prodali pozemek. Jenže později se ukázalo, že to byla ve skutečnosti teta Rachel, která chtěla ukázat, jaké následky bude mít prodej pozemku.

V té chvíli se rodina rozhodla udělat všechno pro to, aby sesadila tety Rachel z vlivné pozice ve rodině. Jenže Rachel se rozhodla pro pomstu a na celou rodinu uvalila kletbu. Ta měla být pro rodinu velice bolestivá a měla ji pronásledovat po desetiletí.

Následujících deset let v rodině propukl chaos. Několik členů zemřelo při nešťastných nehodách, jiní uprchli z domu a rodina se nakonec rozpadla. Kletba tety Rachel se zdála všem jako opravdová a nikdo se neodvážil něco dělat, aby ji zrušil.

Až jednoho dne, když už v rodině nezbyl skoro nikdo, se jeden z potomků podíval do rodinné kroniky a najednou pochopil, co všechno se vlastně stalo. Rozhodl se, že musí udělat všechno pro to, aby kletbu zrušil a rodinu sjednotil.

Svým rozhodnutím inspiroval i ostatní členy rodiny a začali spolupracovat na tom, aby se zbavili kletby a vrátili rodině dávnou slávu. Díky jejich úsilí a jednotě se jim podařilo přivolat mocného kouzelníka, který jim pomohl kletbu zrušit a obnovit mír v rodině.

Od té doby už se v rodině neobjevila žádná kletba ani neštěstí. Navzdory tomu ale stále vzpomínají na tety Rachel a na to, jak tragická byla její kletba. Učí se z ní a snaží se, aby se podobné věci nikdy více neopakovaly.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pověst „Prokletí tety Rachel“ je příběh o kletbě, která postihla celou rodinu a přinesla jí zkázu. Teta Rachel byla velmi váženou a respektovanou osobou v rodině, ale když se jim dědeček Jan rozhodl prodat část zemědělského pozemku, teta Rachel proti tomu vehementně vystoupila a tvrdila, že to přinese neštěstí. Když dědeček Jan pozemek prodal, začalo se v rodině dít nevysvětlitelné neštěstí a teta Rachel se dokonce prokázala jako zloděj. Protože rodina chtěla tety Rachel sesadit z vlivné pozice, ta se rozhodla pro pomstu a na rodinu uvalila kletbu. Následujících deset let byla rodina pronásledována kletbou a propadla chaotickým ztrátám. Nakonec jednoho dne se potomek rozhodl udělat všechno pro zrušení kletby a sjednocení rodiny. Své rozhodnutí inspiroval i ostatní členy rodiny a začali spolupracovat na obnově rodinného míru. Podrželi se a kontaktovali mocného kouzelníka, který jim nakonec pomohl kletbu zrušit. Pověst „Prokletí tety Rachel“ poukazuje na důležitost rodinné jednoty a solidarity, a na to, že kletby a prokletí se dají rušit sjednoceným úsilím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka