Krátké české pohádky před spaním pro děti

Prokletí Tety Rachely (Aunt Rachel’s Curse)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Byla jednou jedna stará tetička Rachel, jejíž jméno se všude mění do této doby na kletbu. Její kletba byla tak silná, že byla schopna zničit celé přírodní krajiny. Lidé se báli vstoupit do jejího domu, protože věděli, že kdo tam vstoupí, nikdy se už nevrátí. A tak začala legenda o Prokletí Tety Rachely.“

Prokletí Tety Rachely (Aunt Rachel´s Curse)

Komedie či tragédie?

Dávno, v dobách, kdy se lidé ještě báli nadpřirozena, žila v malé vesničce blízko lesa stařenka, která se jmenovala Teta Rachel. Tato žena byla poslední příslušnicí starobylého rodu a mnozí se obávali jejího jména, neboť se povídalo, že má na svědomí zlé kletby.

Jednou, když byla Teta Rachel na návštěvě u sousedů, začal v jejím domě hořet oheň a v plamenech shořelo mnoho cenných věcí. Když se stařenka o události dozvěděla, propukla v zuřivosti a obvinila sousedy ze záměrného podpalení. Od té doby se začaly dít věci, které lidem přišly podivné a nebezpečné.

Prokletí zvířat a lidí

Když někdo ve vsi udělal Tete Rachel naschvál, stihlo ho něco strašného. Například tajemné zranění nebo nemoc, kterou nebylo možné vyléčit. Hovořilo se také o prokletí, které mělo na svědomí zvířata, jež se pohybovala poblíž stařenčina domu. Když někdo z vesničanů učinil Tete Rachel křivdu, mohla se stát obětí tohoto prokletí.

Jednoho dne se do vesnice přistěhovala mladá dívka jménem Anna. Byla považována za krásnou a šikovnou a brzy se stala nejoblíbenější osobou v celé vesnici. Teta Rachel, však na tu dívku nekoukala příliš přátelsky. Její závist byla stále silnější a málem ji dohnala k zuřivosti.

Konflikt mezi Tetou Rachel a Annou

V jednom deštivém večeru se Teta Rachel rozhodla, že udělá Anně naschvál. Nabídla jí skleničku starého vína, o kterém tvrdila, že je to lektvar na krásu. Bohužel se však ukázalo, že to byla jen jedna z jejích kleteb. Anna se brzy ocitla v horečkách a nikdo v obci nevěděl, jak jí pomoci.

Teta Rachel se po chvíli rozmyslela, ale bylo již pozdě. Anna zemřela a vesničané se shodli na tom, že za tuhle tragédii může nejspíše prokletí Tety Rachel. Ta však stále popírala, že by měla na svědomí Anninu smrt. Nikdo ji už však nechtěl slyšet a když se o ní přestalo mluvit, stalo se cosi nečekaného.

Náhlá změna Tety Rachel

Teta Rachel najednou projevila zájem a sympatie k ostatním lidem. Začala jednat věcně a slušně, jako by v sobě nalezla novou sílu. Lidé byli překvapeni, ale stále nepřestávali být nedůvěřiví. Jednoho dne však Teta Rachel zemřela. Po její smrti se v domě našly spisy a poznámky, ve kterých se přiznávala ke svým hříchům.

Vesničané se rozhodli, že budou respektovat Tet

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

V pohádce „Prokletí Tety Rachely“ se dočteme o ženě, která měla na svědomí zlé kletby a udílela prokletí. Když se do vesnice přistěhovala mladá dívka, Teta Rachel jí udělala naschvál a Anna následně zemřela. Poté se však Teta Rachel změnila, projevila zájem a sympatie k ostatním lidem a jednala věcně a slušně. Po její smrti byly nalezeny spisy a poznámky, kde se přiznává ke svým hříchům. Hlavní ponaučení z této pohádky je, že není dobré žít v žárlivosti a závisti, a že činy se dokáží odrazit zpět na osobu, která je provádí. Také nás učí, že i když se někdo zdá zlý, může se změnit a ukázat svou lepší stránku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka