Krátké české pohádky před spaním pro děti

Příběh chlapce, který si dokázal zachovat klid: Ďáblův úkryt

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jeden chlapec, který se jmenoval Jakub. Byl to kluk jako každý jiný, ale měl jednu velkou schopnost – dokázal zachovat klid v každé situaci. Jednoho dne se Jakub vydal do lesa, kde narazil na tajemný úkryt, který patřil samotnému Ďáblovi. Co se stane, když se Jakub setká s nejtajemnější bytostí všech dob a jak si dokáže zachovat svoji klidnou povahu? To se dozvíte v příběhu „Příběh chlapce, který si dokázal zachovat klid: Ďáblův úkryt“.
H2: Předehra
H3: Jak začal příběh

Byl jednou jeden chlapec, který se jmenoval Honza. Byl to kluk jako každý jiný, který měl rád sport, hru na kytaru, ale především se zajímal o místní pověsti o Ďáblu. Lidé říkali, že Ďábel má svůj úkryt někde v horách. Vždycky, když se Honza s kamarády vydal na výlet, zkoumali každou křovinu a skalisko, aby našli cestu k Ďáblu.

H2: Začátek putování
H3: Honza a jeho kamarádi dorazí k tajemnému úkrytu

Jednoho dne se Honza rozhodl, že se vydá po stopách Ďábla samostatně. Jeho kamarádi od něj dostali radu, aby to nedělal samostatně, ale Honza byl rozhodnutý. Chtěl dokázat, že se umí postavit strachu a zažít něco tajemného. Byl rád, že je vidět na horizontu cíl – Ďáblův úkryt. Vyrazil na cestu výš a výš, stále blíž a bližší. Přišel k velké skále obklopené mohutnými stromy, která vypadala jako brána do tajemného světa. Honza se rozhodl jít dovnitř.

H2: Popis čarodějného místa
H3: Co Honza viděl, když se dostal dovnitř Ďáblova úkrytu

Když vstoupil dovnitř, opustil klidný svět venku. Honza stál na podivném místě, které bylo plné tajemství a strachu. Vůně ovoce a květin byla nahrazena pachem zvířat a spáleniště. Každým krokem se Honza potácel v kouzelném světě temných zvuků a čarodějných stínů. Zdálo se, jako by žil ve snu, který ho nikdy nedobyli. Všude však byla tmavá tichost, která ho nutila ztotožnit se se strachem, který ho postihl.

H2: Překvapivé setkání
H3: Co bylo za tajemné setkání mezi Honzou a Ďáblem

Honza pokračoval v cestě a brzy potkal tvora, který se mu zjevil na cestě. Byl to Ďábel. Jeho zjevení bylo velmi překvapivé a Honza začal mít strach. Ďábel mluvil s Honzou velmi přátelsky a řekl mu, že se mu nelíbí, jak se Honza vyřizuje z okolních obcí. Honza mu řekl, že s tím nic nedělá a že chce objevovat jeho úkryt. Ďábel se zasmál a řekl: „Tak tedy, jsi jediný, kdo dokáže porazit svého vlastního strachu. Je to tvoje největší trumf v našem světě“.

H2: Výzva Ďábla
H3: Co Honza musel udělat, aby dokázal překonat svůj strach

Ďábel Honzovi připravil další výzvu, aby dokázal, že se může vypořádat se svým strachem. Honza musel projít temným tunelem plným pavouků, ještěrek a hadů, aby se dostal k pokladu, který získal Ďábel. Honza musel projít celou cestou s očima zavřenýma, protože pokud by je otevřel, ztratil by se v labyrintu tunelů a nevrátil by se nikdy zpět. Honza byl připraven a chtěl se vypořádat se svým strachem.

H2: Vítězství nad strachem
H3: Jak Honza dokázal projít temným tunelem plným pavouků, ještěrek a hadů

Honza zavřel oči a vydal se na cestu temným tunelem. Cítil, že ho něco šimrá po kůži, ale neodvrátil se a pokračoval vpřed. Postupoval pomalu, ale jistě. Když konečně dorazil do konce tunelu, otevřel oči a uviděl temný poklad. Honza se nadechl svobody. Vyšel ven z tunelu a viděl na horizontu světlo, které svítilo na prázdné zemi.

H2: Zhodnocení cesty
H3: Co se Honzovi povedlo při putování po tajemném úkrytu Ďábla

Honza se vrátil domů a všichni ho obdivovali, že se odvážil vstoupit do Ďáblova úkrytu. Honza dal svým přátelům rady, aby samostatně nepodnikali takovou cestu, ale že by měli respektovat okolní lesy a horu so svými pověstmi. Honza si uvědomil, že dokázal překonat svůj strach a že mu to pomohlo, aby se stal silnějším. A jak dokázal Honza, může dokázat kdokoliv, kdo má odvahu a touhu objevit tajemný svět.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

V této pohádce se dozvídáme o chlapci jménem Honza, který se chtěl vydat na cestu k tajemnému úkrytu Ďábla. Jeho cesta byla plná strachu a tajemství, a musel se vypořádat se svými vlastními obavami. Když se dostal dovnitř úkrytu, setkal se s Ďáblem, který mu dal výzvu, aby dokázal překonat svůj strach. Honza musel projít temným tunelem plným pavouků, ještěrek a hadů, ale nakonec dokázal projít a získal poklad na konci tunelu. Honza se vrátil domů silnější a s respektem k okolním lesům a horám, které mají svá tajemství. Tato pohádka nás učí o tom, že když se odvážíme čelit svým obavám, můžeme překonat své hranice a stát se silnějšími a odvážnějšími lidmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka