Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o ptácích v zimě

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo jednou jedno magické království plné ptáků, které bylo pokryté bílým sněhem celou zimu. V tomto království vládla krásná a moudrá královna, která měla všechny ptáky ráda a starala se o ně s láskou a péčí. Jednoho dne se však stalo něco nečekaného a tiché zimní království se plné tajemných dobrodružství a záhad začalo změňovat. Tuto pohádkovou příběhu nazveme „Pohádka o Ptácích v Zimě“.

H2 – Pohádka o ptácích v zimě: Úvod

H3 – Léto se chýlí ke konci

Léto bylo krásné a slunečné, ale pomalu se chýlilo ke konci. Žluté listí se shromažďovalo na zemi a dýchání se pomalu stávalo chladnějším. Ptáci si uvědomovali, že se blíží zima, kdy budou muset opustit svá hnízda a hledat nové útočiště.

H3 – Setkání u starého dubu

Jeden stříbrný vrabec, jménem Vítr, navrhl, aby se všichni ptáci sešli u starého dubu, který byl na poli. Bylo to ideální místo k setkání, neboť dub sázeli praprarodiče ptáků. Vítr přemluvil i vlaštovičku, která tradičně letěla na jih, aby se všechny ptáky seznámila s tím, co potřebovali vědět, aby mohli přežít zimu.

H3 – Kdo zůstane a kdo odejde?

Když se všichni sešli u starého dubu, Vítr jim vysvětlil, co je třeba udělat. Ptáci museli rozhodnout, kteří zůstanou a kteří odletí na jih. Všichni se shodli na tom, že nebudou cestovat sami, ale společně ve velkém hejnu. Někteří z ptáků však chtěli zůstat, protože se báli letu na jih.

H3 – Sběr jídla

Vítr jim zajistil dostatek jídla na zimu. Museli však pomoci se sběrem ořechů a zrní. Když se ptáci shromáždili, aby pomohli, objevil se havran, který chtěl jídlo získat jen pro sebe. Vítr se nemohl nechat obrat o všechno jídlo a nakázal ostatním, aby přestali s havranem vůbec mluvit.

H3 – Příprava na zimu

Po sklidění se ptáci pustili do příprav na zimu. Museli uklidit svá hnízda a nahromadit potravu. Vítr udělal z listí a větviček malé bouřky, které jim pomohly vyčistit hnízda. Všichni se snažili být co nejefektivnější a co nejrychleji dokončit všechny přípravy.

H3 – Okořeněná realita

Když se přiblížil datum odletu na jih, Vítr upozornil ptáky, že na cestě budou mít problémy. Může se stát, že budou muset přemostit řeky, setkat se s dravci nebo zažít bouři. Ptáci se báli, ale chtěli se s těmito nástrahami dokázat poprat.

H3 – Ztracený kuře

Jedno kuře, které nebylo dostatečně pečováno o své rodiče, se ztratilo. Všichni byli vyděšení, protože si nemohli představit, že by kuře muselo zůstat věčně venku v tom chladu. Nakonec se naštěstí kuře našlo a bylo to skvělé uspokojení pro všechny ptáky.

H2 – Pohádka o ptácích v zimě: Závěr

Ptáci nakonec odletěli na jih ve velkém hejnu. Mnozí se vrátili z jihu zdraví a šťastní, pevně rozhodnutí se opět sejít u starého dubu a opakovat všechny přípravy od začátku. Po návratu mnozí ptáci pochopili, že společná práce je nejen výhodnější, ale i rodinnější.

Ponaučení z Pohádka o ptácích v zimě

Tato pohádka vypráví příběh ptáků na konci léta, kdy se blíží zima a ptáci se musí připravit na dlouhou a těžkou cestu. Všichni se shromáždili u starého dubu, kde se rozhodli, kteří zůstanou a kteří odletí na jih. Společně museli sbírat potravu a uklidit si hnízda, aby byli připraveni na velkou výzvu, která na ně čeká. Vítr upozornil ptáky, že na cestě mohou mít problémy a já potvrdil, když se jedno kuře ztratilo. Nakonec se všichni ptáci dokázali poprat s těmito nástrahami a mnozí se vrátili z jihu zdraví a šťastní. Příběh nám ukazuje, jak důležité je spolupracovat a pomáhat si navzájem v těžkých dobách.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka