Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o mášence a třech medvědech

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo nebylo, žila jedna malá holčička zvaná Mášenka, která se jednoho dne rozhodla, že si prochází lesem. Tam potkala tři medvědy, kteří měli každý svůj dům. Co se s nimi stalo a jaké dobrodružství na Mášenku čekalo? To vám poví tato pohádka o Mášence a třech medvědech.“
H2: Pohádka o mášence a třech medvědech

H3: Medvědi se vydávají na výlet

Bylo jednou sedm medvědů, kteří spolu žili v krásné lesní jeskyni. Jednoho dne se tři z nich – Velký medvěd, Střední medvěd a Malý medvěd – rozhodli vydat na výlet. Než však odešli, vyrobili si každý svůj pokrm z ovesných vloček a nechali ho vychladit. Také si uklidili své doupě, aby bylo připraveno na jejich návrat.

H3: Mášenka objevuje medvědí doupě

Když se medvědi vydali na svůj výlet, do lesní jeskyně přišla dívka jménem Mášenka. Tušila, že by mohla najít něco zajímavého a tak se rozhodla prozkoumat medvědí doupě. Když tam dorazila, okamžitě si všimla tří misk s jídlem. Chtěla ochutnat a tak ochutnala jídlo v miskách, které byly velká, prostřední a malá. Mášenka si nejvíce oblíbila jídlo z malé misky, protože bylo pro ni akorát.

H3: Medvědi objevují mášenku

Medvědi se zatím vraceli z výletu a Jakmile přišli do medvědího doupěte, okamžitě si všimli, že někdo v jejich jeskyni byl. Když viděli prázdné misky, uvědomili si, že je tam někdo musel ochutnat jejich jídlo. Velký medvěd řekl: „Moje jídlo bylo velmi velké, ale tady je prázdná miska, to musel udělat někdo, kdo má hlad jako já.“ Střední medvěd prohlásil: „Moje jídlo bylo střední, ale tady je prázdná miska, někdo si určitě musel dát ochutnat.“ A Malý medvěd řekl: „Moje jídlo bylo malé, ale tady je prázdná miska a navíc najdu tady ideální místo pro odpočinek.“ Medvědi si uvědomili, že v jejich jeskyni byla Mášenka.

H3: Mášenka utíká

Mášenka se v medvědím doupěti najednou objevila před třemi ohromnými medvědy. Byla tak vyděšená, že okamžitě vyskočila z okna a utíkala s plnou rychlostí. Medvědi ji nechali odejít a poté se šli projít po lese.

H3: Medvědi najdou Mášenku

Medvědi se chtěli vidět s Mášenkou znovu, tak se rozhodli prohlédnout si okolní louky i lesy, kde by ji mohli najít. Když už skoro ztráceli naději, objevili malou dívku sedící na břehu řeky. Byla to opravdu Mášenka. Medvědi se jí zeptali, jestli s nimi nechce jít domů, a ona souhlasila.

H3: Medvědi a Mášenka jedí spolu

Když dorazili do doupěte, medvědi si připravili nové jídlo pro sebe a Mášenku. Tentokrát si všichni tři medvědi připravili jídlo v malých miscech, aby se jídlo líbilo i Mášence. Po dobře stráveném jídle se všichni tři medvědi a Mášenka uvelebili do pohodlných pelíšků a představili si nové dobrodružství, které na ně čekalo.

H2: Závěr

Tak skončila pohádka o medvědech a Mášence. Autor této pohádky nám ukázal, jak lze najít nové přátele i v těch nečekaných situacích. Zdá se, že přátelství mezi medvědy a Mášenkou bude trvat navždy.

Ponaučení z Pohádka o mášence a třech medvědech

Tato pohádka nás učí, že lze najít přátele v nečekaných situacích. Medvědi a Mášenka se stali přáteli, i když měli zpočátku své pochybnosti. Medvědi chtěli Mášenku potrestat za to, že si jedli jejich jídlo, ale nakonec ji nechali odejít. Poté se vydali hledat Mášenku a když ji našli, pozvali ji k sobě na večeři. Ukazuje se, že možnost sblížení a následné přátelství je všude kolem nás, stačí být otevřený a přijmout druhé lidi takové, jací jsou. Pohádka o medvědech a Mášence také zdůrazňuje, kolik prospěchu může přinést, když se snažíme přizpůsobit se tomu, co potřebují ostatní a myslíme na to, jakým způsobem budeme dělit svůj prostor nebo své věci s ostatními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka