Krátké české pohádky před spaním pro děti

Malá Idinka a Kytička Plná Překvapení (Little Ida and the Flower of Surprises)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou malá Idinka, která se zamilovala do květu plného tajemství a překvapení. Každý večer, když usínala, snila o tom, jak se jednoho dne dostane ke květu a odhalí jeho tajemství. To, co nevěděla, bylo, že cesta k tomuto květu bude plná nástrah a nebezpečí. Přesto se odhodlala jít na tuto dobrodružnou cestu, která změní její život navždy. Toto je příběh Malé Idinky a Kytičky plné Překvapení.

Malá Idinka a Kytička Plná Překvapení

Once Upon a Time

Bylo nebylo, za sedmi horami a za sedmi řekami, stála malá Idinka. Byla to milá děvčátka, která se ráda bavila a objevovala nové věci. Jednoho dne, když procházela lesem, objevila nádhernou kytičku plnou překvapení.

The Flower of Surprises

Kytička byla fantastická, měla krásné růžové okvětní lístky a zvláštní vůni. Malá Idinka si říkala, co asi bude uvnitř této záhadné květiny. Rozhodla se ji odvézt domů a vyšetřit. Už na cestě domů, začala záhadná vůně květiny kouzlit. Malá Idinka se najednou cítila, jako by se ocitla v nějakém jiném světě, kde se stromy zpívaly a řeky tvořily skvělé melodie.

The Adventure Begins

Malá Idinka se rozhodla vyzkoušet, co se bude dít, když květinou zakrouží. Jakmile se kytička roztočila, okolí se najednou změnilo. Malá Idinka se ocitla v obrovském lese, kde se stromy téměř dotýkaly nebes. Zdálo se jí, že se dostala do skutečné pohádky.

The Magical Journey

Celý den procházela lesy, loukami a zpívala s ptáky, kteří na ni upozorňovali, že se blíží k cíli. Po dlouhé cestě dorazila ke kouzelnému zámku, který les obepínal. Malá Idinka se rozhodla projít branou a prozkoumat uvnitř.

The Enchanted Castle

V zámku se jí naskytl úchvatný pohled na nádherný zámek plný zvláštních objektů. Přišlo jí to skoro nemožné, ale vítr ji následoval a do zámku se objevil za ní. Jakmile se znovu otočila ke dveřím, všimla si, že se uzavřely. Po zjištění, že nemůže odejít, se rozhodla naučit se používat kouzla, aby se dostala ven.

The Mysterious Key

Kouzla byla složitá, ale nakonec jí to vyšlo. Díky své obratnosti a odhodlání se podařilo malé Idince najít tajnou místnost, kde na ni čekala velká překvapení. Našla kouzelný klíč, který ji měl propustit ven z zámku.

The Return Home

Malá Idinka se rozhodla nejdříve uvažovat o své návratu domů. Užívala si všechny zvuky a pocity, které se jí naskytly na cestě k cíli. Díky svému odvaze a odhodlání se jí podařilo najít cestu zpět domů.

The End

Když se vrátila domů, počkala jí nečekané překvapení. Květina, kterou si přinesla domů, byla nyní zcela bílá. Malá Idinka pochopila, že se jí splnil sen a že kytička jí přinesla něco, co nemohla získat jinak. Pohodu a klid, kterých byla stále plná, jí pomohly stát se lepší a odvážnější dívkou. Tento příběh ukazuje, jak odvaha a zvídavost mohou vést k nejfantastičtějším zážitkům a výjimečným příležitostem.

Ponaučení z pohádky pro děti

Malá Idinka procházela lesy a objevila kytičku plnou překvapení. Po cestě domů se květina otočila a zaznamenala se magická změna. Malá Idinka se ocitla v obrovském lese a začalo tak její dobrodružství. Prošla lesy, loukami a zpívala s ptáky, kteří ji upozorňovali, že se blíží k cíli. Nakonec dorazila k kouzelnému zámku, kde se naskytly velké překvapení. Našla kouzelný klíč, který ji měl propustit ven z zámku. Díky svému odvaze a odhodlání se jí podařilo najít cestu zpět domů. Po návratu domů byla květina, kterou si přinesla, nyní zcela bílá. Malá Idinka pochopila, že se jí splnil sen a že kytička jí přinesla něco, co nemohla získat jinak. Pohoda a klid, kterých byla stále plná, jí pomohly stát se lepší a odvážnější dívkou. Příběh ukazuje, jak odvaha a zvídavost mohou vést k fantastickým zážitkům a výjimečným příležitostem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka