Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o ďáblovém tanci

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna pohádka o ďáblovém tanci, která se rozšířila v celé zemi. Tato pohádka vypráví o tajemných nocích, kdy se ďáblové scházeli, aby tancem oslavili svého pána, pekelníka. Nikdo nevěděl, jaké zázraky se v této noci odehrály, nikdo nevstoupil do tajemného kruhu, kde se tančilo. Až jednoho dne pohádkový hrdina, odvážný mladý muž, rozhodl do tohoto tajemného kruhu vstoupit, aby zjistil, co se tam děje. Co se mu však stalo dál? To se dozvíte v této pohádce plné dobrodružství, magie a překvapení.
Pohádka o ďáblovém tanci – Rozprávka plná nebezpečenstva

Hluboko v temném lese žil medvěd jménem Martin. Byl to obří medvěd s hustou srstí a neskutečnou silou. Martin byl však velice osamělý, proto se rozhodl vydat do světa a hledat si přátele. Cestou potkal několik zvířat, s kterými se snažil spřátelit, ale nikdo se nechtěl k němu přidat. Žralok, kobra a lev se mu posmívali a kvůli jeho velikosti se mu báli přiblížit.

Jednoho dne narazil na starý skanzen, ve kterém se konala ďábelská párty. Ostré zvuky hudby a výkřiky rozpoutaly v Martinovi neodolatelnou touhu připojit se ke skupině ďáblů a tančit s nimi. Jakmile si Martin oblékl kostým ďábla, mohl se připojit k záhadnému a nebezpečnému tanci.

Ďáblové tančili prudce a nekontrolovaně, jejich kroky a pohyby byly neuvěřitelně rychlé a divoké. Martin se snažil držet krok, ale stále ztrácel rovnováhu a padal na zem. Když se konečně dostal na nohy, zjistil, že se nachází na tajemném místě, kde se již nikdy nedostane zpět.

Jakmile tanec skončil, Martin zjistil, že se ocitl v tajemném světě, který ovládali síly zla a chaosu. Nebyl už medvěd, ale byl proměněn v temné a nebezpečné stvoření. Martin se snažil uniknout z tohoto temného prostředí, ale bylo to nemožné. Byla to výzva pro Martina, aby se z tohoto světa dostal ven.

Stvořil tedy skupinu, aby mohl úspěšně bojovat proti silám temna. Byli tam i další zvířata, se kterými nehovořil od té doby, co se stal ďáblem. Všichni měli stejný cíl – najít cestu zpět a utéct z tohoto tajemného světa.

Od té doby strávil Martin dlouhou dobu shromažďováním zdrojů, aby se mohl stát silnějším a vzdorovat vlivu zla. Po mnoha měsících náročného tréninku byl Martin připraven na nic menšího, než na to, aby se sám postavil do víru poblouzněného tance příšer.

Nebylo to snadné, ale nakonec se Martinovi podařilo dostat se ven z tohoto světa. Byl šťastný, že má přátele, kteří mu pomohli z tohoto temného prostředí uniknout. Protože Martin získal sílu, mohl porazit všechna nebezpečí a vrátit se domů.

A tak se Martin vrátil zpět do svého starého života a ihned se o sebe začal starat. V té chvíli si užíval své svobody a trávil svůj čas s přáteli. Ostatní zvířata, kteří se po něm posmívali, mu teď záviděli, že se stal silným a byl schopen porazit všechny překážky.

Se slovy „Pohádka o ďáblovém tanci“ se Martin vrátil do své medvědí nory a nyní měl přátele, se kterými se mohl bavit a sdílet své největší sny. Martinova cesta byla těžká, ale stála za to, protože si uvědomil, jak moc jsou důležité přátelství a odvaha.

Tak se stalo, že Martin se stal symbolem síly a bojovnosti a jeho příběh se stal pověstí, která se stává dědictvím pokolení.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o ďáblovém tanci je o medvědovi jménem Martin, který se rozhodne najít si přátele. Potkává však jen zvířata, která se ho bojí. Jednoho dne narazí na ďábelskou párty a díky kostýmu se k nim může přidat. Při divokém tanci se však ztratí a ocitne se v tajemném světě plném zla a chaosu. Martin si uvědomí, že musí najít cestu ven a utéct se svými novými přáteli.

Martin musí získat sílu a trénovat, aby mohl porazit nebezpečí a vrátit se domů. Nakonec se mu to podaří a Martin se stává symbolem síly a odvahy. Pohádka ukazuje, že přátelství a odvaha jsou důležité, abychom dokázali překonat překážky a bojovat proti zlu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka