Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o zvířátkách

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

V dávných dobách, kdy lesy ještě byly plné kouzelných tvorů a důvěřiví lidé se k nim uchýlili v dobách nouze, se odehrávala překrásná pohádka o zvířátkách. Byla to dojemná a zároveň poučná historka, plná neobyčejných bytostí a nevšedních událostí, která dodnes poutá pozornost nejen dětí, ale i dospělých. Jak se vyvíjí osudy zvířátek v této pohádce a jaký význam se za nimi skrývá, to vám prozradíme v následujících řádcích. Připravte se na nezapomenutelné dobrodružství a vstupte do fantastické říše zvířátek!

Pohádka o zvířátkách

V daleké lesní říši, kde vládla zvířátka a poutění byla jejich zvykem, se odehrávala zajímavá událost. Moudrý býk Ferdinand, který držel všechna zvířátka pod svým křídlem, se rozhodl uspořádat velkolepou soutěž mezi všemi zvířátky v lese.

První úkol: Závod krokodýla a štíra

Prvním úkolem této soutěže měl být závod krokodýla a štíra. Krokodýl se na startu pečlivě připravil, aby udělal maximum pro to, aby vyhrál. Štír si naopak řekl, že mu na čas nezáleží a jeho jediný zájem je překonat sebe sama.

První zvuk startovní pistole oznamuje začátek závodu. Krokodýl rychle nabíral rychlost a předbíhal všechna zvířátka v lese. Štír naopak zůstával pozadu a běžel pomalu, ale vytrvale.

Když už všichni zvířátka mysleli, že krokodýl vyhraje, štír najednou nabral úžasnou rychlost a před sebe dostal krokodýla, předběhl ho a zvítězil v závodě! Všichni lidé v lese byli plni obdivu.

Druhý úkol: Soutěž v lezení na strom

Druhý úkol této soutěže byla soutěž v lezení na strom. Všichni zvířátka se postavili pod obrovský strom a začali bojovat o vítězství. Snaha byla velká a všichni se snažili dostat na vrchol stromu.

Na vrchol se nakonec dostalo několik zvířátek, ale nejobdivuhodnější byl opice, která se dostala na vrchol dřevěného obřadního pohřebiště. Opice se ukázala být nejen silná a odvážná, ale také velmi chytrá.

Třetí úkol: Skákací soutěž

Třetí a poslední úkol soutěže byla skákací soutěž. Všichni zvířátkové se postavili na start a začali soutěžit o to, kdo skočí nejvýše a nejdále. Opice se ukázala být velmi nadaným skokanem a dokázala skočit vysoko do oblohy.

Ale poslední skok byl pro opici nemožný, neboť musela přeskočit obrovskou skálu.

Při této soutěži se ukázalo, že ne všechna zvířátka mohou být nejlepší v každém závodě, ale každé z nich má své vlastní talenty a schopnosti.

Závěr

Zvířátka se díky této soutěži naučila, že pokud spolupracují a sdílejí své talenty, mohou dokázat mnohem více, než kdyby soutěžili jeden proti druhému. Takto se zvířátka naučila cennou lekci a celá událost se stala velkým úspěchem.

Ponaučení z Pohádka o zvířátkách

V pohádce o zvířátkách se moudrý býk Ferdinand rozhodl uspořádat soutěž mezi zvířátky v lese. Prvním úkolem byl závod krokodýla a štíra, kde štír překvapil všechny předběhnutím krokodýla v závěrečné části závodu. Druhým úkolem byla soutěž v lezení na strom, kde opice dokázala překonat svoje konkurenty díky své chytrosti a síle. Třetím a posledním úkolem byla skákací soutěž, kde se ukázalo, že každé zvířátko má své vlastní talenty a schopnosti, což jasně potvrdilo, že spolupráce a sdílení těchto talentů vedou k větším úspěchům než soutěže jeden proti druhému. Celá soutěž tedy přinesla zvířátkům mnoho cenných lekcí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka