Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o Tanci ďábla

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna kouzelná pohádka o Tanci ďábla, která se vyprávěla od nepaměti v českých lesích a horách. Tato pohádka vypráví příběh o mladé dívce s krásným hlasem, která se setkává s ďáblem a zaplétá se s ním do tance. Ale jak to v pohádkách bývá, každé kouzlo má svou cenu a dívka musí najít způsob, jak se z jeho spárů osvobodit a zachránit svého milovaného. Pohádka o Tanci ďábla je plná magie, dobrodružství a napětí, které vás zavedou do tajemného světa českých lesů a pohádkových bytostí.
Pohádka o Tanci ďábla: Kde tančí ďábel, tam zlo přetancuje

České pohádky jsou národním pokladem a některé z nich se týkají temnějších témat. Jednou takovou pohádkou je Pohádka o Tanci ďábla. Vypráví příběh o mladém venkovanovi, který se dostane do světa podsvětí a musí se utkat s ďáblem, aby zachránil svou duši.

Hlava Plná Senzačních Myšlenek

Hlavním hrdinou této pohádky je venkovan jménem Jakub. Byl to mladík s hlavou plnou senzačních myšlenek, nicméně jeho život byl velmi jednoduchý a stereotypní. Žil s rodiči v malé chaloupce, pracoval na poli a pomáhal s hospodařením. Jednoho dne se rozhodl změnit svůj život a přestěhoval se do města, aby našel nové zážitky a dobrodružství.

Jakubovo putování

Jakub se brzy ocitl v neznámém a temném světě, který měl velmi nízké morální hodnoty. Setkal se s různými lidmi a byl ohromen množstvím hříchů, ke kterým byl schopen. Zvažoval, zda se vrátí domů, ale jeho zvědavost převládla a rozhodl se pokračovat v putování.

Vstup do podsvětí

Jednoho večera narazil na cestu na tajuplný les, který byl obklopen mlhou. Cítil se vábivě přitahován k lesu a neodolal a vstoupil do něj. Jakub prošel les, dokud nedojel k osamocenému kostelu. Uvnitř kostela viděl velký taneční parket a v jeho středu stál černý klavír. Najednou se před Jakubem zjevil starý muž s rudými očima a nabídl mu, aby se přidal k tance.

Setkání s ďáblem

Jakub začal tančit a s každým tancem se cítil stále více a více šťastný a euforický. Pocítil, že je okouzlen a najednou mu prozradil, že je to sám ďábel, kdo s ním tančí. Jakub se snažil utéct, ale ďábel mu řekl, že způsobil moc
mnoho hříchů a nemá kam jít. Ďábel mu nabídl, že mu zachrání duši, ale musí přijmout jeho příkazy a zůstat s ním navždy.

Cesta k vysvobození

Jakub se nakonec rozhodl bojovat s ďáblem a vrátit se zpět do světa živých. Po mnoha neúspěšných pokusech se mu podařilo ďábla přelstít a získat klíč ke své svobodě. Ďábel se rozzuřil a chtěl Jakuba znovu chytit, ale Jakub se rychle vrátil do světa živých a zavřel dveře za sebou.

Návrat domů

Jakub byl překvapen, když se ocitl uvnitř kostela a na parketu už nikdo nebyl. Cítil, že jeho srdce je teď plné naděje a radosti. Rozhodl se vrátit se domů k rodičům a slíbil, že už se nikdy nevydá na takovou cestu. Doma ho přivítali s otevřenou náručí a byli rádi, že se vrátil.

Závěr

Pohádka o Tanci ďábla ukazuje, že každý má schopnost si vybrat správnou cestu, ačkoli pro to někdy musí bojovat. Jakub si uvědomil, že tance s ďáblem vedou k záhubě a že je lepší zůstat věrný sobě a svobodě. Tato pohádka je učením o tom, že každý člověk má v sobě sílu překonat temné síly světa a najít svou vlastní cestu k radosti a štěstí.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Tanci ďábla je příběhem o mladém venkovanovi Jakubovi, který se vydává hledat dobrodružství a nová zážitky. Při své cestě se dostane do podsvětí, kde se setká s ďáblem, který ho podvede a chce si ho přivlastnit navždy. Jakub se ale nakonec rozhodne bojovat a získat zpět svou svobodu. Tento příběh ukazuje, že každý má možnost si vybrat správnou cestu a že se někdy musí bojovat za svou svobodu a rozumu. Pohádka také učí, že každý má sílu překonat temné síly světa a najít svou vlastní cestu k radosti a šťastí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka