Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o ďáblově tanci (Fairy tale of the Devil’s Dance)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna malá vesnice, kde se pořádaly slavnosti a lidé se scházeli k poslechu hudby a tanci. Nicméně, každým rokem se objevoval zvláštní hudebník, který hrál tak svůdně, že lidé se nedokázali ovládnout a začali tančit divoce a bez přestání. Tento hudebník byl sám ďábel a jeho trestavé tančení způsobilo, že lidé nikdy nemohli přestat. A tak začala Pohádka o ďáblově tanci.
Pohádka o ďáblově tanci: Tanečníkovi ďábel a výherce

Pohádky jsou příběhy, které nás učí lekci o životě. Tyto příběhy sice mohou být fantastické, ale mají v sobě dobré morální poučení. Jednou z těchto pohádek, která se natolik zapsala do severských legend, je Pohádka o Ďáblově tanci.

Hlavní hrdinou této pohádky je jeden chudý tanečník, který žil v malé vesničce na okraji lesa. Tento tanečník měl sen, stát se nejlepším tanečníkem ve vesnici. Vynikal v tomto oboru a měl talent, ale neměl peníze na to, aby si mohl vybudovat kariéru.

Jednoho večera se vydal na procházku do lesa, kde se setkal s ďáblem. Ďábel jeho nadání vynikajícího tanečníka okamžitě pochopil a navrhl mu zajímavou výzvu.

Ďábel mu nabídl, že bude pro něj tanečním partnerem a bude mu doprovázet na každé taneční soutěži. Pokud vyhraje, bude mít tanečník tři přání, které si může splnit kdykoliv během toho roku. Toto byla nabídka, kterou bychom jen těžko odmítli.

Poté, co se tanečník shodl s ďáblem na podmínkách, dostal od ďábla speciální boty, které ho zdokonalí v tanci. Tak se tanečník vydal do velkého města, kde se konala největší taneční soutěž.

Tanečník a ďábel předvedli dokonalé vystoupení, které okamžitě ovlivnilo porotu i publikum. Tanečník se stal vítězem, jako odměnu dostal medaili a měl tři přání, které si může splnit kdykoliv během toho roku.

Toto byl začátek jeho slávy. O víkendech se účastnil dalších tanečních soutěží a vždy s ďáblem vyhráli první místo. Tanečník si nikdy nevzpomněl, aby si splnil svá přání, protože byl příliš zaneprázdněn svým tancem a vystoupeními.

Uplynul celý rok a tanečník si uvědomil, že má počet přání v posledním dni, ve kterém je musí splnit. Popadl se do práce a začal s nápady. Toho dne si tanečník splnil poslední přání, a to chtěl se ďáblem tancovat naposledy.

Tanečník si uvědomil, že mnoho lidí si přeje nesplnit svá přání tak, aby výhody zůstaly navždy. Přemýšlel o tom, že s ďáblem tancuje příliš dlouho a ne až tolik kvalitně, jako dříve. Tanečníkovi nechyběly soukromé představení s ďáblem, ale chtěl užít si svobody, která by mu umožnila zlepšit se v tanci.

Během posledního tance s ďáblem si tanečník uvědomil, že si musí koupit nové boty a vylepšit své schopnosti, aby mohl pracovat sám na sobě a zlepšil se v tanci. Ďábel se na to rozzlobil, protože si myslel, že tanečník bude po celý život spolupracovat s ním.

Tanečník si však uvědomil, že se nechtěl podrobovat ďáblu a spoléhat se na jeho podporu. Odešel do světa nezávislého tanečníka a nikdy nezapomněl na lekci, kterou mu tento zážitek dal.

Život je plný výzev a nález příležitosti pro své nadání je občas složité. Tanečník z této severské pohádky si však uvědomil, že neexistuje jedna správná cesta, jak uspět. Ďábel mu pomohl v tanci, ale nakonec se s ním musel rozloučit, aby našel své vlastní cesty zdokonalení.

Tuto pohádku bychom mohli interpretovat jako metaforu o tom, jak se vymanit z provázanosti vlastního uměleckého talentu se zkušenějšími tvůrci a najít své vlastní cesty. Stejně jako večerní pasáček hledající směs různých severských zvuků se musel tanečník naučit, jak se odlišovat od ostatních a prosadit svůj styl.

Pohádka o ďáblově tanci je příběhem, který nás naučí, jak být nezávislí a najít své vlastní cesty. Tanečník se stal nejlepším tanečníkem ve vesnici díky ďáblu, ale nakonec se rozhodl, že si cestu k úspěchu vybuduje sám. Víra v sebe sama a vlastní schopnosti je klíčem k úspěšné kariéře.

Procházet se světem a zažívat různé výzvy je důležité pro každého tanečníka, který se chce zlepšit. Tanečník si uvědomil, že nemusí být vždycky svázaný sám se sebou a může vytvořit svůj vlastní styl, kterým překoná všechny své konkurenty. Pohádka o ďáblově tanci je skvělá inspirace, jak najít inspiraci v nečekaných zdrojích a zlepšit se v uměleckém oboru.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka o Ďáblově tanci je příběhem o chudém tanečníkovi, který měl sen stát se nejlepším tanečníkem ve vesnici. Setkal se s ďáblem, který mu nabídl, že bude jeho tanečním partnerem a povede ho k úspěchu. Tím se tanečník stal slavným a vyhrával taneční soutěže. Avšak celý rok, ve kterém měl tři přání, je nevyužil, protože byl příliš zaneprázdněn svou slávou. Až v poslední den si splnil svá přání a chtěl tancovat naposledy s ďáblem. Během tohoto tance si uvědomil, že se musí vymanit z provázanosti s ďáblem a najít své vlastní cesty zdokonalení. Pohádka nás učí, že život je plný výzev a že je důležité najít své vlastní cesty k úspěchu. Tanečník se naučil, že víra v sebe sama a vlastní schopnosti je klíčem k úspěšné kariéře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka