Krátké české pohádky před spaním pro děti

Oslik a pes

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dávno, dávno, žil v malebné vesničce Oslik – malý, chytrý a neobyčejně statečný kůň. Jeho přátelé a rodina ho milovali pro jeho bleskovou inteligenci a nezlomnou odvahu, ale i přesto měl Oslik sen – chtěl se setkat s kouzelnými bytostmi a prožít něco více než jen každodenní život na farmě. A právě tento sen se brzy stal skutečností, když se Oslik setkal s jednou z těchto bytostí – kouzelným andělem, který mu odhalil nový svět plný nebezpečí a dobrodružství. Připravte se tedy na příběh plný magie, zvratů a překonávání překážek, který nás provede kouzelným světem oslika jménem Oslik.
Once upon a time, in a small village in the Czech Republic, there lived a small donkey named Oslik. He was not like any other donkey in the village, he had big dreams and aspirations. Oslik wanted to travel the world and meet new friends. The other donkeys laughed at him, calling him foolish and saying he had no chance of succeeding.

Začátek Oslikova dobrodružství
Jednoho dne se osud Oslika změnil. Při své cestě kolem vsi potkal jednoho starého psa, kterému se říkalo Pes. Pes Oslikovi řekl, že se také chtěl vydat do světa, ale nikdy se to nepodařilo. Pes navrhl, že když se spojí, mohou spolu podniknout neuvěřitelné dobrodružství.

Oslik souhlasil a tak se vydali na cestu. Cestou potkali spoustu různých zvířat a museli překonat řadu překážek. Ale Oslik nikdy nevzdával, protože věděl, že je to jen další krok na cestě k jeho cíli.

Setkání s kouzelníkem
Jednoho dne se Oslik a Pes dostali k podivnému hradu. Uvnitř hradu byl kouzelník, který měl moc změnit každou zvířecí postavu. Kouzelník viděl, že Oslik a Pes touží po dobrodružství a rozhodl se jim pomoci. Začal mluvit kouzelná slova a Oslik se najednou změnil v velkého, silného koně.

Oslik jako kůň
Osik se cítil jinak než předtím, byl silný a rychlý. Zvládl zdolat každou překážku a svůj sen o cestování a poznávání světa si mohl plnit snadněji. Pes byl rád, že má takového druha a že si mohou užívat dobrodružství.

Konec dobrodružství
Po mnoha měsících putování se Oslik a Pes rozhodli se vrátili domů. Všichni zvířata v jejich vesnici byla ohromena změnou Oslika. Byl teď silný a mohutný kůň, schopný překonat každou překážku.

Od té doby se Oslik stal vzorem pro ostatní zvířata. Učil je, že nikdy nemají vzdávat své sny a že v posledním kroku našeho putování stojíme většinou sami. Ale pokud budeme pevně věřit, vždycky najdeme na naší cestě spojence.

Závěr
Oslikova dobrodružství ukázala, jak důležité je snít o něčem větším a nevzdává se svých snů. Pokud budeme pevně věřit a být odvážní, všechno může být možné. To je důvod, proč Oslik a Pes stále zůstanou vzorem pro další generace zvířat v této vesnici a pro všechna zvířata po celém světě.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Dobrodružství Oslika je příběh o tom, že nikdy nevzdávejte své sny a buďte odvážní. Oslik se chtěl vydat do světa a poznat nové přátele, i když ho ostatní osli vysmívali a mluvili o něm jako o bláznu. Ale Oslik se nenechal odradit a potkal Psa, se kterým se spřátelil a společně podnikli mnoho dobrodružství.

Život je plný překážek, ale Oslik věděl, že musí věřit v sebe a svůj sen. Nakonec se mu to vyplatilo, protože potkal kouzelníka, který mu dal sílu a proměnil ho v silného koně, se kterým Oslik dokázal překonat každou překážku. Oslik se nakonec vrátil domů jako hrdina a inspiroval ostatní zvířata, aby nikdy nevzdávali své sny.

Tento příběh nás učí, že i když můžeme čelit mnoha výzvám a nesnázím, je důležité nevzdávat se a věřit v sebe. Pokud budeme pevně držet své sny a být odvážní, můžeme dosáhnout toho, co jsme si přáli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka