Krátké české pohádky před spaním pro děti

Dobrodružství syna rybáře a kouzelného jezera

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo nebylo, žil jednou rybář se svým synem v malé vesničce u kouzelného jezera. Jednoho dne syn rybáře pronesl přání, aby prozkoumal tajemství jezera a co se skrývá pod hladinou. A tak se vydal na své dobrodružství, které přineslo nejen překvapení, ale také vysvobození kouzelného jezera. Toto je příběh Dobrodružství syna rybáře a kouzelného jezera.“
H2: Dobrodružství syna rybáře a kouzelného jezera

V dávných dobách žil na okraji lesa rybář se svým synem. Chlapec se jmenoval Jan a byl to velmi statečný a odvážný mladík. Jeho otec mu často vyprávěl o kouzelném jezeře, které se skrývalo hluboko v lese. Podle jeho otce se v jezeře nacházela magická voda, která dokázala uzdravit jakoukoliv nemoc.

H3: Janův sen

Jan se vždycky toužil vydat na dobrodružství a najít toto tajemné jezero. Jednoho dne měl sen, ve kterém viděl, jak ho kouzelné jezero zve na návštěvu. Vstal brzy ráno, připravil si jídlo a vydal se na cestu.

H3: Cesta do lesa

Jan se vydal na cestu plný naděje a srdce mu bušilo v hrudi. V lesě setrval už několik hodin a stále ho neviděl. Cítil se ztracený a smutný. Znovu se modlil a prosil o pomoc. Najednou zahlédl nádhernou ještěrku ležící na kamenech. Začal ji pozorovat, jak se pohybuje a zkoumat, co dělá.

H3: Ještěrčí pomoc

Když jejštěrka zaznamenala Janův příchod, začala na něj mluvit a nabídla mu svoji pomoc. Řekla mu, že všechny cesty vedou k jezeru, ale každou musí projít promyšleně a moudře. Aby našel jezero, musí se dostat k té nejstarší a nejmocnější vrbě v lese. Ta mu ukáže, kudy dál.

H3: Setkání s kouzelnou vrbou

Jan se vydal na cestu ke kouzelné vrby. Cesta byla strmá a nebezpečná, ale díky ještěrce a její moudrosti dokázal všechny překážky překonat. Když dorazil k vrbě, uslyšel hlas, který mu řekl, aby se nadechl hluboce a vzal si zem z okolí. Když to udělal, vrbě se ozvala rada, jak má pokračovat. Musí se dostat na druhý konec lesa, kde ho čeká boj.

H3: Boj se zlým kouzelníkem

Jan se dostal na druhý konec lesa, kde ho čekal boj se zlým kouzelníkem. Byl silný a hloupý, ale Jan měl na své straně mocné kouzlo. Podle rady kouzelné vrbě, kterou si vzal sebou, stačilo zvolat slovo „život“, a kouzlo přestane fungovat.

H3: Objev kouzelného jezera

Po boji se kouzelníkem se Jan konečně dostal k jezeru. Bylo nádherné a plné kouzla. Voda byla živá a plná síly. Jan naučil magické rituály a dokázal léčit a pomáhat lidem všude kolem. Stal se hrdinou a každý se mu podivoval. Od té doby už nikdy nebyl sám a měl mnoho přátel.

H2: Závěr

Janův příběh byl plný dobrodružství a vysokých nadějí. Díky své odvaze, statečnosti a moudrosti dokázal překonat všechny překážky a najít to, co hledal. Je to příběh o tom, že i když jsme malí a slabí, můžeme dokázat velké věci. Stačí věřit srdcem a držet se svých snů.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

V této pohádce se dozvídáme o dobrodružstvích rybářova syna, Jana, který hledá kouzelné jezero, kde se nachází magická voda, která dokáže uzdravit jakoukoliv nemoc. Jana na jeho cestě doprovází ještěrka, která mu ukazuje cestu ke kouzelné nejstarší a nejmocnější vrbě v lese. Vrbě mu dává rady, jak postupovat a nakonec ho vede k místu, kde musí bojovat se zlým kouzelníkem. Po vítězném boji Jan najde kouzelné jezero a naučí se léčit a pomáhat lidem všude kolem. Celá tato pohádka nám ukazuje, že s odvahou, statečností a moudrostí se můžeme vypořádat s jakoukoliv překážkou, a že věření svým snům může vést k velkým věcem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka