Krátké české pohádky před spaním pro děti

O Antonínově nosu a jeho dosud neznámé moci (About Anthony’s Nose and Its Unknown Power)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna malá vesnice obklopená lesy, kde žil chlapec jménem Antonín. Byl to obyčejný chlapec s jediným neobvyklým ryskem – velmi velkým nosem. Lidé v vesnici se mu smáli a šikanovali ho kvůli jeho vzhledu, ale Antonín si na to zvykl a nevšímal si toho příliš. Jednoho dne ale Antonín objevil něco, co změnilo jeho život navždy – objevil dosud neznámou moc svého nosu. Jaké tajemství skrývá Antonínův nos a jak se s ním vypořádá? Přečtěte si jeho pohádku a zjistěte sami.
H2: O Antonínově nosu a jeho dosud neznámé moci

H3: Antonínovo dětství

Byl jednou jeden chlapec jménem Antonín. Narodil se v malé vesničce a hned po narození si všiml jeho nezvyklého nosu. Byl to velký, kulatý nos, který se mu však postupem času stále zvětšoval. Antonín se kvůli svému nosu stal terčem posměchu svých spolužáků. Přesto byl velmi odvážný a snažil se nebrat si špatné komentáře k srdci.

H3: Ukázka odvahy

Jednoho dne šel Antonín po lese a zaslechl, jak se někde zblízka na louce ozývá pláč. Bez váhání se vydal najít zdroj zvuků. Když dorazil na místo, zjistil, že se tam pláče malý kůzlátek, který si zlomil nohu. Antonín se rozhodl, že mu pomůže a kůzlátko na zádech odnesl domů a pečlivě mu omotal nohu. Pomoc kůzlátku se stala pro Antonína velkou srdcovou záležitostí a stal se nejlepším kamarádem tohoto malého zraněného tvora.

H3: Jak Antonín objevil neznámou moc svého nosu

Nadále si Antonín musel snášet posměch kvůli svému velkému nosu. Jednoho dne se však stalo něco neočekávaného. Antonín si všiml, že když se na někoho zírá, tak se jeho nos zvětší o několik centimetrů. Na začátku si myslel, že je to pouze náhoda, ale když zacílil svůj pohled například na strom, tak zjistil, že kdykoliv se soustředil na něco, jeho nos se zvětšil a nabral na síle. Antonín si uvědomil, že jeho nos má zvláštní moc a že ji může využít k tomu, aby pomohl lidem v nouzi.

H3: Hrdinské činy Afričana

Jednoho dne se Antonín rozhodl, že se vydá za oceán, kde se lidé potýkají s chudobou a hladomorem. Našel si zde svůj nový domov v Africe. Tam, kde lidé bojují o holý život, se muž s nosom trochu shloupnul. Zároveň však Antonín zjistil, že jeho moc může pomoci místnímu obyvatelstvu. Rozhodl se tedy využít své prezence a talentu, aby se snažil situaci v Čadu a v Ugandě zlepšit.

H3: Pomoc Antonína nosu

Jeho velký nos byl zde na místě procvičován každý den a Antonín se snažil dát dohromady obyvatele. Vytvořil zde místní skupinky, kde děti a dospělí spolu tráví volný čas, učí se novým věcem a snad i zapomínají na své problémy. Využil svého talentu k tomu, aby organizoval benefiční koncerty, kde se sbíraly peníze pro chudé rodiny v této části Afriky. Jeho zásluhou se mnoho lidí dostalo z chudoby, a dům, který Antonín postavil, se stal středem nejen aktivity, ale i naděje.

H3: Antonínův návrat domů

Až několik let strávil na Africkém kontinentu, a po návratu domů se stal svědkem toho, jak jeho rodina i spoluobčané uznávají jeho nevšední schopnosti. Antonínovo dětství bylo plné nepříjemností kvůli jeho velkému nosu. Dnes si však uvědomuje, že právě jeho nos mu pomohl stát se hrdinou, a dosáhnout toho, co se jiným lidem nedostává. Antonín si svou velkou a možná zpočátku nevítanou dávku osudu uvědomil jako dar. Dar, který mu pomohl stát se neobvyklým hrdinou, který dokáže lidem pomáhat.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka „O Antonínově nosu a jeho dosud neznámé moci“ nás učí o odvaze a schopnostech každého člověka. Antonín, kvůli svému velkému nosu, procházel v dětství posměchem spolužáků. Avšak díky své odvaze se rozhodl pomoci malému zraněnému kůzlátku, což se stalo pro něj velkou srdcovou záležitostí.

Antonín později objeví, že pokud se soustředí na určitý cíl, jeho nos získá zvláštní moc. Rozhodne se odjet za oceán, kde lidé trpí chudobou a hladomorem. Tam se muž se svým nos projeví jako hrdina a pomoc improvizovanou pomocí hudby, organizace aktivity pro místní obyvatele a stavbou domů pomáhá zlepšovat pozici místních lidí.

Antonínův velký nos mu umožnil stát se neobvyklým hrdinou, který dokáže lidem pomoci. Doufáme, že tahle pohádka vás povzbudí a posílí vaši víru v to, že i vy můžete mít své nevšední schopnosti a dokázat pomáhat druhým.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka