Krátké české pohádky před spaním pro děti

Antonínův Nos a kouzelné koule

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byl jednou jeden muž jménem Antonín, který bydlel ve velkém městě. Jednoho dne se vydal na dlouhou cestu, aby našel ztracenou kouzelnou kouli. Tato koule měla moc, kterou si přál každý, kdo se jí zmocnil. Antonín věděl, že ho na cestě čekají mnohá nebezpečí, a tak si přibalil svůj kouzelný nos. Toto bude příběh o Antonínově nosu a kouzelné kouli, která mohla splnit sny a přání těch, kteří se jí zmocnili.

H2: Antonínův Nos a kouzelné koule – Když obyčejný nos napomáhá k cestě za štěstím

H3: Antonín a jeho neobvyklý nos

Byl jednou jeden chlapec jménem Antonín, který měl neobvyklý nos. Byl až příliš velký a neohrabaný, což Antonínovi činilo velké trápení. Lidé v jeho obci ho kvůli tomu vysmívali a šikanovali. Antonín byl velmi smutný a cítil se osamoceně. Nikdo ho neměl rád a nechtěl s ním mít nic společného.

H3: Touha po štěstí

Antonín toužil po štěstí a přátelství, které mu scházelo. Jednoho dne se rozhodl opustit svou obec a vydat se na cestu za štěstím. Chtěl najít místo, kde by ho lidé přijali takového, jaký byl, kde by mohl najít kamarády a třeba i svoji pravou lásku.

H3: Kouzelná koule

Antonín se vydal na dlouhou a nebezpečnou cestu. V džungli potkal moudrého starého muže, který mu dal kouzelnou kouli. „Kouzelná koule ti pomůže najít to, co hledáš,“ řekl starý muž. „Ale musíš si být jistý, co to je.“

H3: Cesta za štěstím

Antonín se tedy rozhodl jít dál a cestovat. Jeho cesta byla plná překážek – potkal nepřátelské obyvatele cizích zemí, nebezpečné zvířata a musel překonávat hluboké řeky a vysoké hory. Ale Antonín nevzdával. Věřil, že na konci cesty najde to, co hledá.

H3: Cesta k pravé lásce

Antonín putoval mnoho dní a nocí, až dospěl ke krásnému zámku. Tady potkal princeznu, do které se okamžitě zamiloval. Princezna ho přijala s otevřenou náručí a Antonínovi se konečně splnil sen.

H3: Kouzelná koule a štěstí

Když Antonín konečně našel to, co hledal, vzpomněl si na kouzelnou kouli, kterou mu dal moudrý muž v džungli. Rozkřikl ji a zeptal se: „Kouzelná koule, jaké jsou mé touhy?“ Koule se rozzářila a vyslovila slova: „Tvá touha byla najít místo, kde bys měl přátele, našel jsi ho. Tvá touha byla najít svoji pravou lásku, našel jsi ji.“

H3: Antonínův nos a jeho význam

Antonínův obrovský nos se ukázal jako kouzelný nástroj při hledání jeho štěstí. Díky svému neobvyklému nosu byl schopen zachytit nové vůně a získat nové zkušenosti, což mu pomohlo cestovat daleko a najít to, co hledal. Antonín se naučil, že jeho neobvyklý nos je darem, ne prokletím, a že ho má smyslí využívat a ne se jím nechat zahanbit.

H2: Závěr

Tak Antonín našel svoji štěstí a poznal, že jeho neobvyklý nos se ukázal být jeho tajnou zbraní. I když byl nepopulární ve své obci, nakonec mu pomohl najít svou pravou lásku a přátele. Tak se ukázalo, že i v neobvyklých rysu se může ukrývat kouzelná moc a že každý z nás může najít svoje štěstí, když se nevzdává a hledá.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Tento pohádkový příběh o chlapci jménem Antonín ukazuje, jak i v neobvyklých rysu se může ukrývat kouzelná moc, která nám může pomoci najít naše štěstí. Antonín měl obrovský nos, který mu způsoboval mnoho trápení, ale nakonec se ukázal být jeho tajnou zbraní při hledání lásky a přátelství. Díky němu byl schopen zachytit nové vůně a získat nové zkušenosti, což mu pomohlo cestovat daleko a najít to, co hledal. Antonín se také naučil, že jeho neobvyklý nos je darem, ne prokletím, a že ho má smyslí využívat a ne se jím nechat zahanbit. Celkově se tato pohádka učí nám, že i když jsme jiní než ostatní, můžeme najít naše štěstí, když se nevzdáváme a hledáme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka