Krátké české pohádky před spaním pro děti

Jak Jachan nakrmil Pana Lvíka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna malá vesnička, kde žil děvčátko jménem Jak Jachan. Jednoho dne se vydala na procházku do nedalekého lesa a tam narazila na velkého a hladového lva. Jak Jachan neváhala a rozhodla se pomoci lvovi najít něco k snědku. Co všechno se ale v této pohádce stane, to už vám prozradíme později. Vaši pozornost prosím, máme tu pro vás krásnou pohádku o Jak Jachan a Pana Lvíka.
H2 – Jak Jachan nakrmil Pana Lvíka

H3 – Úvod

Jednou žil v hlubokém lese velký a silný lev, který měl obrovský hlad. Nabíral sílu a stával se stále neodolatelnějším. Jeho jméno bylo Pan Lvík a když měl chuť, dokázal sníst i celou zvěř či veliké množství ovoce a zeleniny. Vždycky se snažil najít někoho, kdo by mu vždycky nosil další jídlo.

H3 – Objednávka

Jednoho dne si Pan Lvík objednal jídlo od Jachana, který žil nedaleko lesa. Jachan byl slavný tím, že uměl vařit nejlepší jídla na celém světě. Zvířata z celého lesa mu chodila na návštěvu, aby se najedla jeho delikátních pokrmů. Když se Jachan dozvěděl, že si Pan Lvík objednal jídlo, rozhodl se, že udělá něco speciálního.

H3 – Neobvyklé ingredience

Jachan věděl, že když si chce získat přívětivost člověkožravého lva, musí přijít s něčím neobvyklým. Musel použít ingredience, které přinese chuť jídla, jakou nikdo nezažil. Tak se rozhodl udělat své nejslavnější jídlo – Syrové houby a krupice, změněné na obrovský dort.

H3 – Výzva

Jakmile byl dort upečen, Jachan ho naložil na vozík a vyrazil k Panu Lvíkovi. Cestou Jachan zpíval a těšil se na to, jak ochutná lva jeho nejnovější výtvor. Když dorazil k jeskyni Pana Lvíka, zaklepal na dveře a pozdravil ho rázným hlasem. „Pane Lvíku, doručil jsem vám jídlo. Je to dort, jako žádný jiný, který kdy budete mít možnost ochutnat. Vaše chuťové buňky dosud nepoznaly nic tak skvělého. Odvážíte se ochutnat?“

H3 – Chuťová exploze

Pan Lvík byl pod velkým dojmem. Nikdy předtím neochutnal nic podobného, a tak se rozhodl, že jídlo sní. Když dojedl poslední kousek, do očí mu navrátila síla a byl plný energie. Cítil se silnější než kdy dříve. „Jakou byla ta chuťová exploze?!“ zeptal se ho Jachan.

Pan Lvík se rozplýval nad tím, jak silný byl jeho zážitek a jak neuvěřitelně chutné jídlo dostal. „Bylo to nádherné!“ zvolal nadšeně. „Nikdy předtím jsem nepoznal něco jako tohle.“ Cítil se sílou naplněný v každém koutě, jako by jeho tělo mohlo přemoci cokoliv, co by se mu postavilo na cestu.

H3 – Závěr

Tak se stalo, že Jachan nakrmil Pana Lvíka jejím speciálním jídlem – dortem z syrových hub a krupice. Ty dva se stali přáteli a Jachan se stal lvice poskytujícím jídlo pro Pana Lvíka. Alespoň jednou týdně Jachan poté posílal jídlo ihned, jakmile si Pan Lvík další zahrál na nemoc a požádal o další dodávku Jachanova jídla.

H3 – Závěrečné myšlenky

Jachan věděl, že pokud chce skutečně úspěšnou slávu, musí neustále přicházet s novými a inovativními jídly, která budou potěšit i nejnáročnější chuťové buňky. Své úsilí a odhodlání vynaložil do každého z jeho pokrmů. A tak se poté setkal a oslovil nejen Pana Lvíka, ale také lidi i ostatní zvířata v lese, kteří zbožňovali jeho vynikající jídla.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Když si Pan Lvík objednal jídlo od Jachana, rozhodl se udělat něco speciálního, aby získal přízeň lva. Použil ingredience, které přinesly chuť jídla, jakou nikdo nezažil a upekl své nejslavnější jídlo – Syrové houby a krupice, změněné na obrovský dort. Když dojedl poslední kousek, do očí mu navrátila síla a cítil se plný energie. Ty dva se stali přáteli a Jachan se stal lvice poskytujícím jídlo pro Pana Lvíka. Jachan věděl, že pokud chce skutečně úspěšnou slávu, musí neustále přicházet s novými a inovativními jídly, která budou potěšit i nejnáročnější chuťové buňky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka