Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kletba démona tance (The Curse of the Demon’s Dance)

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo nebylo, za devatero řekami, za devatero horami, leželo tajemné městečko. V něm se odehrávaly neobyčejné události, o kterých se mluvilo ještě po mnoha letech. Jednou z nich byla Kletba démona tance. Tato kletba postihla celé město a její odstranění se stalo úkolem neohroženého hrdiny. Ale jak se ukázalo, překonání kletby bylo mnohem složitější, než si kdokoliv dokázal představit.“

Translation: „Once upon a time, beyond nine rivers and nine mountains, there lay a mysterious little town. Unusual events took place in it, and people spoke of them for many years. One of these events was The Curse of the Demon’s Dance. This curse affected the entire town, and it became the task of a brave hero to overcome it. But as it turned out, breaking the curse was far more complicated than anyone could have imagined.“
H2: Legendární kletba démona tance

H3: Úvod

Česká země je plná legend a pověstí, které se předávají z generace na generaci. Mezi nimi je i pověst o kletbě démona tance. Tato pověst ještě více dodává na mýtizmu staré Praze, kde se údajně odehrála. Tento příběh se také stal oblíbeným u turistů, kteří přijíždějí do České republiky a chtějí se dozvědět více o místní historii.

H3: Původ kletby démona tance

Podle pověsti se v 16. století odehrálo v Praze něco zvláštního. Mnoho lidí se začalo chovat jako posedlí a tančili neustále bez ohledu na fyzické vyčerpání. Lidé nevěděli, co se s nimi děje a nakonec se ukázalo, že za tím stojí kletba démona tance.

Démon tance, který měl podobu nemrtvého vojáka, se prý našel v podloubí jedné z pražských budov. Byl velmi špatně oděn a vypadalo to, jako by byl mrtvý. Lidé, kteří ho viděli, se mu chtěli pomoct, ale náhle se probudil a nad nimi vyslal kletbu. Všichni lidé, kteří se přiblížili k démonovi, padli do nekontrolovatelného tanečního šílenství. Bylo nemožné s tancem přestat a nakonec zemřeli vyčerpáním.

H3: Projevy kletby

Kletba démona tance může postihnout každého, kdo se uprostřed Prahy dostane do blízkosti místa, kde se démon posledně objevil. Kletba se projeví tak, že člověk začne tancovat a nemůže přestat, dokud není úplně vyčerpán. Tento stav může trvat několik hodin až dní.

Jakmile se někdo dostane do tanečního šílenství, je s ním konec. Smrtelné vyčerpání způsobuje únik vitálních sil a nakonec vede ke smrti. Lidé v minulosti věřili, že tímto způsobem démon tance získává nové oběti, protože živou krev potřebuje k udržení svého osudu.

H3: Jak se ochránit před kletbou

I když se pověst o kletbě démona tance zdá být extrémně krvavou, stále se může stát, že se někdo dostane do vystavení. Naštěstí se v minulosti vyvinulo několik způsobů, jak se ochránit před kletbou.

Jeden z nejznámějších způsobů, jak se chránit, bylo nosit stříbrnou minci v kapse. Démon tance nemůže unést stříbrný předmět, takže při kontaktu s mincí kletba nezabere. Dalším způsobem bylo se vyhýbat se prostorám, kde se démon tance vyskytoval. Zdá se, že démon se nejlépe cítí v těsně zaplněných prostorech, takže dodržování dávky respektu k jeho „ohniskům“ nevadí.

H3: Epilog

Pověst o kletbě démona tance dodává legendě Prahy na zajímavosti. Zatímco pověst vysvětluje extrémně krvavý způsob, jakým může být kletba projevena, zdá se, že lze najít i cesty, jak se ochránit. Pokud se ale rozhodnete své štěstí vyzkoušet a objevit prostory, ve kterých se děsivý démon tance vyskytuje, připravte se na taneční kolo na vlastní nebezpečí!

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pověst o kletbě démona tance je legenda, která se předává v České republice již několik století. Podle této pověsti se ve středověké Praze objevil démon tance, který dokázal kletbou způsobit taneční šílenství a smrt. Lidé se snažili kletbě zabránit různými způsoby, jako například nošením stříbrné mince v kapse. V současné době je tato pověst oblíbená u turistů, kteří se zajímají o místní historii a legendy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka