Krátké české pohádky před spaním pro děti

Hraná pohádka o houbovousovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna pohádka o houbovousovi. Tato pohádka vypráví o muži, který miloval houby víc než cokoliv jiného na světě. Jeho láska k houbám byla tak velká, že se nakonec stal kouzelným houbovým mužem. Avšak, co se stane, když se jednoho dne setká s královnou z lesa, která mu nabídne více, než jen houby? To vám poví tato kouzelná pohádka.
Hraná pohádka o Houbovousovi: Když Houby Tančí

Houbovousov byl mrzutý a ospalý stařec, který nebyl přítěží jen pro sebe, ale i pro lidi své vesnice. Jednou ráno však bylo všechno jinak. Když se probudil, zjistil, že se probudil do krásného rána, plného slunce, květů a lesních ptačích písní. Pohled z okna jeho malé chaloupky na okrají lesa byl krásný a uklidňující.

Houbovousov si sedl na lavici venku před chalupou, vdechoval svěží vzduch a vnímal krásu přírody kolem sebe. Najednou zaslechl k raspení rysu a překvapeně se otočil. Uvědomil si, že z lesa vycházejí zvuky taneční hudby a malé postavičky na houbách tančí si skrz les.

Překvapený Houbovousov si myslel, že snad ztrácí rozum a to co vidí není pravda, ale oči se mu neklamaly. Malé postavičky na houbách tančily v tisícovém rytmu a byly naprosto šťastné. V úplném extázi tančili tolik, že jejich houby skoro vypadávaly!

Houbovousov byl zvědavý, co se vlastně děje, tak se postavil a zamířil si mezi stromy do lesa. Cestou potkal velkého kapra, který mu řekl, že tančí s nimi, protože se cítí šťastný. Rozhodl se, že zakusí tančení s nimi taky, a tak se pridal k přátelům na svých bederních plzácích. Najednou se cítil skvěle a šťastně, jeho svaly přestaly bolet a mysle se ocitla v úplném klidu.

Hraná pohádka o Houbovousovi nás učí, že nikdy není pozdě na to, stát se součástí něčeho nového a že umění tančení dokáže uzdravit i ty nejzarytější mrzouty. Houbovousov spolu s přáteli si mohli tanec na houbách vychutnat a celou dobu se cítili šťastní.

Tento rozkošný příběh nám připomíná, že každý z nás má v sobě dávku fantazie a že jsou věci, které dokážou uvnitř nás probudit pocit štěstí a radosti.

Houbovousov si uvědomil, že jeho dosavadní neštěstí pocházelo z jeho nevraživosti ke světu okolo sebe a že někdy stačí jen úplně malé kroky k tomu, aby se změnil náš pohled na svět.

Houbovousovovo dobrodružství se skončilo, ale jeho zážitek z tančení na houbách ho prohloubil a on se cítil opravdu šťastný. Celou noc si prozpěvoval písně, které tančil se svými novými přáteli, a konečně se probudil s úsměvem na tváři. A tak, dokud Houby Tančí, mohou všichni najít svou radost a štěstí, jak říká staré lidové přísloví: „Když tančí houby, je všechno ve světě o dost lepší“.

Ponaučení z Hraná pohádka o houbovousovi

Hraná pohádka o Houbovousovi nám ukazuje, že nikdy není pozdě stát se součástí něčeho nového a že umění tančení dokáže uzdravit i ty nejzarytější mrzouty. Hlavní postava, Houbovousov, byl dřív mrzutý soukromník, ale poté, co se vzbudil do krásného rána a zaslechl z lesa zvuky taneční hudby, se rozhodl stát součástí toho, co se děje, a zkusit tančit s malými postavičkami na houbách. Nakonec se cítil skvěle a šťastně, což mu pomohlo pochopit, že jeho neštěstí pocházelo z jeho nevraživosti ke světu okolo sebe.

Tento rozkošný příběh nám připomíná, že každý z nás má v sobě dávku fantazie a že jsou věci, které dokážou uvnitř nás probudit pocit štěstí a radosti. Takže i něco tak drobného jako tančení na houbách může být pravou léčbou pro naše duše. Pohádka tedy ukazuje, že stačí jen úplně malé kroky k tomu, aby se změnil náš pohled na svět a aby jsme byli šťastní. Když tančí houby, je všechno ve světě o dost lepší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka