Krátké české pohádky před spaním pro děti

Andersen pohádka o blešákovi lučním koníkovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jedna krásná pohádka o malém, tajemném koníčkovi pobíhajícím loukou a lesem. Tento koníček se jmenoval blešák a byl úplně zvláštní. Měl svůj vlastní den, kdy se vydával z louky do světa a pomáhal lidem najít cestu ke svému štěstí. Byl to milý a moudrý kouzelník, který dokázal vyřešit jakékoli problémy a rozptýlit jakékoli starosti. Připravte se na rozkošnou cestu s blešákem a buďte připraveni, že tato pohádka vám ukáže cestu k dosažení vašich snů. Toto je Andersenova pohádka o blešákovi, loučním koníkovi, která zanechá nezapomenutelný otisk ve vašem srdci.

Andersen pohádka o blešákovi lučním koníkovi

Dávno, dávno, bylo jedno bleší království, kde žil blechovský král s celou svou rodinou. Jeho nejmladší syník, Blešoun, byl malý, ale statečný, a snil o tom, že se stane nejlepším lučním koníkem v celém království.

Neklidně si procházel louky, hledal způsob, jak svým malým tělíčkem překonávat dlouhé vzdálenosti a létat nad květinovými loukami. Jednoho dne potkal starého blešáka, který mu poradil, že v lese u břehu řeky žije víla, která má moc nad magickými bytostmi.

Blešoun se rozhodl vydat se do lesa, aby našel vílu a žádal o pomoc. Cesta však nebyla lehká, a když dorazil k břehu řeky, zjistil, že musí překonat kůru velkého dubu, který překlenoval řeku.

H2: Setkání s vílou

Když se Blešoun konečně dostal na druhou stranu, pochodoval až k víle, kterou našel v čarovném lese. Když ji přivolal, mohl konečně svěřit svůj sen do rukou této mocné bytosti.

Víla si ho pečlivě poslechla, uznala jeho cíl a slíbila mu pomoc. Blešounovi svěřila kouzelné křídla, které mu umožnily létat jako luční koník, a další důležitý dárek – kouzelný kámen – který by mu umožnil ovládat jeho křídla.

S pomocí těchto darů se stal Blešoun nejlepším lučním koníkem v celém bleší království a jeho jméno se stalo hrdinským symbolem všech blešáků.

H2: Nepřátelství s pavoukem

Nicméně, ne všichni obyvatelé blešího království byli s Blešounovými úspěchy spokojeni. Jeho hlavním nepřítelem byl velký pavouk Arachne, který byl nejtěžším soupeřem v leteckých závodech, které se pořádaly každý rok.

Blešoun nebyl malicherný, ale mnoha způsoby chtěl ukázat, že je nejlepší a připravený se zúčastnit závodů, aby ukázal svoji sílu a zdvořilost, dokázal Arachne, že on je mocnější.

Když se konečně setkali na souboj, pavouk začal věřit, že je vítěz. Nečekal ale, že Blešoun bude mít v ruce Arachnova slabinu – jeho pavučinu.

Blešoun tedy provedl kacířský krok a začal křápět Arachneho pavoučinu, což vedlo ke ztrátě všech jeho křídel. Pavouk se snažil odejít a vyhrát, ale Blešoun ho postřehl, dostal se na jeho záda a přepadl ho. Když se křídelkám dostalo spravedlivého zotavení, Blešoun oznámil, že závod vyhrál on.

H2: Korunovace Blešouna

Po vítězném zápase se Blešoun stal nejen mistrům v závodech, ale také králem blechovského království a uvědomil si tedy, že žádný sen není příliš velký, pokud se mu snažíme dostat a věříme v něj.

Celé bleší království se tedy sešlo, aby oslavilo korunovaci svého nového krále. Blešoun se stal symbolem naděje a síly, kterou byste mohli najít v samých nejmenších. A tak, s křídly a křídelníkem, dokázal získat respekt a pohrdání jak v bleších očích, tak u jiných zvířat.

Ponaučení z Andersen pohádka o blešákovi lučním koníkovi

V pohádce „Blešák Luční Koník“ od Hanse Christiana Andersena se mladý bleší princ Blešoun snaží stát se nejlepším lučním koníkem v království. Poté, co se setká s mocnou vílou, která mu dá kouzelná křídla a kámen, se Blešoun stává sílou, která dokáže všechno překonat. Nicméně, jeho úspěch vyvolá jeho hlavního nepřítele, pavouka Arachneho, který je jeho nejtěžším soupeřem v leteckých závodech. Blešoun nakonec zvítězí poté, co přemůže Arachneho a korunuje se králem všech blech. Pohádka podporuje myšlenku, že nikdy nevzdávejte své sny a že malý jedinec může být silný a měnit svět kolem sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka