Krátké české pohádky před spaním pro děti

Jak Freya Získala Svůj Náhrdelník a Jak O Něj Přišla Její Láska

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Jednoho dne se neobyčejně krásná princezna Jak Freya náhodou setkala s čarodějemem, který jí daroval náhrdelník s magickou mocí. Nevěděla však, že jeho použití přitáhne pozornost zlé královny. Když se Jak zamilovala do mladého rytíře, královna ji náhrdelník oklamala a vyžádala si jej jako odměnu za záchranu království. Co se s náhrdelníkem stalo a zda se Jakovi podařilo svou lásku zachránit, se dozvíte v této pohádce o magii, intrikách a vítězství laskavosti a odvahy.

Jak Freya Získala Svůj Náhrdelník a Jak O Něj Přišla Její Láska

Freya byla krásná princezna, která měla jediné přání – získat náhrdelník, který by jí umožnil ovládat magii. Přestože ji její rodina varovala před tím, že by to mohlo mít nebezpečné následky, Freya se rozhodla, že udělá cokoliv, aby si náhrdelník získala.

Freya Vyráží Na Cestu

Freya se vydala na dlouhou cestu za náhrdelníkem. Putovala mnoho měsíců, překonala kopce a údolí, přeplula řeky a bojovala s draky. Nakonec dorazila k úžasně krásnému zámku, který byl obklopen magickou zahradou.

Zde Freya Potkala Krasavce

V zámku potkala Freya krásného a tajemného muže, který jí nabídl pomoc s hledáním náhrdelníku, výměnou za to, že ho naučí, jak ovládat magii. Freya souhlasila a začali spolu pracovat na hledání náhrdelníku.

První Úspěch

Po mnoha týdnech hledání se Freya a její krasavec konečně dostali k místu, kde by měl být náhrdelník schovaný. Potřebovali však vyřešit složitou hádanku, aby se dostali dovnitř. Po mnoha pokusech a zbytečném plýtvání magií se jim nakonec podařilo hádanku vyřešit a náhrdelník získat.

Chyba Freyinova Srdce

Freya však neuvážila, že by mohla ztratit mnohem víc než jen náhrdelník. Zamilovala se totiž do svého krasavce a přestala mu sdělovat pravdu. Muž později objevil, že Freya je posedlá touhou po moci a zradil ji.

Freya Se Musí Postavit Svému Strachu

Freya byla zklamaná zradou svého krasavce. Cítila se bezmocná a nevěděla, co má dělat. Byla to však vlastně jen zkouška, kterou musela projít. Potřebovala se naučit bojovat proti svému strachu a naučit se, že pravá moc spočívá v…

Moudrosti A Lásce

Freya se nakonec vrátila domů s novým světlem v očích. Naučila se, že moc není všechno a že moudrost a láska jsou mnohem důležitější. A i když náhrdelník už neměla, získala něco mnohem cennějšího – sama sebe.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

V této pohádce se setkáme s princeznou Freyou, která touží získat náhrdelník, který jí umožní ovládat magii. I přestože ví, že by to mohlo mít nebezpečné následky, rozhodne se udělat cokoliv, aby si svůj sen splnila. Na své cestě potká krásného muže, který jí nabídne pomoc s hledáním náhrdelníku. Po mnoha týdnech hledání se jí a jejímu krasavci podaří náhrdelník získat. Ale Freya zamiluje do svého pomocníka a skrývá mu pravdu o tom, co se stalo. Muž ji však později zradí, protože se dozví, že Freya je posedlá touhou po moci. Freya si musí uvědomit, že pravá moc spočívá v moudrosti a lásce, ne jen ve své touze po náhrdelníku. Nakonec se vrátí domů s novými zkušenostmi a s poznáním, že se musí naučit bojovat proti svým obavám a že moudrost a láska jsou mnohem důležitější než moc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka