Krátké české pohádky před spaním pro děti

Démonův tanec

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo nebylo, žil jednou král, který byl velmi zbožný a spravedlivý. Avšak jedné noci se mu zdálo o místním tanci, kterému se říkalo Démonův tanec. Tanec byl proslulý svou krásou a neuvěřitelnou hudbou, kterou hráli zástupci z podsvětí. Král se však bránil myšlenkám na účast na takovém posvátném rituálu, což se mu však nevyplatilo, když se stal cílem zlých sil. Jaké překážky a záhady krále provázely na jeho cestě k uniknutí z pasti Démonova tance? To se dozvíte v našem kouzelném příběhu o Démonově tanci.

Démonův tanec: Když se víra střetne s temnotou

Jak všechno začalo

Bylo jednou jedno malé městečko, obklopené lesy a kopci. Lidé zde žili šťastně a spokojeně, dokud jednoho dne nepřišla do města nová kněžna. Ta se rozhodla, že město potřebuje nový kostel a zavedla zde svou víru. Postavila velký kostel uprostřed města a začala náboženskou výchovu.

Temná strana kněžny

Kněžna byla velmi nadšená z nové víry a chtěla ji šířit za každou cenu. Pod jejím vedením začala ve městě vládnout tíživá atmosféra. Lidé byli na kázání nuceni chodit, zábava byla zakázána a kněžna se je snažila ovládnout pod rouškou náboženství. Ti, kteří se postavili proti ní, byli označeni za odpadlíky a svévolníky.

Zlá kletba

Avšak jedné noci se v městě objevil podivný zjev. Zpoza lesa se vynořili démoni a začali se bavit a tancovat přímo na náměstí. Jejich taneček byl až příliš půvabný a nakažlivý, že se ke skupině postupně začali přidávat i lidé. Nikdo si neuvědomil, že se z této zábavy stane kletba. Když se totiž démoni nakonec usmáli a odešli, všichni účastníci jejich tancování upadli do kómatu a vláčeli se bezvládně městem.

Hledání pomoci

Lidé byli zoufalí, nikdo nevěděl, co se stalo a jaký náboženský zpřísnění mohlo způsobit takovou kletbu. Navíc kněžna se ještě víc pokusila potlačit všechny ostatní víry v městě a začala ukazovat svou pravou tvář. Věrní služebníci se snažili najít pomoc u jiných církví a kouzelníků, ale nikdo jim nepřišel na pomoc.

Boj s démony

Nakonec se však objevil jeden kouzelník, který měl s démony zkušenosti. Jakmile přijel do města, hned se pustil do boje s temnými silami. Vymyslel plán, jak se démonů zbavit a kletbu zlomit. Každému z městských obyvatel vlezl do snů a postupně je učil, jak se bránit démonům. Lidé se učili tajemnému tanci a přeměňování svého těla na světlo.

Finalní souboj

Poté přišel čas na poslední bitvu proti démonům. Kouzelník i všichni městští obyvatelé se postavili tváří v tvář temnotě, zapojili se do tance a začali zpívat protiupíchny píseň. Byl to neuvěřitelný zážitek, jak se světlo snažilo přemoci temnotu, ale démoni byli silní a nechtěli se vzdát.

Vítězství světla

Nakonec však světlo zvítězilo. Když se démoni dostali do tance s posledním městským obyvatelem, kouzelník dokázal kletbu zlomit. Všichni se probudili z kómatu a uviděli jak démoni mizí. Byla to pro ně pohroma, ale zároveň velké osvobození. Byli volní a mohli konečně vybít ze sebe veškerou zlobu, kterou v sobě měli. Kněžna z města odešla a město se vrátilo do svého klidu.

Závěr

Tento příběh ukazuje, že nelze jednu víru nutit všem lidem. Každý má právo na své vlastní přesvědčení a nesmí se mu bránit. Navíc se ukázalo, že temnota se nemusí vždy projevit zlovolně, ale může se maskovat a podvodně se snažit ovládnout lidstvo. Avšak s vírou a silou a oddanými lidmi lze temnotu porazit a zvítězit světlo.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka „Démonův tanec“ ukazuje, že víru nelze nutit lidem a každý má právo na své vlastní přesvědčení. Kněžna v městě se snažila šířit svou víru za každou cenu a přitom potlačovala ostatní náboženství. To vedlo k tíživé atmosféře v městě a k setkání s démony, kteří způsobili kletbu. Lidé se snažili najít pomoc, ale nakonec pomohla síla jejich víry a oddanost kouzelníka, který vymyslel způsob, jak se démonů zbavit. Všichni městští obyvatelé se zapojili do tance a zpívali protiupíchnou píseň, což nakonec vedlo k porážce démonů a zlomení kletby. Tento příběh poukazuje na důležitost respektování svobody náboženského vyznání a síly víry v boji proti temnotě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka