Krátké české pohádky před spaním pro děti

„Naslíbení synů umírajícímu otci“

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo nebylo v dávných časech, žil si chudý a nemocný otec, jenž měl tři mužské potomky. Jeden den se otec rozhodl, že by chtěl vidět své syny šťastné a spokojené, dokud ještě může dýchat. Tak požádal každého ze svých synů, aby mu přinesl to nejdůležitější, co by dokázalo ukázat jejich lásku a oddanost. Co se stane dál, se dozvíte v našem pohádce s názvem „Naslíbení synů umírajícímu otci“.
H2: Naslíbení synů umírajícímu otci – pohádka plná lásky a obětavosti

H3: Úvod

Bylo jednou jeden starý otec, který ležel na smrtelné posteli. Kolem něj se shromáždili jeho synové: mladý, silný a zdravý Petr, střední syn Jan, a nejmladší a nejslabší Pavel. Otec se však o nejvíce obával za Pavla, protože se obával, že po jeho smrti bude potřebovat nejvíce péče a pomoci.

H3: První výzva

„Milí synové,“ řekl otec, „musím vám něco říci. Po mé smrti bude nutné, abyste se postarali o naši farmu a o vašeho nejmladšího bratra Pavla. Proto jsem vám připravil výzvu. Každý z vás dostane semínko a s tímto semínkem se budete muset postarat tak, aby z něj vyrostla rostlina. Kdo z vás bude mít tu nejkrásnější a nejsilnější rostlinu, ten se stane dědicem naší farmy a bude se starat o Pavla.“

H3: Studium a úsilí

Mladý Petr si vzal své semínko a hned ho zasadil do země. Poté ho zalil a staral se o něj každý den. Jan se rozhodl, že bude studovat, jak se péče o rostliny a zahrada dělají, než si zasadí svoje semínko. Pavel vzal své semínko a přinesl ho ke svému otci. „Otec,“ řekl, „nechci zasadit své semínko. Chtěl bych místo toho, abych se o vás staral, až odejdeš. Chtěl bych s tebou zůstat a být u tebe až do konce tvojí cesty.“

H3: Zrání a rozhodnutí

Po několika týdnech začaly rostliny růst. Petr měl rostlinu velmi krásnou, silnou a zdravou. Jan měl také krásnou rostlinu, ale nebyla tak silná a zdravá jako ta Petrův. Pavelovo semínko ale nevyrostlo. Otec byl velice zklamaný z Pavlova výsledku. Jenže Pavelův důvod byl jiný. Jeho semeno nerozkvetlo, protože nedal do země nic. Snažil se být obětavý a být po boku svého otce během posledních dnů jeho života.

H3: Závěr

Takže Petrem získal farmu. Ale když se dozvěděl o Pavlově obětavosti, rozhodl se, že Pavel má stejně velké právo na dědictví. A tak se Petr rozhodl, že bude sdílet svou farmu se svým bratrem, který byl celou dobu připraven mu pomoci a být u něj.

Tak skončila tato pohádka o obětavosti, lásce a rodině. A my se z ní poučíme, že největší hodnoty v životě jsou mnohem více než jen peníze a majetek.

Ponaučení z pohádky pro děti

Tato pohádka o obětavosti a lásce ukazuje, že rodina je velmi důležitá a že bychom si měli vzájemně pomáhat. Otec v této pohádce věděl, že jeho nejmladší syn bude potřebovat nejvíce pomoci, a proto dal jeho synům výzvu, aby si mohli dokázat svou hodnotu, ale i svou ochotu pomoci ostatním.

Mladý Petr se sám o sobě postaral a získal farmu, ale najednou zjistil, že Pavel mu poskytoval oporu a pomoc, když ji nejvíce potřeboval. Proto se Petr rozhodl, že bude sdílet svůj majetek se svým bratrem a společně budou šťastni.

Tato pohádka nás učí, že největší hodnoty v životě jsou nehmotné: lásky, rodičovské péče a schopnosti pomáhat druhým. Abychom byli šťastní, musíme se naučit být obětaví a důvěřovat rodině, abychom mohli nést břímě života společně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :
Next post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka