Krátké české pohádky před spaním pro děti

Dar ďábla: Příběh muže, který si udělal s ďáblem kamarády

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jeden muž, který žil na kraji lesa ve staré chatrči. Jeho jméno znali jen málokdo, neboť byl osamělý a neměl příliš mnoho přátel. Jednoho dne se však stal zázrak. Při svých častých procházkách lesními místy se mu zjevil sám Ďábel a nabídl mu přátelství. Muž, jenž měl již dlouho touhu najít někoho, kdo by s ním sdílel jeho osamocenost, rád souhlasil. Dar ďábla se stal přátelstvím nezapomenutelným a tvrdí se, že tato neobvyklá přátelství stála za povšimnutí.
H2: Dar ďábla – Příběh muže a jeho kamaráda ďábla
H3: Úvod

Byl jednou jeden muž, kterého mnozí považovali za podivína a mága. Jeho jméno bylo Kryštof a rád zkoumal temné stránky magie. Jednoho dne, když byl na své cestě k obchodníkovi s kouzelnými předměty, odhalil tajemnou knihu, kterou si jednoduše nemohl nechat ujít. Tato kniha obsahovala spoustu kouzelných formulí a zaklínadel a přitahovala Kryštofa jako magnet.

Kapitola 1: Nalezení knihy
H3:

Když ji Kryštof poprvé držel v rukou, cítil se zvláštně. Chtěl vědět, co v ní je a jakým způsobem může tuto knihu použít. Nedalo mu to a tak se rozhodl tuto knihu koupit. Kryštof se vrátil domů a hned se pustil do studia knihy. Byla to kniha, kterou nikdy předtím neviděl, ale uchvátila ho a nechtěl se jí vzdát. Mnoho týdnů a měsíců strávil studiem knihy, téměř bez jídla a spánku.

Kapitola 2: Setkání s ďáblem
H3:

Kryštof byl natolik posedlý touhou poznávat kouzelné tajemství této knihy, že zapomněl na všechno ostatní. Jednoho dne, když byl sám ve své pracovně, objevil se před ním nečekaný návštěvník. Byl to ďábel s rudými očima a ztěžklým krokem. Kryštof byl najednou čím dál více otupělý a cítil se ztracený.

Kapitola 3: Dar ďábla
H3:

Ďábel nabídl Kryštofovi truhlu plnou peněz, pokud mu umožní použít knihu kouzel na jeho zvrácené úmysly.

Když byla Kryštofova vůle kouzlit ještě velmi silná, ďábel mu nabídl dar, který nemohl odmítnout. Dar, který by mu mohl pomoci při jeho bádání a bude mu vše, co si bude přát, poskytovat.

Kryštof zpočátku odmítal, ale nedokázal se od příležitosti, kterou mu ďábel nabízel, kompletně odvrátit. Nakonec souhlasil a podepsal smlouvu s ďáblem.

Kapitola 4: Změna Kryštofova osudu
H3:

Po podpisu smlouvy se Kryštofův osud změnil. Okamžitě si uvědomil, že již není sám a ďábel se stal jeho kamarádem. Dar ďábla Kryštofovi umožnil, aby byli kamarády a společně objevovali tajemství kouzelné knihy. Kdykoli Kryštof něco potřeboval, stačilo mu jen říci několik slov a jeho přítel ďábel mu to poskytl. Ďábel se stal Kryštofovým nejlepším přítelem a pomáhal mu plnit jeho přání.

Kapitola 5: Konec smlouvy
H3:

Možná by se mohlo zdát, že Kryštofovo setkání s ďáblem mělo šťastný konec, ale bohužel tomu tak nebylo. Když se Kryštof dostal do finanční tísně, obrátil se na svého přítele ďábla, ale ten mu odmítl pomoc bez jakéhokoliv vysvětlení. Kryštof si začal uvědomovat, že ďábel si vzal spíše víc než dal. Chtěl smlouvu zrušit, ale bylo pozdě a ďábel odmítl jakýkoli jeho návrh.

Kapitola 6: Závěr
H3:

Kryštof zjistil, že nikdy by neměl jednat v zoufalství a že musí být velmi opatrný, jestliže si vytvoří nebezpečného spojence. Vzal si z této situace hodně ponaučení a ví, že když jedná pod vlivem emocí, může to vést k nevratnému.

Tento příběh nám ukazuje, že vztah mezi člověkem a ďáblem není nikdy jednoduchý a že i když nabízí něco lákavého, může to mít tragické následky. Kryštof se naučil, že jediným východiskem z této situace bylo uznat svou chybu a žít dále s tím, co mu zůstalo.

Ponaučení z pohádky na dobrou noc

Pohádka „Dar ďábla“ nás učí, že jednání v zoufalství může mít nevratné následky. Kryštof byl posedlý touhou poznat tajemství kouzelné knihy, kterou našel. Když se mu objevil ďábel a nabídl mu truhlu plnou peněz, Kryštof nakonec souhlasil s tím, aby knihu použil na ďáblovy úmysly. Ďábel mu však nabídl i dar, kterým mu mohl pomoci při jeho bádání. Po podpisu smlouvy se Kryštof začal cítit jako ďáblov kamarád, ale když se dostal do finanční tísně, ďábel mu nepomohl a odmítl jakýkoli jeho návrh. Kryštof se musel naučit, že vztahy mezi člověkem a ďáblem nejsou nikdy jednoduché a že když jednáme pod vlivem emocí, může to vést k nevratnému. Vzal si z této situace hodně ponaučení a naučil se, že jediným východiskem z této situace je uznat svou chybu a žít dál s tím, co mu zůstalo. Celkově nám pohádka ukazuje, že musíme být opatrní při vytváření nebezpečných spojenců a uvědomovat si, že i lákavé nabídky mohou mít tragické následky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka