Krátké české pohádky před spaním pro děti

Kráska a zvíře německá pohádka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna dívka jménem Kráska, která žila s rodiči v malé vesničce u hory. Její krásné hnědé vlasy byly jako řeka medu a její oči jako zářící safír. Jednoho dne se Kráska ztratila v lese a nalezla zvíře, které bylo zakleté v kouzelné podobě. Toto zvíře bylo zdánlivě hrozné a strašidelné, ale ve skutečnosti bylo to nejdražší stvoření, které Kráska kdy potkala. A tak začala neuvěřitelná dobrodružství Krásky a zvířete ve vzájemné snaze prolomit kouzlo a najít skutečnou krásu všeho kolem. To je příběh Kráska a zvíře – německá pohádka v českém jazyce.

Kráska a zvíře – Klasická německá pohádka v češtině

Kráska a zvíře je klasická německá pohádka, která se těší popularitě po celém světě. Tento příběh vypráví o krásné dívce, která je nucena žít s hrozným zvířetem, aby zachránila svého otce. Kráska a zvíře přináší mnoho učení, zábavy a dobrodružství, takže pokud jste fanouškem pohádek, určitě si tuto pohádku nenechte ujít.

Kapitola 1 – Ztroskotání hrdiny příběhu

Příběh začíná ztroskotáním obchodníka, který žije se svými třemi dcerami. Jednoho dne obchodník ztratí všechny své bohatství a nemůže se postarat o své dcery. Kráska, nejmladší a nejkrásnější z dcer, nabídne svému otci pomoc a odjede s ním na venkov, aby se postarala o domácnost.

Kapitola 2 – Kráska a zvíře

Jednoho dne se obchodník rozhodne vrátit se domů, aby získal zpět své bohatství. Cestou však narazí na hrad, kde si vezme růže pro Krásku. Zvíře, které bydlí v hradě, se rozzlobí, když obchodník rostlinu vzal bez povolení. Zvíře nabídne obchodníkovi, že ho propustí, pokud mu přinese Krásku na výměnu.

Kapitola 3 – Výměna

Obchodník se vrátí domů a sdělí Krásce, co se stalo. Kráska se rozhodne jít na hrad místo svého otce. Zvíře ji vítá a říká jí, že ji propustí, pokud zůstane u něj a učiní z ní svou manželku. Kráska se přidá k tomu, aby zachránila svého otce, a souhlasí.

Kapitola 4 – Život na hradě

Kráska tráví svůj čas na hradě a stává se velmi blízkou zvířeti. Každý večer si zvíře sedí vedle Krásky a ptá se jí, zda by si přála, aby ji políbil. Každý večer odmítá, ale v závěru se s ním řekne, že ho miluje.

Kapitola 5 – Změna zvířete v prince

Zvíře se promění v prince, což ukazuje, že Kráska věřila, že zvíře je dobře přesto, že se odporovalo její lásce. Prince kráska poznala, že prince není silný a hrdinský, ale má dobrou duši, takže se stali manžely.

Kapitola 6 – Učení z příběhu

Kráska a zvíře je příběh, který učí o lásce, laskavosti a založenosti na povrchnosti. Kráska ukázala, že miluje prince kvůli jeho duši, nikoli kvůli jeho vzhledu nebo bohatství. Pohádka také ukazuje, že odpuštění má sílu a že láska a oddanost mohou měnit lidi k lepšímu.

Závěr

Pokud jste nikdy neslyšeli o Krásce a zvířeti, doporučujeme, abyste se s touto klasickou německou pohádkou seznámili. Pohádka ukazuje, že láska a laskavost jsou nejdůležitější v životě a že jsou schopny změnit lidi k lepšímu. Kráska a zvíře jsou vynikajícím příkladem toho, jak se krása skrývá v člověku samotném, nikoli ve vnějším vzhledu.

Ponaučení z Kráska a zvíře německá pohádka

Kráska a zvíře je klasická německá pohádka, která ukazuje nutnost lásky, laskavosti a nezaložení na povrchnosti. Příběh začíná ztroskotáním obchodníka, který ztratí veškeré bohatství. Jeho krásná dcera Kráska nabídne otci pomoc a odjede s ním do venkovského domu. Obchodník se rozhodne získat zpět své bohatství, ale narazí na hrad, kde si vezme růže. Zlobivé zvíře mu nabídne výměnu za Krásku, která se rozhodne jít na hrad místo otce. Kráska tráví svůj čas na hradě a stane se velmi blízkou zvířeti. Každý večer zvíře požádá Krásku o polibek, ale vždy ho odmítne. Nakonec se Kráska zamiluje do zvířete a po jeho proměně v prince se stali manžely. Tento příběh nás učí, že láska a laskavost jsou důležité v životě a že jsou schopny měnit lidi k lepšímu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka