Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o zvířátkách v lese

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

V daleké zemi, v ústí temného lesa, se odehrává neuvěřitelná pohádka o zvířátkách. Kdysi dávno, když les byl plný života a magie, žila v něm mnohá zvířátka. Od největšího medvěda, po nejmenšího motýla, všchny měli své místo v tomto kouzelném prostředí. Tmavý lesem se nese tajemný zvuk, a kdo ví, co všechno se v něm skrývá. Ale jedno je jisté, že tato pohádka o zvířátkách v lese vás uchvátí svými kouzly a dobrodružstvími, které se budou dít po celý čas.
H2: Pohádka o zvířátkách v lese
H3: Strýček ježek a jeho plány na oslavu

V hlubokém lese bydlelo mnoho zvířátek. Tam vládla pohoda a klid. Každý si plnil svou roli a staral se o své záležitosti. Všichni věděli, že musí spolupracovat, aby mohli přežít v divoké přírodě.

Bylo to právě na jaře, když strýček ježek vymyslel nápad na větší oslavu. Rozhodl se pozvat všechny zvířátka z lesa na velkou slavnost. Navrhoval, aby se všichni narodili v jednom týdnu, aby mohli slavit společně.

H2: Plán strýčka ježka se zvrtne
H3: Zlobivá liška a naučná pohádka

Liška, která slyšela o této akci, si vymyslela plán jak slavnost pokazit. Doufala totiž, že se podaří získat nějakou kořist, když se zvířátka budou bavit. Jednoho dne pozvala všechny na večeři, kde jim nabídla výborné jídlo. Nakonec všem prozradila, že večeře byla zlá msta za to, že se jí nedostalo pozvání na slavnost a že plánuje oslavu zrušit.

Ovšem, tohle nebylo koncepčně správné, protože všeci na tom slavnostní plánu makali. V půlce noci se všechna zvířátka sešla okolo ježka a začala mu vyprávět o tom, co se stalo. Ježek moudře poradil, aby všichni zapomněli na zlobivou lišku a nadále se soustředili na organizaci slavnosti.

H2: Slavnostní oslava
H3: Zvířátka si uvědomují důležitost spolupráce

Tak se stalo. Po týdnech usilovné práce se zvířátka shromáždila na louce a začala velká slavnost. Bylo k vidění vše, co jenom mohli. Tančili, zpívali a hráli hry, které si připravili. Byly to nejkrásnější chvíle, které zvířátka kdy zažila.

Ale, co si nejvíc uvědomili, byla důležitost spolupráce. Kvůli ní byli všichni schopni slavnost zorganizovat a užít si ji do sytosti. Byli si vědomi, že bez pomoci ostatních by se jim nikdy nepodařilo vytvořit takovou slavnost.

A tak se zvířátka vrátila zpět do svých domovů, nadšená a rozradostněná. Slibovali si, že budou nadále spolupracovat a pomáhat si navzájem, aby mohli v přírodě prosperovat a užívat si života.

H2: Závěr
H3: Význam pohádky pro život

Tato pohádka o zvířátkách v lese má vnášet zamyšlení pro dnešní doby. Ukazuje, jaký význam má pro nás spolupráce a že bez pomoci ostatních nebude nikdo prosperovat. Stejně jako v pohádce, i v životě se musíme spojit a pracovat společně, abychom dosáhli svých cílů a užili si život v plné kráse. Věřme si a věřme v ostatní, ať už jsou jakkoliv odlišní, aby bylo možné dosáhnout úspěchu.

Ponaučení z Pohádka o zvířátkách v lese

Pohádka o zvířátkách v lese ukazuje, jak důležitá je spolupráce a pomáhání si navzájem. Strýček ježek vymyslí slavnost, ale zlobivá liška se pokusí plán pokazit tím, že si pozve zvířátka na večeři a prozradí jim o svém plánu. Zvířátka se poté vrátí ke strýčku ježkovi, ale místo toho, aby se nevzdávali, pokračovali ve své práci. Nakonec se jim podaří uspořádat velkou slavnost a všichni si uvědomí, že díky spolupráci byli schopni zorganizovat nádhernou oslavu. Pohádka tak ukazuje, že spolupráce a vzájemná pomoc jsou klíčové pro úspěch a naplnění života.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka