Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o ferdovi mravencovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Byla jednou jedna mravenec jménem Ferda, kterého sudba zavala do krásného a zářivého lesa. Tento les byl plný zázraků a tajemství, které chtěl Ferda objevit. Co všechno se mu na jeho cestě stane? Jaké překážky bude muset překonat a jak se mu podaří dostat se domů? To vše se dozvíte v následující pohádce o Ferda, který nás zavede do světa magie a fantazie.“

Pohádka o Ferdovi Mravencovi: Jak malý mravenec vydělal velké jmění

Úvod

V dávných dobách žil jeden malý mravenec jménem Ferda. Byl to malý a nevýrazný tvoreček, ale měl velké srdce a chytrosti a touhu po lepším životě.

Kapitola 1: Ferda a jeho rodina

Ferda se narodil do rodiny mravenců, kteří žili v malé kolonii uprostřed lesa. Jeho otec byl velmi tvrdý a přísný, a Ferda se musel vždy snažit aby ho uspokojil. Jeho matka byla naopak jemná a laskavá, a Ferda ji měl velice rád.

Ferda a jeho snění

Už od malička toužil Ferda po lepším životě, o němž se dozvídal od lišky a králíka, kteří se často toulali kolem kolonie.

Jednoho dne si Ferda uvědomil, že se nechce celý život jenom motat kolem mraveniště a sbírat zrno. Chtěl zažít něco víc, chtěl do svého života vnést trochu dobrodružství a rizika.

Kapitola 2: Ferda a jeho dobrodružství

Jednoho dne se Ferda rozhodl, že se vydá na nebezpečnou cestu za humny, aby získal slávu a jmění. Zabalil si do batohu nějakou potravu, a vyrazil do světa.

Ferda a setkání v lese

Po několika hodinách cesty se Ferda dostal do nebezpečného lesa plného medvědů a vlků. Když se v půlce cesty potkal s medvědem, Ferda si uvědomil, že je na mrtvici. Ale díky své chytrosti a odvaze se mu podařilo utéct, aniž by medvěd stihl nějakého kousnout.

Ferda a zisk zlata

Po několika dnech putování se Ferda dostal k řece, kde si všiml zlatých pokladů a kamení, které se lesklo na dně. Rozhodl se, že si trochu z toho zlata vezme a vrátí se do kolonie bohatý jako král.

Kapitola 3: Ferda a jeho návrat domů

Ferda se vrátil domů se svým novým jměním, ale neměl žádný smysl pro to, co s tím penězi bude dělat. Jeho otec mu však dal dobré rady, jak si své peníze uchovat a pomoci tak jeho kolonii.

Ferda a jeho investice do kolonie

Ferda si uvědomil, že jeho kolonie potřebuje pomoc, aby mohla přežít v náročném životě v lese. Rozhodl se tedy, že s několika kamarády zkolonie založí nový podnik, který by jim pomohl vydělat další peníze a zlepšit tak svůj životní standard.

Ferda a jeho moudré rozhodnutí

Díky své chytrosti a mírné opatrnosti se Ferda stal vlivným členem kolonie a pomohl jí zlepšit její podmínky. Za své velké jmění si postavil samostatný domek uprostřed lesa, kde si mohl užívat svůj bohatý a dobrodružný život.

Závěr

Ferda a jeho příběh ukazuje, že i malé tvory mohou dosáhnout velkých věcí, pokud si stanoví své cíle a nevzdávají se, když narazí na obtíže. Jeho příběh je přitom inspirativní pro všechny, kteří touží po lepším a bohatším životě.

Ponaučení z Pohádka o ferdovi mravencovi

Pohádka o Ferdovi Mravencovi nás učí, že komunikace, odvaha a touha po lepším životě je klíčem k úspěchu. Ferda, ačkoliv byl malý a nevýrazný, toužil po lepším životě a nevzdal se, když narazil na obtíže. Jako děsivé setkání s medvědem ve své cestě za jměním. Díky své chytrosti a odvaze se mu podařilo utéct. Když se vrátil domů se svým jměním, nevěděl co s tím penězi dělat, ale jeho otec mu dal dobré rady, jak se o ně postarat a pomoci tak jeho kolonii. Ferda se stal vlivným členem své kolonie a pomohl jí zlepšit podmínky. To nás učí, že pokud se snažíme celou svou duší, můžeme dosáhnout svých cílů a pomoci i ostatním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka