Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o Jeseterovi

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

„Bylo nebylo, v zemi uprostřed Evropy, v hlubinách tajemného rybníka, žil nádherný jeseter. Jeho šupiny se třpytily jako diamanty a jeho ploutve byly větší než liščí ocasy. Tento krásný rybář se ale velmi nudil, protože v rybníce byli pouze malí a nezajímaví rybky. Proto se jednoho dne rozhodl odplout do světa za dobrodružstvím a novými zážitky. A tak začala pohádka o Jeseterovi, který hledal nové přátele a cestoval po celé zemi.“
Pohádka o Jeseterovi – Tradiční příběh plný zázraků

Před mnoha lety, v srdci tajemného lesa, žil Jeseter – krásná ryba, kterou obdivovali všichni zvířata, co v okolí lesa bydlila. Jeseter byl nesmírně šťastný, že může být součástí tohoto krásného světa, kde se stromy dotýkaly oblohy a květiny se rozvíjely v nepředstavitelných barvách.

Jednoho dne však Jeseter zjistil, že musí opustit svůj domov a vydat se na neuvěřitelnou cestu. Našel se totiž před těžkým úkolem, který měl plně dokázat své odhodlání a odvahu. Jeseter musel najít posvátné zrníčko zlatého ječmene. To mu mělo pomoci vrátit se zpět domů se zcela novou schopností, která by mu umožnila chránit své přátele v lese.

1. Jeseter opouští svůj domov

Jeseter se vydal na cestu a prošel tajemnými pralesy, křišťálově čistými řekami a horskými pohořími. Bylo to náročné putování, ale Jeseter byl silný a nevzdával se. Po dlouhých týdnech dorazil k zlatému poli, kde se mělo zrníčko nacházet.

2. Jeseter hledá posvátné zrníčko

Jeseter začal hledat po celém poli. Hledání bylo obtížné a unavující, ale Jeseter si neustále opakoval, že musí najít zrníčko, aby mohl pomoci svým přátelům v lese. Nakonec se mu podařilo najít posvátné zrníčko a Jeseter cítil velkou úlevu.

3. Jeseter se snaží vrátit do lesa

Když se Jeseter chtěl vrátit zpět do lesa, narazil na velké překážky. Cestu mu znepříjemňovali další tvorové, kteří mu chtěli zlaté zrníčko odebrat. Jeseter však nevzdával svou misi a rozhodl se přemoci všechny překážky.

4. Jeseter ukazuje odvahu a schopnosti

Jeseter použil své schopnosti a dokázal překonat svoje protivníky. Pomohl si svou rychlostí a obratností a nakonec se mu podařilo získat zpět své zrníčko. Vítězství bylo neméně sladké, než byl zlatý ječmen samotný.

5. Jeseter se vrací do lesa a pomáhá přátelům

Když se Jeseter vrátil do lesa, byli všichni zvířata nadšená. Jeseter svým přátelům ukázal své nové schopnosti a dokázal jim pomoci chránit les a život v něm. To byla pro Jesetera velká radost, protože se cítil být užitečný.

6. Jeseter je hrdinou

Jeseter se stal hrdinou celého lesa a lidé o něm mluvili jako o zázračné rybě, která dokázala nemožné. Všichni si vážili jeho hrdinství a odvahy a nikdy na něho nezapomněli.

Takto skončila Pohádka o Jeseterovi. Je to krásný příběh plný zázraků, odvahy a přátelství. Pokud jste někdy v těžké situaci, vezměte si příklad z Jesetera a nikdy nevzdávejte své sny a cíle. Je to jediná cesta k úspěchu.

Ponaučení z pohádky pro děti

Pohádka o Jeseterovi je příběhem plným zázraků, odvahy a přátelství. Jeseter se vydá na cestu, aby našel posvátné zrníčko zlatého ječmene, které mu pomůže chránit své přátele v lese. Cestou musí překonat mnoho překážek, ale nevzdává se. Nakonec najde zrníčko a pomocí svých schopností dokáže přemoci i své protivníky. Když se vrátí do lesa, ukáže své nové schopnosti a pomáhá chránit život v něm. Jeseter se stane hrdinou celého lesa, který si váží jeho odvahy a nikdy na něho nezapomene. Tento příběh nám připomíná, že nikdy nevzdáváme své sny a cíle a že odvaha a vytrvalost jsou klíčem k úspěchu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka