Krátké české pohádky před spaním pro děti

Václav čtvrtek pohádky z mechu a kapradí

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bychom chtěli vyprávět o jednom z nejoblíbenějších a nejznámějších autorů dětských knih v České republice – Václavu Čtvrtkovi. Jeho dílo obsahuje mnoho pohádek plných fantazie a kouzel, mezi něž patří i nezapomenutelná kniha „Pohádky z mechu a kapradí“. Tuto knihu si oblíbily generace dětí a dodnes patří k nejčtenějším českým knihám. Jaké tajemství nás čeká v této pohádce? To už brzy zjistíte!

Václav Čtvrtek a jeho Pohádky z Mechů a Kapradí: Dokonalý příběh plný zázraků a kouzel

Pokud jste vyrůstali v Česku, pravděpodobně znáte jméno Václav Čtvrtek a jeho Pohádky z Mechů a Kapradí. Tento slavný český autor napsal několik knih, které se staly klasikou české literatury pro děti. Jeho nejznámější kniha – Pohádky z Mechů a Kapradí – je nádherným příkladem toho, jak dokonalou pohádku napsat. Na tomto místě si přečtete o některých zázracích a kouzlech, které Václav Čtvrtek do svých příběhů vkládal.

1. Malá víla
Na začátku Pohádek z Mechů a Kapradí si budete moci přečíst o malé víle, která se snaží nalézt své místo ve světě. Vůbec ale nemá představu, kde ho hledat. Jednoho dne se rozhodne vydat na cestu, aby prozkoumala svět, který se jí zdál tak fascinující. Po několika stresujících situacích nakonec najde své místo ve světě a pochopí, že každý má své místo, kde patří.

2. Krtkova zahrada
V dalším příběhu se budete moci dozvědět o malém krtkovi, který má svou vlastní zahradu. Ta vypadá jako malý záhon, ale pokud vstoupíte na její kraj, najednou se ocitnete v obrovské zahradě plné květin, stromů a kouzel. Zatímco malý krtík sází semínka, čarodějnice mu pomohou udělat z jeho zahrady místo, které se jen tak někde nevidí.

3. Špalíček půdy
V další příhodě se dočtete o tom, jak malá dívka získá špalíček půdy jako odměnu za svoji dobrotu. Nikdo se ji nechtěl postavit na pomoc, ona ale zůstala skromná a velmi umíněná. Dře, snadno se nevzdává a nakonec se jí podaří vybudovat překrásný dům a zahrádku tím, že umístí špalíček půdy na různá místa.

4. Kmenová věc
Dalším kouzelným příběhem jsou kmenové věci. Když si dva lidé vymění kmenové věci, stávají se na věky i sousedy. Je to způsob, jak sobě navzájem ukázat, že nejen materiální věci mají cenu, ale také přátelství, sdílení a láska.

5. Kapradí a mech
Navíc, téměř každý příběh v této knize má jedno společné téma – kapradí a mech. Tyto živé organismy vypadají jako skvostné malé kusy přírody. Václav Čtvrtek je popisuje jako klíč k úspěchu a zdroj inspirace. Tyto rostliny tuto knihu jen zaujímavou ale i dokonce úžasnou, vynikající, a nezapomenutelnou pohádkou.

Pohádky z Mechů a Kapradí jsou příběhy o obyčejných lidech a zvířatech, kteří si našli své místo na světě a dokázali se obejít bez kouzelných artefaktů. Václav Čtvrtek napsal tyto příběhy pro děti, aby je inspiroval k tomu, aby věřili sami v sebe a milovali přírodu. A to je to, co dělá jeho knihu tak zázračnou – dokáže poučit, bavit a inspirovat několik generací.

Ponaučení z Václav čtvrtek pohádky z mechu a kapradí

Pohádky z mechů a kapradí, napsané Václavem Čtvrtkem, jsou příběhy o obyčejných lidech a zvířatech, kteří si našli své místo na světě a dokázali se obejít bez kouzelných artefaktů. Hlavním tématem těchto pohádek je kapradí a mech, které jsou popsány jako klíč k úspěchu a zdroj inspirace. V knize se nachází několik příběhů, jako například o malé víle, která se snaží nalézt své místo ve světě, o krtkovi, který má svou vlastní kouzelnou zahradu, a o malé dívce, která získá špalíček půdy jako odměnu za svoji dobrotu. Pohádky z Mechů a Kapradí jsou nádherným příkladem toho, jak dokonalou pohádku napsat a inspirovaly několik generací dětí k tomu, aby věřily samy v sebe a milovaly přírodu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka