Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádky z pařezové chaloupky křemílka a vochomůrky

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna kouzelná chaloupka schovaná v hlubokém lese. V této pařezové chaloupce žil malý křemílek a jeho nejlepší kamarádka vochomůrka. Spolu zažívali neuvěřitelná dobrodružství a setkávali se s magickými bytostmi. Tyto příběhy se staly velmi populárními v celé zemi a dnes jsou známé jako „Pohádky z pařezové chaloupky křemílka a vochomůrky“. A tak se vydáme na cestu do kouzelného světa plného fantazie a překvapení.

Pohádky z pařezové chaloupky křemílka a vochomůrky

Popis settingu

V hlubokém lese se nachází malá pařezová chaloupka, kde bydlí křemílek a vochomůrka. Jejich domov je malý a útulný, ale plný kouzel a nevšedních příběhů. Každý den se zde rodí nová dobrodružství, na která se můžete těšit.

Příběh o neobyčejné rostlině

Jednoho dne si křemílek všiml neobyčejné rostliny rostoucí nedaleko od jejich domu. Nikdy předtím takovou rostlinu neviděl. Měla zvláštní barvu a byla lehce průsvitná. Křemílek se rozhodl jí vyzkoumat a přinést ji do své chaloupky.

Když ji tam přinesl, vochomůrka se hned začala zajímat, co to za zvláštní rostlinu křemílek přinesl. Po dlouhém pátrání se jim podařilo zjistit, že tato rostlina má léčivé účinky. Byla schopná uzdravit i ty nejtěžší nemoci.

Křemílek a vochomůrka se rozhodli, že tuto rostlinu budou ochraňovat a pěstovat, aby pomohli všem potřebným.

Pohádka o ztracené koruně

Jednoho dne k ním přišla lištička s prosbou o pomoc. Ztratila se jí koruna a neví, kde ji má hledat. Křemílek s vochomůrkou se okamžitě vydali jí pomoci.

Po dlouhém pátrání a mnoha dobrodružstvích se jim podařilo korunu najít. Lištička byla nesmírně šťastná a jako odměnu jim darovala kouzelnou zrcadlovku, která splní každé přání.

Příběh o záhadné zvířeně

Křemílek s vochomůrkou se jednoho dne rozhodli, že se vydají na průzkum lesa. Při své cestě narazili na záhadné zvíře, které nikdy předtím neviděli. Zvíře bylo velké, hnědé a mělo dlouhý chlupatý ocas.

Křemílek s vochomůrkou se rozhodli zjistit více informací a začali se ptát ostatních obyvatel lesa. Nikdo o tomto zvířeti nevěděl. Rozhodli se mu tedy dát jméno „Chlupatko“.

Pomocí kouzelné zrcadlovky, kterou jim darovala lištička, se podařilo zjistit, že Chlupatko je zvláštní zvíře, které má schopnost uzdravovat ostatní zvířata v lese. Křemílek s vochomůrkou se rozhodli, že Chlupatku budou chránit a pomáhat mu s jeho velkou úlohou.

Závěr

Pohádky z pařezové chaloupky křemílka a vochomůrky skrývají mnoho nezapomenutelných příběhů a dobrodružství. Tyto dvě bytosti plné dobroty a lásky pomáhají všem obyvatelům lesa a neváhají riskovat, aby chránili ty nejranější a nejzranitelnější. Pokud se jednoho dne vydáte do lesa a získáte štěstí, můžete je potkat a být svědkem dalšího příběhu.

Ponaučení z Pohádky z pařezové chaloupky křemílka a vochomůrky

Pohádky z pařezové chaloupky křemílka a vochomůrky nás učí o dobrodružstvích v lese, kde bydlí mnoho zvláštních tvorů. Křemílek a vochomůrka objevují nové věci každý den a učí se novým věcem z přírody. Jednou našli neobyčejnou rostlinu s léčivými účinky, kterou se rozhodli pěstovat, aby pomohli lidem. Ztracená koruna lištičky byla také nalezena a jako odměnu jim darovala kouzelnou zrcadlovku, která splní každé přání. Když narazili na záhadné zvíře, naučili se, jak zacházet s novými věcmi a jak si pomoct pomocí kouzelných předmětů. Křemílek a vochomůrka nám ukazují, jak můžeme být vstřícní a pomáhat ostatním bez ohledu na to, kdo jsme a jak velkou máme sílu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka