Krátké české pohádky před spaním pro děti

Říkadla básničky a pohádky pro nejmenší

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Bylo nebylo, za sedmi horami a za sedmi řekami, v zemi plné zvířátek a kouzelných stromů, žila malá princezna. Její matka, královna, se rozhodla, že by se princezna měla naučit básně a říkanky, aby byla ještě chytřejší a zábavnější. Tak začala princezně číst ze sbírky Říkadla básničky a pohádky pro nejmenší. A tak začíná náš příběh, plný kouzel, dobrodružství a úžasných básní.

H2Once Upon a Time in the Czech Republic

H3The Tradition of Fairy Tales and Nursery Rhymes for Children

Věříte v pohádky? Pokud ano, můžete tuto tradici najít nejen v celé České republice, ale téměř po celém světě. V České republice máme bohatou historii s pohádkami, říkankami a básničkami pro děti. Tyto příběhy se vyskytují v knihách, na televizi, v divadle a dokonce i v populárních filmových adaptacích.

Čeští autoři jako Karel Čapek, Božena Němcová a Jan Werich jsou jen někteří z mnoha, kteří zanechali svůj otisk v této literární tradici. Pohádky a říkanky jsou pro děti stále populární a jsou živým důkazem toho, že jsou důležité pro naši kulturu.

H3Co jsou to říkanky a básničky?

Říkanky a básničky jsou krátké verše, které se zpívají nebo recitují. Tyto básničky jsou snadné pro děti zapamatovat, což z nich činí vynikající nástroj pro rozvoj řečových schopností. Mnoho z nich má svoji vlastní melodie, které dítěti umožňují udržet si rytmus.

H3Co jsou to pohádky?

Podobně jako říkanky a básničky, i pohádky jsou určeny pro děti. Tyto příběhy se přenáší ústní tradicí z generace na generaci. Pohádky většinou obsahují morální poselství a často se v nich vyskytují magické prvky. Díky rozmanitosti pohádek mají děti možnost přijít do kontaktu s různými hodnotami a naučit se, jak se vyrovnávat se světem kolem sebe.

H2Krásná princezna a její kouzelný hlas

H3Příběh o princezně a její magické rande

Byla jedna princezna, která se stala známou díky svému krásnému hlasu. Na princeznu se však shora nechtěla usmát láska a proto měla vždy smutný výraz. Král, její otec, věřil, že láska může pomoci a rozhodl se uspořádat pro svojí dceru večírek.

Na večírku se všichni hosté ptali na svou dceru a říkali jí, jak je krásná. Avšak, každému z nich chybělo odvaha ji pozvat na tanec. Princezna se cítila smutná, protože si přála najít pravou lásku.

Pak vstoupil na parket princ z jiného království. Byl okouzlující a princezna se okamžitě cítila jinak. Když ji pozval na tanec, princezna se rozzářila. Když začali tancovat, princ vnímal krásu princezny zpěvem. Byla to nejpřekrásnější píseň, jakou kdy slyšel.

Když tanec skončil, princ požádal o ruku princezny. Druhý den se rozhodli vzít se a uspořádat velkou oslavu v čest jejich svatby. A co nejvíce těší maličké děti, princ učil svou manželku hrát na kouzelnou harfu, na které se objevila nová krásná píseň.

H2Závěr

H3Krása říkadel, básniček a pohádek

Jak jsme viděli v příkladu princezny, říkanky, básničky a pohádky jsou vynikající nástroje, které pomáhají dětem rozvíjet řečové schopnosti a tvořivost. Tyto krátké příběhy a písně jsou navíc skvělým způsobem, jak pomoci dětem naučit se cenné lekce o životě.

Pokud máte děti, které rády poslouchají příběhy, doporučujeme vám, abyste je seznámili s tradicí říkadel, básniček a pohádek. Tyto příběhy jsou nejen příjemné pro děti, ale také pomáhají rozvíjet jejich fantazii a řečové schopnosti.

Pohádky, říkanky a básničky pro nejmenší jsou nepostradatelnou součástí naší kultury. Takže, pokud si chcete dát odpočinout od reality a zažít něco magického, pak si vezměte své děti na klín a začněte vyprávět!

Ponaučení z Říkadla básničky a pohádky pro nejmenší

Tato pohádka vypráví o krásné princezně, která měla magický hlas, ale nebyla šťastná. Na večírku pořádaném jejím otcem se nikdo neodvážil ji pozvat na tanec, což ji zarmoutilo. Poté vstoupil na parket princ, který cítil princezninu krásu zpěvem. Po tanci ji požádal o ruku a uspořádali velkou svatbu. Tuto pohádku lze interpretovat jako poučení, že skutečná krása není jen povrchní a že může být nalezena v různých podobách. České pohádky, říkanky a básničky jsou vynikajícím nástrojem pro rozvoj řečových schopností a tvořivosti u dětí. Tyto krátké příběhy a písně také pomáhají dětem naučit se cenné lekce o životě a jsou nejen příjemné, ale také pomáhají rozvíjet fantazii a řečové schopnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka