Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka krteček a kalhotky

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Once upon a time in a magical land far, far away, there lived a little mole named Krteček. He was known for his adventurous spirit and kind heart. One day, while enjoying a walk in the forest, he came across a pair of magical pants known as kalhotky. Little did he know that these pants would change his life forever. This is the tale of Pohádka krteček a kalhotky, a story full of magic and wonder.

Pohádka Krteček a Kalhotky

Začátek příběhu

Byla jednou jedna malá krtička jménem Krteček. Žil sám v malém krtečím doupěti v lesích nedaleko města Prahy. Krteček byl velmi šikovný a obratný. Uměl rychle kopat díry a tunely a vydělávat si tak na jídlo. Jednoho dne si ale Krteček uvědomil, že by rád něco více než jen kopání dělal. Chtěl si vyzkoušet něco nového a nevídaného.

Krteček a Kalhotky

Jednoho dne Krteček zahlédl u vstupu do svého doupěte zapomenuté kalhotky. Byly to malé modré kalhotky s bílými puntíky. Krteček měl nápad! Rozhodl se, že si kalhotky vezme jako svůj nový oblek a vyrazí do světa. Nebylo to snadné, ale Krteček se do kalhotek nakonec dostal a byl na sebe pyšný.

Krteček v akci

Krteček se vydal do blízké vesnice, aby si ukázal svůj nový oblek. Lidé se na něj koukali s úžasem a divili se, jak je malý krtiček tak roztomilý. Krteček se pochvaloval svým novým oblečením a lidé mu uznale přikyvovali. Pak Krteček zahlédl stánky s ovocem a zeleninou a řekl si, že by si rád něco koupil.

Problém s kalhotkami

Když ale Krteček chtěl zaplatit za své nakoupené plodiny, zjistil, že nemá peníze. Přemýšlel, co teď udělá, když si najednou uvědomil, že kalhotky, které má na sobě, mu brání v pohybu. Byly pro něj příliš těsné, a tak Krteček nemohl utíkat, což by mu umožnilo se dostat pryč od nepříjemných situací.

Krtečkův nový cíl

Krteček se rozhodl prodat své krtečí doupě a sebrat peníze na nové kalhotky. Chtěl si koupit takové, které mu nebudou bránit v pohybu a budou mu umožňovat plně prožívat svůj nový životní styl. Nakonec se mu to podařilo a Krteček se stává slavným a úspěšným zpěvákem.

Závěr příběhu

Krteček se konečně naučil, že ne všechno musí být nové a nevídané. Své krtečí doupě si nakonec ponechal a zůstal tam bydlet a kopat díry. Nové kalhotky mu ale umožnily prožívat nové zážitky a získal tak mnoho nových přátel po celé České republice. Ale hlavně si uvědomil, že největší statek, co člověk může mít, je jeho vlastní identita.

Ponaučení z Pohádka krteček a kalhotky

Z pohádky Krteček a Kalhotky se můžeme naučit, že člověk by měl být spokojený s tím, co už má, a nekupovat si nové věci jen proto, aby vypadalo, že je někým jiným. Krteček se chtěl stát někým novým a nevídaným, ale nakonec zjistil, že nejlepší je být sám sebou. Také se naučil, že když si něco koupíme, měli bychom být přemýšliví a zvažovat, zda nám to přinese opravdovou radost a užitek. Krteček tuto lekci získává, když si uvědomí, že nové kalhotky mu nedávají svobodu a pohyb a že musí najít náhradu, která mu umožní být tím, kým chce být a přitom zůstat sám sebou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka