Krátké české pohádky před spaním pro děti

O bílé paní pohádka

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna pohádka o O bílé paní, která žila v tajemném zámku uprostřed lesa. Legenda vypráví, že tato bílá dáma se objevuje pouze ve chvíli, když je třeba napravit nespravedlnost a obnovit spravedlnost. Ale když se jednoho dne naši hrdinové ocitnou v nebezpečí, mohou na O bílé paní spoléhat jako na záchranu. Připravte se na pestré dobrodružství a tajemné kouzlo v této klasické pohádce.
H2: O bílé paní pohádka – Moderní adaptace klasické pověsti z Českého folklóru

H3: Úvod do bílé paní pohádky

Bílá paní je dobře známou postavou v českém folklóru. Jedná se o legendární bytosti, která se podle pověsti vyskytuje v kastelánských hradech a hrádkách po celé České Republice. Bílá paní je zpravidla popsána jako mladá vdova v elegantním bílém šatu, s dlouhými bílými vlasy, křídly anděla a zářícím koktejlem přísnosti a něhy. Je to polozjevenkyně, které se lidé podivují svou krásou, ale také jí bizarním způsobem bojí.

Tato pohádka o bílé paní se odehrává v dnešní moderní době a přináší s sebou unikátní obrazy a dobrodružství v kulisách pražských ulic.

H3: O hrdinovi naší pohádky

Hrdinou naši pohádky je mladý muž, jménem Jakub. Jakub je velký sběratel starých knih, které sbírá od svého děda, a to ještě z doby, kdy byl pražské město velkým centrem knižního obchodu. Jakub se prací knihkupce cítí být pohroužen v zapomenutých příbězích a nyní ho okouzluje stejně tak bílá paní, o níž se v městě hovoří jako o kletbě, která po staletí sedí na hradbách při pražské věži. Jakub si nikdy nedokázal představit, že by se někdy setkal s bílou paní, ale právě takové příležitosti, které způsobí nečekané setkání, se dějí v pohádkách.

H3: Jak se Jakub setkává s bílou paní

Jakub několikrát dostal tip, že v Praze existuje mnoho opuštěných kostelů, kde se často vyskytují nevítaní návštěvníci, kteří se za tuto možnost, kterou jim poskytuje vysoká zahalená zeleň mezi nimi a okolní civilizací, ukrývají. Jakub se rozhodl, že by se mohl jednou pokusit o takový výlet a zároveň prozkoumat, zda muštice, které tam byly nalezeny jako zbytky nějakých kulturních akcí, mají možná nějakou historickou hodnotu. Po čase se Jakub dostal k malému evangelickému kostelu, kde se vydal dovnitř, aby prozkoumal podrobně zdejší kulturní poklad. Najednou uslyšel šustění za koberecem na podlaze. Odvážně se k němu přibližoval a s velkým překvapením zjistil, že v zákoutí, které být sotva zřetelné pro oko, tam leží bílá paní.

H3: Jakubova cesta s bílou paní

Jak se později ukázalo, bílá paní potřebovala pomoc. Bílá paní byla v její hradbě trapena více než 50 let bez možnosti opustit tento místo. Nacházela se v tomto přízračném stavu, neboť důvodem byl prokletí ze strany okolních lidí a to kvůli čarodějnickým praktikám, které měla Bílá paní údajně na svědomí. Pomocí různých pokusů, které Jakub prováděl k prolamování kouzel okolo Bílé paní, se mu podařilo zjistit kořeny problému a očistit její jméno. Tuto poḿocí se mu podařilo uvolnit nějakého přízraku, ale přemýšlel, zda opravdu může takto jednoduše změnit osud Bílé paní a zda to vubec změní její těžkou situaci.

H3: Bíla paní a Jakubovo přátelství

Jakub se stal velice zblízký s Bílou paní a rozhodl se, že jí pomůže najít jejího pravého lásku, aby spolu mohli uniknout z kláštera a žili spolu. Jakub se snažil hledat, hledat a hledat a nakonec se mu podařilo nacházet potencionální lásku pro Bílou paní v osobě mladého muže jménem Ondra, který byl jedním z Jakubových přátel. Ondra se stal nějakým prostřednkem, jak chtěl alespoň Jakub přinést pomoc jí, kterou tak šance dát nějaký smysl života šance dát jí.

H3: Jakubův plán na záchranu Bílé paní

Jakub se snažil vymyslet plán, jak jí pomoct bez zbytečného rizika. Rozhodl se, že jeho nejlepší šampionát bude, když Ondru dostane na návštěvu do kláštera a on by ji mohl uvést. Když si Bíla paní vyslechla, že na návštěvu k ní přijde její velká láska, byla naprosto obrovskou radostí a nevěděla, jak se má těšit. Po několika dnech se Jakub nakonec cítil naprosto skvěle a snažil se jí co nejvíc pomoci.

H3: Jakub zjistil, že Bíla paní ještě nenaléhavější pomoc potřebuje právě před Božím dnem

Jakub nakonec objevil, že skrze zpovědních knih z minulosti, které měla stále uloženy v knihovně, bylo možné rozluštit kouzel a dát jí novou naději. Nakonec se mu podařilo to nejužitečnější napsat a poslat jí na pomoc ještě jednoho spřízněného ducha, jehož jméno bylo Adam. Adam byl schopen s pomocí svých magických schopností učinit Bílou paní znovu šťastnou a pomoci jí najít způsob, jak se dostat zpět do této světa. Adamovo kouzelné kouzlo Bílou paní vyvedlo na světlo a byla ochotna se stát Adamovou nevěstou, aby mohli být spolu velice šťastní a alespoň nakonec mohli překonat ty nejtěžší okamžiky.

Nakonec se Jakub stal i velikým přítelem Bílé paní a pomohl jí najít lásku, která ji následně vysvobodila z kláštera a proměnila ji ze smutného přízraku na ženu, která si žije v klidu a míru spolu s Adamem. Pokud jde o Jakuba, pokračuje v hledání nových knih a filmů, které vytváří nové příběhy. Patrně mu pomáhají jeho zkušennosti a také tajuplný svět pražských ulic, kde věří, že se pořád skrývají nové, neodhalené tajemství a dávné pohádky odjinud.

Ponaučení z O bílé paní pohádka

Bílá paní je postava z českého folklóru. Pohádka se odehrává v současné době a vypráví příběh mladého knihkupce Jakuba, který se setká s Bílou paní, uvězněnou na hradbách v Praze. Jakub se snaží prolamovat kouzlo, které ji drží v pasti, a podaří se mu zjistit kořeny problému a očistit jméno Bílé paní. Také se rozhodne najít pro ni pravou lásku, aby jí pomohl uniknout z kláštera a začít nový život. Jakub se setká se svým přítelem Ondrou, který se stane prostředníkem mezi Bílou paní a její láskou Adamem. Nakonec se jim podaří osvobodit Bílou paní a proměnit ji ze smutného přízraku na šťastnou ženu s Adamem. Příběh ukazuje, že každý z nás může pomoci druhým, najít pravou lásku a dát jim šanci na nový začátek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka