Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádky o zvířátkách ze zoo

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Smrť Bree v Zemích Podzemních

“Pohádky o zvířátkách ze zoo“ je kouzelný příběh o neobvyklých kamarádech a jejich dobrodružstvích. Jsou to zvířátka z cirkusu, která našla své nové domovské zázemí v zoo. Každé z nich má své vlastní osobnostní rysy, které se projevují v nejrůznějších situacích. Příběh plný napětí, humoru a kouzla přibližuje to, jak důležité je mít přátelství a spolupracovat, ať už jste malí nebo velcí, rohatí nebo chlupatí.
Once upon a time in the magical land of Czechia, there was a beautiful zoo filled with all kinds of animals. These animals had different personalities, but they all lived happily together in their enclosures. In the Czech language, these animals were known as „zvířátka“.

H2: Jak se zvířátka ve zoo májí?

Zvířátka ve zoo měla velmi dobré podmínky, aby se mohla cítit jako doma. Aby se zvířata cítila pohodlně, každý měl vlastní ohrádku, která byla speciálně navržena tak, aby vyhovovala potřebám zvířat. Byla zde dokonce i zahrada, kde si zvířata mohla užívat přírody, jako by byla na svobodě.

H2: Druhy zvířátek ve zoo

Zoo byla plná různých druhů zvířat. Byli zde sloni, žirafy, lvi a tygři. Také zde žili ptáci a ryby, kteří se vyznačovali krásnými barvami a tvary.

H3: Když tygři odpověděli slonovi

Jednoho krásného dne se slon rozhodl, že si udělá žert s tygry. Vydal se k ohrádce tygrů a řekl: „Ahoj kamarádi, víte, že jste jediní, kteří nemají žirafí krk?“ Tygři se nesměle usmáli a odpověděli: „Ale my víme, že sloni nemají tolik skvělých prstů!“ Slon se podíval dolů na své tlapy a uznal, že tygři měli pravdu. Všichni se začali smát a slon se cítil úžasně.

H3: Jak se ptáci a ryby kamarádili

I když ptáci a ryby byli odlišní, nikdy to nebránilo jejich kamarádství. Navzájem si pomáhali a vytvářeli krásné obrazy svých pohybů. Když ptáci létali nad rybníkem, ryby se rády koukaly na jejich modrou barvu. A když ryby plavaly v průzračném rybníčku, ptáci se těšili z jejich perfektního zrcadlení. Všichni se těšili z kamarádství a společně užívali přírody.

H2: Co se stalo, když žirafu zlobily zebry

Avšak, i ve zvířecí říši se mohly vyskytnout problémy. Jednoho dne se zebry rozhodly vytvořit zradu proti žirafě. Rozhodli se ukrást její krmení a snažili se ji zastrašit. Žirafě to ale nevadilo, byla silná a trpělivá, a tak se rozhodla situaci vyřešit diplomaticky. Přišla k zebřím a řekla: „Ahoj kamarádi, proč tohle děláte? Mám vás všechny stejně ráda, jako mám sama sebe. Tak prosím, pojďme být opět kamarádi a dělat spolu nádherné věci.“ Zebry se styděly a okamžitě se vrátily ke svým ohrádkám. Od té chvíle byli všichni zase šťastní.

H2: Zvířátka ve zoo se mají dobře

A tak žila společenství zvířátek ve zoo šťastně a spokojeně. Všichni se měli rádi a pomáhali si navzájem. Ať tak či onak, život ve zoo byl plný radosti a harmonie.

Ponaučení z Pohádky o zvířátkách ze zoo

V této pohádce se dozvídáme, jak zvířátka v zoo mají dobré podmínky a jak spolu vycházejí v harmonii. Každé zvíře má svou vlastní ohrádku, ve které má dostatek prostoru a péče odpovídající jeho potřebám. Zvířata si navzájem pomáhají a podporují se ve svých rozdílných charakterech. Dokonce i když se objeví nějaký problém, dokážou se zvířata se situací vyrovnat diplomaticky a najít řešení. Důležitá je také vzájemná tolerance a respekt k odlišnostem mezi zvířaty. Celkově se zvířátka ve zoo mají dobře a žijí spokojeně a harmonicky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka