Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o Květech Malých Fůzů

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Dar ďábla: Příběh muže

Byl jednou jeden les, kde žily malé fůzy. Tyto fůzy měly nádherné květiny, které ukrývaly hodnotné tajemství. Nicméně, jednoho dne se objevil zlý trpaslík, který chtěl všechny květiny ukrást. Podaří se malým fůzům zachránit své poklady a vypudit zlou postavu z lesa? To se dozvíte v Pohádce o Květech Malých Fůzů.
Pohádka o Květech Malých Fůzů: Krásný příběh o odvaze a lásce

Hlavní postavou této pohádky jsou malí Fůzové, kteří žijí v krásné květinové louce. Jsou to malinkatí tvorečkové, kteří mají zvláštní dar – umí měnit barvy svých chloupků podle nálady. Jejich život se zdá být naprosto dokonalý, ale jednoho dne se stane něco hrozného – na rozkaz zlé královny z nebe začne padat jed po jednom na všechny květy na louce a ony rychle usychají.

Hlavní hrdinové, malí Fůzové, se rozhodnou najít příčinu tohoto strašného ničení a zachránit svoji milovanou louku. Vypraví se tedy na nebe, kde potkají moudrého Měsíce, který jim poradí jak postupovat. Měsíc jim také poví o královně, která je zodpovědná za celou situaci, a varuje je, že s ní není radno zahrávat si. Nicméně, odvážní Fůzové se rozhodnou změnit věci k lepšímu a tak pokračují v cestě.

Po náročné pouti, malé Fůzové přicházejí na místo, kde se nakonec setkají s královnou. S využitím svých schopností, se jim podaří změnit barvy svých chloupků, aby se královna nechala obelstít. A tak jim královna nakonec prozradí, že má v plánu zničit květy, protože se jí nelíbí jejich barvy.

Fůzové se však rozhodnou jí vysvětlit, jak důležité jsou květiny pro celý svět, jaký mají význam, nejen pro krásu a dobrou náladu, ale i pro zdraví přírody a lidí. Díky své laskavosti a obrovské odvaze nakonec dokážou královně změnit názor, a tak se louka zase rozžila v plném květu.

Malí Fůzové se vracejí zpět na svoji louku, kde jsou slavnostně přivítáni a oslavováni ostatními obyvateli. Všichni si uvědomují, jak důležité je chránit přírodu a pečovat o ni. A tak všichni společně slibují, že budou pečovat o květiny a bránit je před každým, kdo by jim chtěl ublížit.

Pohádka o Květech Malých Fůzů je krásným příkladem toho, jak mohou odvaha a láska přinést změnu na svět. A jak je důležité chránit a pečovat o naší přírodu a život na ní.

Závěr

V této pohádce jsou malí Fůzové hrdinové, kteří dokázali díky svému odvaze a lásce zachránit svou krásnou květinovou louku a její obyvatele před zkázou. Hlavní poselství pohádky spočívá v tom, že je důležité chránit a pečovat o naší přírodu a svět kolem nás. Může nás to inspirovat k tomu, abychom i my přemýšleli nad tím, jak můžeme svým způsobem přispět k její ochraně.

Ponaučení z pohádky pro děti

V této pohádce jsou malí Fůzové hrdinové, kteří dokázali díky svému odvaze a lásce zachránit svou krásnou květinovou louku a její obyvatele před zkázou. Hlavní poselství pohádky spočívá v tom, že je důležité chránit a pečovat o naši přírodu a svět kolem nás. Může nás to inspirovat k tomu, abychom i my přemýšleli nad tím, jakým způsobem můžeme přispět k její ochraně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka