Krátké české pohádky před spaním pro děti

Vtipná pohádka o sněhurce

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna Vtipná pohádka o sněhurce, která se odehrávala v dávných dobách dansko-norských. V této pohádce se setkáte s královnou, zlou krasavicí, sedmi trpaslíky a samozřejmě s naší hlavní hrdinkou – Sněhurkou. Připravte se na dobrodružství plné kouzel, zrady a lásky, protože tato pohádka vás zavede do světa, kde fantazie a realita spojují své síly a vznikají nezapomenutelné příběhy.
Vtipná pohádka o Sněhurce – Kdykoliv dokážeš vyhrát

Pohádkové příběhy jsou stále velmi populární a snad každý zná legendární Sněhurku. Avšak co by se stalo, kdybychom přidali kouzelné prvky k tomuto pohádkovému příběhu a přidali do něj trošku humoru? Tak se tedy připravte na naši vtipnou verzi pohádky o Sněhurce!

H2: Sněhurka a její zlostní nevlastní bratři
H3: Ledový král a královna

Před dávným, dávným časem existovalo kouzelné království, kde vládli Ledový král a královna. Měli pouze jedinou potomkyni, která se jmenovala Sněhurka. Sněhurka byla krásná, ale byla také studená a nevstřícná ke svému okolí. Navíc se chovala arogantně ke svým nevlastním bratrům, kteří byli sice malí, ale velmi chytří.

Jeden den si Sněhurka řekla, že se chce projít lesem, aby se podívala na stromy pokryté sněhem a na omrzliny na zemi. Její bratři ji však varovali, že je třeba být opatrný, ať už jdou kamkoliv, protože ne všechno v lese může být bezpečné.

Ať už chtěla Sněhurka poslouchat tuto radu, tak se vydala na procházku do lesa, kde potkala sedm nevlastních trpaslíků. Trpaslíci však nebyli obyčejní, byli to zloději, kteří okrádali všechny, kteří se ocitli v jejich cestě.

H3: Sněhurka a jejich plán

Sněhurka si však neuvědomila, s kým má tu čest a povídala si s nimi ať už o různých věcech. O chvíli později se trpaslíci rozhodli ji okrást. Sněhurka byla totiž velmi krásná a měla spoustu cenných klenotů.

Když si však trpaslíci uvědomili, že jsou její bratři tak chytří, začali spiknout s nimi, aby je oklamali. Chtěli je přimět ke spolupráci a snadno se dostat k pokladům Sněhurky. Bratrům se to však nepodařilo a nevlastním trpaslíkům se podařilo odcestovat s jejím pokladem.

H2: Vítězství bratrů a ztráta Sněhurčina pokladu
H3: Trpaslíci se nenechají zmást

Bratři si uvědomili, že nesmí být vítězstvím trpaslíků ovládnuti. Rozhodli se proto, že podniknou odvážný útok, aby získali zpět Sněhurčin poklad.

Nevlastní bratři vyrazili do hor, kde se trpaslíci ukrývali a doufali, že je překvapí. Avšak trpaslíci se nenechali zmást a ochromili je svojí magií na Ledový král připomínající záplavu sněhu.

H3: Bratři mají na paměti letící čistič od sněhu

Bratři se nicméně nevzdali a jak se z nebe začala snášet sněhová vánice, poutali stromy a sníh se pomalu začal hromadit. Náhle však přiletěl letící čistič od sněhu a začal očišťovat zasněženou krajinu. Trpaslíci byli přemoženi a bratři získali zpět všechny poklady, které trpaslíci okradli.

H3: Sněhurka ocení své nevlastní bratry

Sněhurka se nakonec vrátila zpět a uvědomila si, že jí bratři pomohli a že jim vděčí. Ano, byli malí a pláchli, ale byli chytří a dokázali odvrátit hrozbu zlodějů.

Sněhurka pochopila jemnost, vstřícnost a důvtip, které k přemožení vzdoru a k chápání líp následovali. Sněhurka se ocitla ve zkušební situaci, což ji posílilo a zabezpečilo, že mohla dále žít šťastně.

H2: Závěr: Naučte se dávat a překonávat překážky

Tato pohádka vypráví, jak mohou být i malí a navenek nevýrazní, avšak pokud spojí své schopnosti, jsou schopni dokázat cokoliv. Nebojte se tedy překonávat překážky a buďte ochotni dávat. Tady je klíč k úspěchu.

Stejně tak se též učte uvažování. Sněhurka je příkladem toho, jak může být uvědomění a chápání světla v temných situacích klíčem k ústupu.

Sněhurčin příběh může být inspirativní a pro děti i pro dospělé zábavný způsob, jak se naučit hodnotit své vlastní schopnosti a překonávat překážky, které se vám v životě objeví.

Ponaučení z Vtipná pohádka o sněhurce

Pohádka o Sněhurce naučí, že i malí lidé se mohou spojit, aby dokázali cokoliv. Sněhurka se v této pohádce nejdříve chová arogantně ke svým nevlastním bratrům, ale poté si uvědomí, že jí pomohli a že jim vděčí. Pohádka také ukazuje, jak je důležité být ochotný překonávat překážky a dávat. Abychom dosáhli úspěchu, je nutné spojit své schopnosti a nevzdat se. Dospělí i děti se mohou naučit, jak se při řešení problémů a zvládání temných situací může projevit uvědomění a uvážlivost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka