Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o zatoulané princezně

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna krásná princezna, která se jednoho dne zatoulala do neznáma. Cesta ji zavedla do tajemného lesa plného zázraků a nebezpečí. Zdánlivě beznadějná situace se přitom brzy změnila, neboť princezna se setkala se třemi zvířecími přáteli – liškou, medvědem a vlkem – kteří jí pomohli najít cestu domů. A tak začíná naše pohádka o zatoulané princezně, plná dobrodružství, lásky a kouzel.
Pohádka o zatoulané princezně

H2: Někde daleko v kouzelném království
Byla jednou jedna krásná princezna jménem Markéta. Žila spokojeně v královském paláci se svou rodinou a měla všechno, po čem toužila. Měla úžasnou zahradu, lahodné jídlo, krásné šaty a samozřejmě i mnoho uchazečů o její ruku. Jednoho dne však Markéta toužila po dobrodružství a rozhodla se vypadnout z paláce bez vědomí rodičů.

H3: Putování do neznáma
Markéta se vypravila na svoji první cestu bez doprovodu. Strávila mnoho dnů putováním a prozkoumáváním krásné přírody. Setkávala se s různými lidmi, kteří jí přinášeli radost a smutek. Byla mile překvapená, kolik krásných míst viděla, kde ještě nikdy nebyla. Cestovala víc a víc, ale ani jeden z těchto krásných koutu ji však neposkytl to, co hledala.

H3: Zatoulaná princessa
Markéta jednoho rána probudil zvuk vody a světla. Našla se v překrásné údolí, uprostřed stromů a zeleně. Probudila se na poušťce a nevěděla, jak tuto vzdálenost opustit. Ztratila se. Zmatená a vyčerpaná začala půdu hledat. Vypadalo to, že se ocitla v zatoulaném lese, který nikdy předtím neviděla. Na konci údolí viděla malý domek, kde žila babička.

H3: Schování u babičky
Markéta vstoupila do této malé chaty, kde babička se jí nabídla, že ji ochrání a schová v jejím malém domku a uvaří jí něco na svačinu. Markéta jí vyprávěla své putování a sama si uvědomila, že možná doposud nalezené krásy nebyly to pravé, co hledala. Možná hledala jen místo, kde by našla svůj klid a pokoj. Babička jí řekla, že zůstane u ní tak dlouho, jak bude chtít a potřebovat.

H3: Pohádka o zatoulané princezně končí
Po několika dnech u babičky Markéta si uvědomila, že má potential vysněného místa. Pobyt u babičky ji zcela změnil. Našla svůj mír a bezpečí, na které toužila. Rozhodla se vrátit domů a vyprávět rodičům o své pouti. Vrací se s vědomím, kam patří a kam touží patřit. Život značně změnil své komfortní vyznění a Markéta věděla, že teď může náročnější překážky překonat s trpělivostí, kterou získala.

H2: Závěr
Výše uvedená pohádka představuje Markétu a její putování do světa neznáma. Při hledání pravého místa našla pohostinnost u babičky, která jí pomohla získat jistotu a vědomí o tom, co hledá. Pohádka ukazuje, že někdy může být klid a mír v mnohem méně předvídatelném okolí, než bychom očekávali.

Ponaučení z Pohádka o zatoulané princezně

Pohádka o zatoulané princezně je příběhem o Markétě, která hledala dobrodružství a vyšla z královského paláce bez vědomí rodičů. Během svého putování prozkoumávala krásnou přírodu, potkávala různé lidi a viděla mnoho krásných míst, ale nenašla to, co hledala. Když se ztratila v lesích, našla útočiště u babičky, u kterého našla klid a mír. Zůstala u ní několik dnů a poté se rozhodla vrátit domů. Pohádka ukazuje, že někdy můžeme najít klid a mír v méně předvídatelném prostředí a že trpělivost nám může pomoci překonat těžké překážky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Previous post :

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka