Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o masopustu

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Byla jednou jedna pohádka, která vypravovala o období masopustu v malé vesničce na venkově v České republice. V tomto čase se vesničané oblékali do nádherných kostýmů a slavili poslední dny před postem. Ale tato pohádka není jen o oslavách a veselí, ale také o jednom malém klukovi, který se rozhodl změnit osud celé vesnice a ukázat, že všechno je možné, když máte odvahu a srdce. Tato pohádka se jmenuje „Pohádka o masopustu“.

Pohádka o masopustu: Když Masopust přebíjel Karneval

Úvod

Kde je Karneval, tam je Masopust. Těšili se na sebe celý rok a oba se snažili přebít ten druhý v zábavě a veselí. Ale letos to bylo jinak. Masopust se rozhodl, že si převezme vládu nad veselím a začal Karnevalu přebíjet.

Masopustova výzva

Masopust poslal do Karnevalu vzkaz, že přichází s výzvou. Kdo bude mít nejúžasnější masku, ten se stane králem nejen Karnevalu, ale i Masopustu. Karneval se tedy začal připravovat na soutěž.

Přípravy Karnevalu

Karneval se snažil připravit na soutěž co nejlépe. Mnoho času strávil výrobou masky, aby byla nejhezčí ze všech. Snažili se také připravit zábavní program, který osloví všechny návštěvníky.

Podvod Masopusta

Když dorazil den soutěže, Karneval s napětím očekával, jak Masopust bude přebíjet. Ale k jejich překvapení se Masopust neukázal vůbec. Nakonec se ukázalo, že to byl jen podvod, který měl za cíl oslabit Karnevalovu pozici.

Pomsta Karnevalu

Karneval byl naštvaný na Masopusta a rozhodl se mu dát lekci. Připravili si podobnou výzvu, aby si Masopust myslel, že bude opět vítězem. Ale tentokrát byli Karneval a jeho návštěvníci nastražení a připraveni.

Trpké prozření Masopusta

Když Masopust dorazil na Karneval, očekával snadnou výhru. Ale místo toho byl okouzlen tím, jak skvěle se Karneval připravil. A když se dostal na pódium, zjistil, že byl poražen. Karnevalova maska byla skutečně nejlepší a jeho program skvěle oslovil návštěvníky.

Poučení z příběhu

Z tohoto příběhu můžeme poučit, že soutěžení není vše. Důležitější je spolupráce, přátelství a sdílení radosti. Pokud budeme spolupracovat, můžeme společně dosáhnout většího úspěchu a být šťastnější.

Konec příběhu

Karneval se stal králem, ale přivítal Masopusta s otevřenou náručí. Společně oslavili jejich přátelství a zábavu, kterou si užili s ostatními lidmi. Byl to nezapomenutelný den plný radosti a veselí.

Ponaučení z Pohádka o masopustu

Pohádka o Masopustu nás učí, že spolupráce, přátelství a sdílení radosti jsou důležitější než soutěžení. Masopust a Karneval se snažili přebít jeden druhého v zábavě, ale nakonec to vedlo k nedorozuměním a konfliktům. Masopust provedl podvod, který měl oslabit Karnevalovu pozici, ale Karneval si na Masopusta připravil pomstu a nakonec vyhrál. Když se Masopust dostal na pódium, zjistil, že soutěžení není vše a že spolupráce a sdílení radosti jsou důležitější. Společně oslavili své přátelství a užili si nezapomenutelný den plný radosti a veselí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka