Krátké české pohádky před spaním pro děti

Pohádka o jaru pro děti

Datum vydání:

Aktualizace pohádky:

Jednou v dávných časech v království Čechy byla veselá a pohostinná obec, kterou obklopoval rozkvetlý les a zelené louky plné květů. Toto místo bylo tak kouzelné, že dokonce i víly a skřítci se sem rádi přicházeli radovat z jarního slunce a vonící květiny. Avšak jednoho roku, když se všechny stvoření těšila na jar, se země zahalila do temných mraků a zima zase zavládla nad královstvím. To začalo obyvatele velmi trápit a tak se jedno děvče vydalo hledat pomoc. A tak začíná pohádka o jaru, o dobrodružství plném kouzel, překážek a naděje, která děti nadchne a přenese je do světa plného fantazie.

Pohádka o jaru pro děti

Úvod

Byla jednou jedna krásná pohádka o jaru. V této pohádce se odehrává příběh o tom, jak přišel jaro a probudil se z dlouhé zimní spánku. Pohádka bude zábavným způsobem, jak se mohou děti naučit o tom, jak jaro ovlivňuje přírodu a jaké jsou jarní úkoly.

Problém zimy

Zima byla velmi dlouhá a tvrdá. Sněhové vločky padaly ze střech a kysaly po zemi. Bylo ticho a chladno a všechno kolem bylo zakryté sněhem.

Probuzení jara

Ale jednoho dne, když sníh začal tát, se země začala probouzet. Stromy a keře začaly růst a traviny se mírně naklonily k východu. Slunce vycházelo dříve a západ byl později. Ptáci se opět vrátili ze svých zimovišť, aby si užili návratu jara.

Jarní úkoly

Jaro přináší s sebou mnoho úkolů a zodpovědností. Zahrádkáři začínají připravovat své zahrady na novou sezónu a sází stromy a květiny. Zemědělci se připravují na setí a zemědělskou sezónu, zatímco včelaři pečlivě sledují své včely při práci na poli.

Jarní oslavy a zvyky

Jaro je také čas oslav a zvyků. Lidé pořádají pikniky a slavnosti, aby přivítali návrat jara. V některých zemích se pořádají lidové slavnosti, jako je například Velikonoce, kdy se zdobí vajíčka a pořádají se průvody.

Závěr

A tak, díky jarnímu slunci a větru, se příroda opět probouzí a vzdává hold novému životu. Pohádka o jaru pro děti naplňuje srdce radostí a přináší pocit naděje do života. Doufáme, že se děti naučí cenit krásu přírody a porozumí, jak jsou jarní úkoly a zvyky důležité pro naši společnost.

Ponaučení z Pohádka o jaru pro děti

Tato pohádka o jaru nám ukazuje, jak důležité je se těšit z každého ročního období a střídat práci s oslavami. Jaro přináší nový život a mnoho úkolů, které se týkají péče o přírodu. Zemědělci se připravují na setí a zahrádkáři sází nové květiny. Jaro také přináší různé oslavy a zvyky, jako jsou Velikonoce, kdy se zdobí vajíčka a pořádají se průvody. Tato pohádka dětem ukazuje, že je důležité ctít a chránit přírodu a že sbližování se s přírodou může být zábavné a přinášet radost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

nejnovější pohádky

 • Aponibolinayen a Slunce

  Zapomeňte na klasické pohádky o princeznách a princi – tato pohádka je o Aponibolinayen, slunci filipínské mytologie. Přicházející z jiného světa, Aponibolinayen se dostane na jedinečnou cestu, aby našla své místo v nové zemi, zatímco na své pouti se setká s mnoha překážkami a nebezpečím. Její odvaha a síla jsou však nezaplacené, protože koneckonců ukáže,…

  Celá pohádka

 • Ela a bela pohádka

  Byla jednou krásná princezna jménem Ela, kterou nazývali Ela a bela. Tato pohádková postava žila v malém království uprostřed rozkvetlých luk a zelených lesů. Její život byl plný zážitků, pozlátkování a nádherných šatů. Nejvíce si ale užívala volné chvíle, které trávila procházkami v přírodě a poslechem zpěvu ptáků. Ale jednoho dne se její pohodlný svět…

  Celá pohádka

 • The Farmer and the Devil’s Match: A Czech Folktale

  Byl jednou jeden farmář, který si užíval svůj klidný a plodný život. Jednoho dne se však setkal s ďáblem, který mu nabídl rozhodně nevšední sázku. Tento příběh, nazvaný „Farmář a ďáblova sázka“, je výjimečná česká pohádka, kterou vám nyní budeme vyprávět. Once upon a time, in a small village in the heart of Czech, there…

  Celá pohádka